امروز خیلی سخت توجه مشتریان به پیام های تبلیغاتی جلب می شود!
19 فوریه, 2014
بخش بندی بازار
21 فوریه, 2014
نمایش همه

دوازده ارزش فروش حرفه ای

salesman
در این مقاله سعی کردیم لیستی شامل دوازده ارزش فروش حرفه ای را به شما معرفی کنیم. امیدوارم که برای شما مفید باشد.
۱) ارزش ایجاد تفاوت بین خود و رقبا: بزرگترین تفاوت، تفاوتی است که مشتریان در شما مشاهده می کنند.
۲) ارزش شناخت تفاوت بین رضایت و وفاداری: مشتریان راضی همه جا خرید می کنند. مشتریان وفادار به خاطر شما، منتظر می مانند، می جنگند و ترجیح می دهند. آنان دوباره سفارش می دهند و شما را به دیگران پیشنهاد می کنند. معیار وفاداری این است.

۳) ارزش توانایی شما در جهت صحبت کردن و گیرا بودن: اگر پیام فروش شما خسته کننده باشند، فوراً مشتریان شما می گذرند، اما اگر جذاب و گیرا باشد فوراً قصد خرید می کنند. آنان را با پرسش ها و ایده های بزرگ درگیر سازید.
۴) ارزش شناخت هر چیزی و یادگیری مستمر: هر روز مثل یک دانش آموز باشید. تمام اطلاعاتی که برای موفقیت نیاز دارید از قبل وجود دارد. ممکن است خود را در معرض آن قرار نداده باشید.
۵) ارزش ایجاد یک رابطه دوستانه: وقتی تمام شرایط یکسان است، مردم می خواهند از دوستان خرید کنند. وقتی تمام شرایط یکسان نیست، باز هم مردم دوست دارند با دوستان خود معامله کنند.
۶) ارزش شوخ طبعی و طنز: اگر بتوانید مشتریان خود را بخندانید، می توانید آنان را به خرید مجاب کنید. شوخ طبعی و طنز را مطالعه کنید.
۷) ارزش خلاقیت شما: کلید متفاوت دیده شدن شما در خلاقیت نهفته است. خلاقیت می تواند اموختنی باشد.
۸) ارزش خودباوری: برای انجام گرفتن فروش، باید باور داشته باشید که برای بزرگ ترین شرکت دنیا کار می کنید. باور داشته باشید که محصولات و خدمات شما در دنیا بزرگترین هستند. باید باور داشته باشید که بزرگترین آدم دنیا هستید.
۹) ارزش آماده بودن: بیشتر فروشندگان نیمه آماده هستند. آنان همه چیز را درباره خودشان می دانند، اما هیچ چیزی درباره ی مشتریان بالقوه ی خود نمی دانند.
۱۰) ارزش سرزنش نکردن: ممکن است شما فکر کنید بزرگترین هستید، اما اگر دیگران را سرزنش کنید، مردم شما را دوست نخواهند داشت و به شما احترام نمی گذارند.
۱۱) ارزش یک سیب در روز: یک ساعت یادگیری در روز طی ۵ سال در هر کاری از شما یک متخصص درجه یک می سازد.
۱۲) ارزش نگرش مثبت: نگرش یعنی همه چیز برای موفقیت شما. شما هر انچه فکر می کنید می شوید.

sideicon
بسیار سپاسگزار خواهم شد اگر نظرات خود را در مورد این نوشته برای من ارسال کنید تا بتوانم در مطالب بعدی نیازهای اطلاعاتی شما را در حوزه بازاریابی، تبلیغات و فروش بهتر و بیشتر برآورده کنم. نظرات شما عزیزان به من انرژی بیشتری برای ادامه کار می دهد.


منبع: کتاب گنجینه فروش – انتشارات سیته

3 دیدگاه ها

 1. سجاد گفت:

  ممنون از توضیحاتتون

 2. مهدی کبیری فر گفت:

  خوب بود مراجع را هم ذکر کنید لطفا

  • mohamadi گفت:

   با سلام،
   اگر کمی دقت بفرمایید در پایین مقاله درج شده است که منبع کتاب گنجینه های فروش – انتشارات سیته می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *