مدیران خوب
چرا خانم‌ها ممکن است مدیران بهتری نسبت به آقایان باشند؟
6 ژانویه, 2017
پیام
چرا پیام بازاریابی شما اهمیت دارد؟
8 ژانویه, 2017
نمایش همه

دوازده مهارت بازاریابی

در ادامه بخش اول که 5 عنوان مهارت بازاریابی کلیدی برای موفقیت در بازاریابی خودتان به عنوان یک آزادکار را معرفی کرده و توضیح دادم، در این بخش نیز 5 مورد دیگر از این مهارت ها را به شما معرفی می کنیم. از آنها غافل نشوید:

 

6- تجزیه‌وتحلیل

بر اساس نظر سایت هاب‌اسپات که از منابع مهم و معتبر درزمینهٔ بازاریابی اینترنتی در سطح جهان است، در سال 2018 صنایع مختلف با کمبود 1.5 میلیون نفری از مدیرانی مواجه خواهند بود که از زیرکی و دانایی کافی برای تحلیل داده‌های موجود برخوردار باشند. مهارت‌های تحلیلی به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات حاصل از رفتار کاربران اینترنتی از قبیل میزان تعامل آن‌ها با وب‌سایت، سابقه خرید آن‌ها بر روی وب‌سایت شما و . . . را موردبررسی و تحلیل قرار دهید. بنابراین باید به‌خوبی بدانید چگونه تصمیم‌های قابل‌اجرا را بر اساس تحلیل استخراج‌شده توسط خودتان از اطلاعات موجود استخراج‌کنید و از این طریق در نظر مشتریان و البته کارکنان از جذابیت بیشتری برخوردار شوید.

 

7- کار تیمی

اغلب کسب‌وکارها امروزه با تیمی از افراد آزادکار و البته دور کار برای تکمیل کردن و پیش بردن پروژه‌های خود همکاری می‌کنند. به عبارتی شما همواره باید قادر به ارتباط برقرار کردن و همکاری سازنده با دیگران بر روی زیرساخت‌های متنوع و مختلفی باشید. اگر در پی کسب موفقیت در این دوره کنونی هستید، داشتن مهارت‌های کار تیمی نیز بسیار حیاتی است.

 

 

must-marketing-skills-3

 

8- بهینه‌سازی موبایل

بر اساس گزارشی که توسط سایت Salesforce منتشرشده است، 71% از بازاریابان اعتقاددارند که بازاریابی با موبایل یک ابزار اصلی و مهم برای موفقیت کسب‌وکار آن‌ها مطرح می‌شود. بهینه‌سازی موبایل یک مهارت کلیدی در موفقیت یک آزادکار و به‌طورکلی موفقیت هر کسب‌وکاری به‌حساب می‌آید. محتوا، طراحی وب‌سایت، انواع گجت ها یا هر چیزی که معرفی یا دسترسی بهتر به خدمات و محتوا خودتان تهیه و ارائه می‌کنید، باید همواره بهترین کاربرد و کارایی را بر روی دستگاه‌های موبایل داشته باشد.

 

9- فروش

به‌عنوان یک فرد آزادکار، شما مسئول فروش خدمات خودتان هستید. اگر ندانید که چطور باید این خدمات را بسته‌بندی کنید، ارائه کنید و برای فروش آن‌ها با مشتریان بالقوه مذاکره کنید، موفقیت برای شما سخت و سخت‌تر می‌شود. پس حتماً باید یاد بگیرید که چگونه خدمات و کسب‌وکار خود را به‌گونه‌ای جذاب برای مراجعه‌کننده معرفی کنید و به معنای واقعی کلمه آن را بفروشید.

 

10- سئو

بهینه‌سازی نتایج موتورهای جستجو یک استراتژی بنیادی برای به چشم آمدن و دیده شدن یک وب‌سایت در فضای آنلاین است. سئو درواقع یک مهارت بسیار ارزشمند برای بازاریابی کسب‌وکار خودتان است و از طرفی برای مشتریان شما هم ارزشمند است، چراکه موجب می‌شود تا آن‌ها شمارا به‌راحتی پیدا کنند. عموماً کسب‌وکارها نیازی به استخدام یک کارشناس سئو و یک نویسنده ندارند و نباید داشته باشند. آن‌ها باید در پی استخدام یک نویسنده یا تولیدکننده محتوا آشنا به اصول سئو جهت بهینه‌سازی نتایج موتورهای جستجو دارند. همچنین این افراد باید درک کامل و درستی از چگونگی اثرگذاری تغییرات فنی بر سئو داشته باشند.

 

11- روابط عمومی

روابط عمومی و مدیریت اعتبار مهارت‌های بسیار حیاتی برای یک بازاریابی موفق به‌حساب می‌آیند. شما درواقع مسئول جاری ساختن آبرو و وجه مثبت در کسب‌وکار مبتنی بر سیستم آزادکاری خودتان هستید، بنابراین حتماً و حتماً باید جزئیات پیچیده مدیریت اعتبار و آبرو را بدانید تا در این راه به‌خوبی موفق شوید. این فرایند شامل تشویق کردن کاربران به درج نظرات و نقد مثبت، پاسخ‌گویی به مشتریان ناراضی و ترویج یک تصویر مثبت از برند خودتان است.

 

12- تجربه کاربری

آیا می‌دانستید که 88% از مشتریان آنلاین پس از داشتن یک تجربه بد کاربری در بازدید از یک وب‌سایت از احتمال خیلی کمتری برای بازگشت و بازدید از آن وب‌سایت برخوردار هستند؟

امروزه کسب‌وکارها به‌شدت درگیر ارتقاء و بهبود تجربه کاربری بر روی وب‌سایت‌های خودشان می‌باشند. به‌عنوان یک فرد آزادکار، راه‌های مختلف و گسترده‌ای وجود دارد که کار شما می‌تواند بر قابلیت استفاده سایت تأثیرگذار باشد. بنابراین همواره به دنبال پی بردن به مواردی باشید که موجب خوشحال شدن مشتریان شما می‌شود.

برچسب ها: آزادکار, بازاریاب موفق, مهارت بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *