نقش تبلیغات در فیلم
1 مارس, 2014
بازاریابی بین المللی – بخش دوم
2 مارس, 2014
نمایش همه

بازاریابی بین المللی – بخش اول

international market
در محیط امروز بیشتر شرکت ها در حال بین المللی شدن هستند، زیرا آنها می خواهند در بازار جهانی به طور فزاینده ای به رقابت بپردازند. شرکت ها از طریق ورود به بازار بین الملل می توانند سود خود را از راه هایی که در بازار های داخلی به سادگی در دسترس نیست، افزایش دهند. با این حال برای بسیاری از بازاریابان، فروش محصولات و خدمات در کشور خود با توجه به تلاش های مورد نیاز برای به دست آوردن بازار در کشور های دیگر، آسان تر است. در این مقاله هدف نشان دادن راه هایی است که شانس موفقیت در این نوع بازارها را بهبود بخشد.

شرکت هایی که می خواهند در سطح بین المللی فعالیت کنند، به طور کلی باید اصلاح شوند و متناسب با بازار های خارجی گردند. بنابراین در هر کشور خارجی، شرکت به دنبال پیدا کردن ترکیبی از محیط بازاریابی و بازارهای هدف است که با کشور خود و دیگر کشور های خارجی متفاوت است. قبل از آن باید بدانید که بازاریابی را می توان به عنوان “روند پیدا کردن آنچه که مردم نیاز دارند و می خواهند و سپس تولید محصول و خدمات متناسب با نیاز مردم و بهتر از رقبا” تعریف کرد. از سوی دیگر بازاریابی بین المللی، فعالیت های بازاریابی را با کاهش واسطه ها و دخالت مستقیم در کشورهایی که در آن تجارت انجام می گیرد، برقرار می کند.

مزایای بسیاری برای بازاریابی محصولات یا خدمات یک شرکت در سطح جهانی وجود دارد، اما تصمیم به بین المللی شدن باید با دقت گرفته شود زیرا شرکت ها برای جهانی شدن با مشکلات و چالش های زیادی روبرو می شوند.
با این حال، مزایای حضور در بازار بین الملل عبارتند از:
– افزایش فروش و سود با کسب درآمد اضافی
– توسعه فن آوری تجارت بین المللی
– کاهش وابستگی به بازارهای موجود
– روش های جدید در رفتار با مشتری
– استراتژی های توزیع مختلف.

در قسمت بعد به چالش های موجود در بازار های بین المللی می پردازیم.

sideicon
بسیار سپاسگزار خواهم شد اگر نظرات خود را در مورد این نوشته برای من ارسال کنید تا بتوانم در مطالب بعدی نیازهای اطلاعاتی شما را در حوزه بازاریابی، تبلیغات و فروش بهتر و بیشتر برآورده کنم. نظرات شما عزیزان به من انرژی بیشتری برای ادامه کار می دهد.


مترجم: ساناز اخباری
ویراستار: مسعود محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *