نقش تصاویر در آگهی تبلیغاتی
25 فوریه, 2014
۲۱ ویژگی فروشندگان بزرگ
26 فوریه, 2014
نمایش همه

ارتباطات بازاریابی

ارتباطات بازاریابی(marketing communication) پیام ها، مقالات، فیلم هایی هستند که برای ارتباط با بازار از آنها استفاده می شود. ارتباطات بازاریابی قسمت برتر بازاریابی مختلط است که شامل قیمت، مکان، محصول و ارتقا می باشد. همانطور می تواند به عنوان استراتژی تعریف شود که توسط یک شرکت یا گروهی از افراد استفاده شده تا به اهداف .بازاریابی خود با استفاده از گونه های مختلف وسایل ارتباطی دست یابند
Marketing communication
آنهایی که تبلیغات، برند سازی، بازاریابی مستقیم، طراحی گرافیک، بازاریابی، بسته بندی،پشتیبانی، روابط عمومی، فروش و بازاریابی فضای مجازی انجام می دهند مدیران بخش ارتباطات بازاریابی هستند.

به صورت سنتی افرادی که در ارتباطات بازاریابی فعالیت می کردند بیشتر توجه خود را بر روی آفرینش و اجرای تبلیغات چاپی می گذاشتند؛ اما محققان حرفه ای بر این باورند که باید استراژی های برند سازی را به گونه ای استفاده کنند که بتوانند تداوم پیام رسانی در داخل سازمان را اطمینان بخشند. به عنوان مثال ارتقا از پاسخ گویی به مشتری به برقراری روابط با مشتری و ارتقا از گزینش نیروی انسانی به حل مشکلات منابع انسانی نمونه هایی از دیدگاه پژوهشی و آکادمیک به مسئله ارتباطات بازاریابی است.

فرآیند ارتباطات
فرآیند ارتباطات شامل فرستنده، رمز گزاری، دستگاه تغییر دهنده، رمز گشایی و گیرنده می باشد که جزء جدا نشدنی تمامی برنامه های تبلیغاتی و بازاریابی است. رمز گزاری دومین مرحله از فرآیند ارتباطات است که یک ایده خلاق را گرفته و آنرا به یک آکهی توجه برانگیز تبدیل می کند که در تلویزیون، رادیو و مجله و دیگر وسایل ارتباطی استفاده می شود. این پیام ها به واسطه یکسری تغییر دهنده ها به مخاطب می رسد. سومین مرحله فرآیند ارتباطات زمانی بوجود می آید که یک کانال یا یک وسیله ارتباطی پیام ما را به مخاطب می رساند. رمز گشایی زمانی عمل می کند که این پیام توسط یک یا چند حس دریافت می شود. مصرف کنندگان تبلیغات تلوزیونی را هم می شنوند و هم می بینند.
یکی از موانعی که باعث می شود که تبلیغات خوب و موثر نباشد چیز هایی است که باعث قطع شدن پیام و عدم تمرکز می شود که در هر کدام از مراحل فرآنید ارتباطات می تواند اتفاق بیافتد.

شبکه های اجتماعی
تبلیغات اجتماعی با کمک شبکه هایی مثل یوتیوب، فیس بوک و … در حال پیشرفت هستند. با توجه یک تحقیق در سال ۲۰۱۱، ۸۸٪ از شرکت هایی که از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ استفاده کرده اند از آن راضی بودند. در واقع تبلیغات اجتماعی در حال تسخیر زندگی روزانه ما هستند. این تبلیغات اجتماعی در گونه هایی مثل تلویزیون، بیلبورد و اپلیکشن ها و حتی در تبلیغات چاپی هستند. خیلی از تجارت ها در دنیای امروز با تولید کلیپ ها در یوتیوب و همین طور شرکت های محلی با استفاده از گوگل تبلیغ می کنند.

یک نمونه بسیار عالی از تبلیغات را می توانید در مقاله خلق یک رسانه جدید در عرصه بازاریابی و تبلیغات در ایران مطالعه نمایید.

sideicon
بسیار سپاسگزار خواهم شد اگر نظرات خود را در مورد این نوشته برای من ارسال کنید تا بتوانم در مطالب بعدی نیازهای اطلاعاتی شما را در حوزه بازاریابی، تبلیغات و فروش بهتر و بیشتر برآورده کنم. نظرات شما عزیزان به من انرژی بیشتری برای ادامه کار می دهد.


نویسنده: ساناز اخباری
ویراستار: مسعود محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *