چگونه قدرت تحقیقات بازاریابی را به کسب و کار خود بازگردانیم؟
17 آگوست, 2014
چرا مدیریت دانش برای موفقیت شرکت شما مهم است؟
18 آگوست, 2014
نمایش همه

خلق یک رسانه جدید در عرصه بازاریابی و تبلیغات ایران

در این نوشته تلاش دارم تجربه ای بزرگ را با شما مخاطبان عزیز و گرامی در میان بگذارم. در سال گذشته، طراحی، تدوین و اجرای یک کمپین بازاریابی موفق که منجر به فروش ۱۰۴ واحد اداری تجاری در کرمان شد را بر عهده داشتم (پیش فروش ۱۰۴ آپارتمان در ۴ ساعت با استفاده از بازاریابی چریکی).

از آن موقع تا کنون با خود عهد کردم که هر سال یک کار تازه و خلاقانه در عرصه تبلیغات و بازاریابی در ایران را ارائه دهم و خوشبختانه امسال نیز اتفاق بزرگی در این زمینه رخ داد که می خواهم این تجربه را با شما به اشتراک بگذارم.

 

مسعود محمدی

چندی پیش، پیش فروش انحصاری یک مجتمع تجاری در تهران بر عهده من قرار گرفت که با مشکلات زیادی در عرصه بازاریابی و فروش روبرو بودند. از ابتدای سال ۱۳۹۲ تیم های مختلفی فروش واحدهای تجاری این مجتمع را بر عهده داشتند که متاسفانه موفق نبودند و به همین دلیل مالکین این مجتمع تجاری با چالش شدیدی در ادامه راه ساخت و ساز روبرو شده بودند. با توجه به کارنامه بنده در سال گذشته و از طریق معرفی یکی از دوستان مشترک، این بار قرعه بنام بنده افتاد و قرارداد فروش انحصاری این مجتمع بسته شد.

 

کار در شرایط سختی شروع شد و می بایست در ابتدای کار تعدادی از واحدهای تجاری به فروش می رسید تا شرایط کمی عادی شود و من بتوانم برنامه اصلی را اجرا کنم. خوب خوشبختانه کار سختی نبود و توانستیم در مدت یکماه، حدود ۱۰ واحد تجاری را بفروش برسانم البته بدون هیچ برنامه تبلیغاتی و صرفاً با استفاده از ساماندهی و راه اندازی یک بخش فروش منظم و حرفه ای و وجود همکارانی توانمند، این مهم محقق شد. پس از رسیدن به این موفقیت کوتاه مدت که در وضعیت فعلی بازار مسکن کار بسیار دشواری بنظر می رسید، تدوین کمپین جامع و یکپارچه بازاریابی را شروع کردم که در این نوشته بخشی از آن را برای شما توضیح خواهم داد.

 

ما در تدوین این کمپین و پس از بررسی های فراوان به این نتیجه رسیدیم که بسیار ارزشمند خواهد بود که اگر بتوانیم با بودجه محدود تبلیغاتی که در اختیار داریم، سرمایه گذاران شهرستانی را نیز برای خرید واحدهای این مجتمع تجاری ترغیب کنیم. پس می بایست راهی برای رساندن پیام تبلیغاتی خود که حداکثر اثرگذاری را نیز داشته باشد، پیدا می کردیم. قبل از هر چیز تعداد مسافرینی که تا پایان سال ۱۳۹۲ و در ماههای بهمن و اسفند در فرودگاه مهرآباد تردد دارند را محاسبه کردیم که بر طبق تحقیقات ما، چیزی در حدود ۲ میلیون نفر در دو ماه پایانی سال در فرودگاه مهرآباد تردد می کنند. این تعداد مخاطب، برای هر طراح کمپین بازاریابی می تواند بسیار جذاب باشد. به سرعت با شرکت پژهان نماینده انحصاری تبلیغات فرودگاهی کشور تماس گرفتم تا شرایط تبلیغات را بررسی کنم که طبق معمول با تعدادی پیشنهاد معمولی روبرو شدم به عنوان مثال اینکه چه بیلبردهایی در حال حاضر برای اجاره در فرودگاه مهرآباد خالی هستند و ما می توانیم آن را به شما پیشنهاد دهیم. راستش را بخواهید با خود فکر کردم که واقعن مردم تا چه میزان به این بیلبردها توجه می کنند و پیام آن را می خوانند؟

 

2

بودجه من محدود است و به هیچ وجه حاضر نیستم یک ریال از آن را به هدر بدهم و کسب نتیجه از تبلیغات برای من در اولویت اول است. به خودم اطمینان داشتم که بالاخره اتفاق کرمان به شکل دیگری به وقوع خواهد پیوست و می توانم بار دیگر یک کار خلاقانه انجام دهم. خوشبختانه فکری متفاوت به ذهنم خطور کرد و آن استفاده از تبلیغات بر روی تسمه نقاله فرودگاه بود. بر طبق آمار در دو ماه بهمن و اسفند ۱.۶۰۰.۰۰۰ نفر برای دریافت چمدان های خود می بایست در فرودگاه مهرآباد تهران و در کنار تسمه نقاله منتظر دریافت چمدان های خود باشند و کافیست ما راهی برای تبلیغ بر روی تسمه نقاله پیدا می کردیم. اما مشکل اساسی این بود که تاکنون چنین تبلیغاتی در ایران انجام نشده بود و رسانه ای به نام تسمه نقاله در فرودگاه تعریف نشده است. موضوع دیگر این بود که چه تبلیغاتی خاصی بر روی تسمه نقاله می توانست انجام شود؟؟

 

راه نهایی پیدا شد. یک چمدان شیشه ای پر از پول با یک پیغام تبلیغاتی روی آن می توانست ایده خوبی باشد. سریعن با آقای احمدی دوست خوبم و سازنده ماکت پروژه کرمان تماس گرفتم و زحمت ساخت این چمدان های ویژه را به او دادم. شما در تصویر روبرو خروجی تلاش های ایشان را می بینید. از طرفی با شرکت پژهان و سایر دوستان عزیز در فرودگاه مهرآباد هماهنگی های زیادی با بخش های مختلف از جمله حراست فرودگاه، مدیریت ترمینال های مهرآباد و عزیزان و دست اندرکاران دیگر صورت گرفت تا مجوز نصب این چمدان بر روی تسمه نقاله ها دریافت شد.
در پوست خود نمی گنجیدم. موفقیت بزرگی در حال رخ دادن بود. پیام تبلیغاتی من قرار است در پیش چشمان بیش از یک و نیم میلیون نفر و با شکلی کاملن متفاوت نمایش داده شود و بی شک هیچ کس چنین تبلیغی از ذهنش پاک نخواهد شد. خوشبختانه در روز ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ بصورت آزمایشی بر روی نقاله های ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد قرار گرفت و همانگونه که فکر می کردم، نتیجه ای خارق العاده به همراه داشت.

 

آنچه که می بایست به ان اشاره کنم این است که ما توانستیم رسانه ای جدید را در عرصه تبلیغات ایران معرفی کنیم و یا به عبارت دیگر خلق کنیم. رسانه ای که تا به امروز وجود نداشت ولی از امروز به بعد راه برای سایر همکاران بنده هموار شد تا از این رسانه برای تبلیغات شرکت های تحت نظر خود استفاده کنند.
در نهایت این تبلیغات در ترمینال ۲ و ۶ فرودگاه مهرآباد بر روی ۶ تسمه نقاله اجرا شد.

 

3

 

موضوع مهم دیگری که باید اینجا اشاره کنم این است که راز موفقیت من در این پروژه های خاص اعتماد بسیار زیادی است که کارفرمایان به بنده دارند و بدون این مهم من به هیچ وجه موفقیتی بدست نمی آورم. از پروردگار منان بسیار سپاسگزارم و او را شکر می گویم که قدرت و اعتماد به نفس قابل توجه ای در من ایجاد کرد که بتوانم اتفاقات خاص و بزرگی را در عرصه بازاریابی و تبلیغات ایران رقم بزنم. البته از همه کسانی که بنده را در این راه یاری رساندند کمال تشکر را دارم. مدیرعامل شرکت پژهان (نماینده انحصاری تبلیغات فرودگاهی کشور) آقای ضیاییان، آقای خوشنویسان مدیر دفتر فرودگاهی پژهان، سرکار خانم علیاری، عزیزان و کارکنان سپاه در فرودگاه مهرآباد، مدیریت محترم ترمینال های فرودگاه کشور و تمام پرسنل فرودگاه که بنده را در این را یاری کردند، تشکر فراوان می کنم و بدون یاری و کمک این عزیزان به هیچ وجه این اتفاق میسر نمی شد.


تشکر ویژه می کنم از مهندس حیدری، جناب آقای احمدی مالکین محترم و جناب آقای علیزاده مشاور محترم این پروژه که با اعتمادی که به بنده داشتند و امکاناتی که فراهم نمودند تا این مهم محقق شود.

سخن آخر: بسیار خرسند خواهم شد اگر شما مخاطبان عزیز نظرات خود را در مورد این اتفاق برایم بنویسید. نظرات شما برای من انرژی بخش است و نقدها و پیشنهادات شما در کارم بسیار تاثیرگذار است.


بسیار سپاسگزار خواهم شد اگر نظرات خود را در مورد این نوشته برای من ارسال کنید تا بتوانم در مطالب بعدی نیازهای اطلاعاتی شما را در حوزه بازاریابی، تبلیغات و فروش بهتر و بیشتر برآورده کنم. نظرات شما عزیزان به من انرژی بیشتری برای ادامه کار می دهد.

69 دیدگاه ها

 1. a.65 گفت:

  خوشحال میشم بدونم که آیا شما برای اجرای ایده هاتون تست اولیه هم انجام میدید تا اثربخشی شونو بسنجید یا خیر ؟ اگر جواب مثبته لطفا توضیح بدید. متشکرم

 2. naser گفت:

  با سلام
  خب متن تبلیغ چه بود که نظرات جلب شده را به ارتباط واداشت؟
  چگونه میشه یک برآورد از هزینه تبیلغات داشت؟
  با تشکر

 3. فرزانه گفت:

  خیلی عالی بود و امیدوارم از ایده های شما استفاده کنم

 4. علی زینی گفت:

  عالی بود خیلی حرفه ای بود واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم
  به این میگن یه کار خارق العاده

 5. یاسین گفت:

  فکر خلاقانه‌ی شما قابل تمجید است. البته بی‌تردید از امکانات و هزینه ی این کار نیز بهره‌مند بوده‌اید.

  • علیرضا ملکان گفت:

   سلام،تمام متن شما رو با اشتیاق خوندم ، چون شما هم با اشتیاق تجربه تون رو در اختیار سایرین قرار دادید. این امر نشان از رو به جلو حرکت کردن شما داره … با افتخار مطالب وب سایتتون رو برای ارتقای سطح علمی خود دنبال خواهم کرد .

   • مسعود محمدی گفت:

    آقای ملکان سلام،
    ضمن تشکر از اظهار لطف شما، قبل از هر چیز لطف خداوند شامل حال ماست که به شما عزیزان خدمت می کنیم و البته بنده در این راه تنها نیستم بلکه تیمی فعال و متخصص به عنوان هیئت تحریریه است که با تلاش خود سعی در ارائه مطالب ارزشمند دارند. امیدوارم انرژی مثبت شما، ما را در ارائه خدمات بهتر به شما مخاطبان عزیز یاری کند.

 6. فرزین گفت:

  لطفا بفرمایید چمدانهاچند مدت در معرض نمایش قرار گرفتند تا نتیجه آن که همان فروش تمامی آپارتمانها بود ، حاصل گردد؟

  • مسعود محمدی گفت:

   آقای فرزین سلام،
   ضمن تشکر از اظهار نظر شما، چمدان ها به مدت یک ماه در فرودگاه مهرآباد اکران شد. البته نتیجه فروش همه واحدهای تجاری نبود. نتیجه فروش ۲۴ واحد تجاری در یک ماه و ۴۸ واحد تجاری در ۹۰ روز بوده است.

 7. میثم گفت:

  آقای محمدی عزیز ، از ایده خلاقانه شما لذت بردم.

 8. مریم گفت:

  با عرض سلام لطفا بفرمایید چطور می توانیم از امکان تبلیغات روی تسمه نقاله ها استفاده کنیم. متشکرم.

 9. 8np.ir گفت:

  واقعا ایده جالبی بود.به این میگن یک دید واقعا متفاوت.

 10. amir گفت:

  سلام ایده بسیار جالبی بود
  من یک سوالی برایم پیش آمده چه چیزی به شما اطمینان میدهد یک ایده خوب جواب میدهد یا نه ؟

  • مسعود محمدی گفت:

   آقای امیر سلام،
   تحقیقات بازار قبل از انجام هر کاری به سئوالات شما در مورد موفقیت و یا عدم موفقیت در یک کار پاسخ می دهد.

 11. سید علی ابراهیمی ریکنده گفت:

  سلام جناب آقای محمدی
  بنده از طریق ایمیل مارکتینگ به سایت شما هدایت شدم ایده شما خیلی خیلی برام جالب بود بنده هم یه جورهائی شبیه شما هستم مطمئنا در شهر خودم ساری و در استان مازندران بازاریاب حرفه ای تبلیغات پیامکی هستم و خیلی دوست دارم از نزدیک با هم صحبت کنیم امیدوارم فرصت پیش بیاد …

 12. مجید گفت:

  سلام. واقعا تبریک می گم، هم به خاطر ایده ی نو و هم به خاطره اجرایی کردنش که خیلی مرحله سخت تریه. سوالی که واسم پیش اومده اینکه هر تبلیغی هدفی داره، و مخاطب رو به یک جا برای ارتباط راهنمایی می کنه. می خواستم بدونم مردم روی چمدون چه جمله ای رو می دیدن. چی کار کردین که چمدون از یک موضوع جالب برای ذهن مردم به یک تبلیغ ماندگار تبدیل شد؟

 13. کاویانی گفت:

  سلام جناب آقای محمدی، از فکر کردن به اینکه خلاق باشیم لذت میبرم. مثل شما ،واقعا عالی و کارآمد بود.
  نکته اینکه” خلاقیت در زمانهای سخت ایجاد میشه نه در زمان آسودگی”
  باشد تا باز از دیدگاهاتون استفاده کنیم.

 14. ابراهیم مالکی نژاد گفت:

  با سلام
  به شما و ذهن خلاق شما تبریک میگم که خالق ایده های نو در زمینه تبلیغات و بازاریابی هستید و برایتان آزوی موفقیت روز افزون دارم و ممنون از اینکه دعوتم نمودید تا این متن را بخوانم.
  موفق باشید

 15. مهدی گفت:

  به نظرم ایده خیلی جالبی بوده و برای شما آرزوی موفقیت می کنم

 16. رسول گفت:

  سلام و خسته نباشید .
  تشکر ها و تعاریف از خود و گروهتان را از مطلب بالا کنار بگزاریم ، تتمه ای برای برداشت ذهنم نمی ماند .
  تبلیغات بایست برای مخاطب هدف استفاده می شود ، صرف دیدن تعداد کثیری از افراد دال بر موفقیت آن تبلیغ نیست .
  در مورد تبلیغات خاص شما ، من نوعی (احتمالا خسته و کلافه ) که در کنار نوار نقاله ایستاده ام ، آمادگی جذب به چه نوع کالاهایی را دارم ؟؟ آپارتمان ، سرمایه گذاری ….

 17. علی زاهد گفت:

  همه مطالب این سایت خوب و مفیده…. واقعا ممنون و خسته نباشید

 18. علیرضا گفت:

  سلام جناب آقای محمدی، ایده بسیار جالبی بود از اینکه اینگونه متفاوت می اندیشید به شما تبریک می گویم.

 19. محمد گفت:

  سلام دوست خوب خیلی عالی هست اما امیدوار روزی برسد که اولین در اجرای ایده های خلاقانه در ایران باشیم.

 20. کتایون گفت:

  جناب محمدی بابت این فکر خلاق و ایده ی تاثیر گذار تون تبریک عرض میکنم .میتونم بپرسم مطلب درج شده روی چمدان ها چیست که اینقدر مورد توجه بازدید کننده قرار گرفته

 21. محمد رضا مظفری گفت:

  با سلام جناب آقای محمدی. ایده جالبی بود.
  بنده مدیر فروشگاه اینترنتی ایبو هستم ، من هم چندین طرح خلاقانه برای وبسایتم پیاده کردم که یکی از اونا ، ترجمه موارد درج شده در برگه آزمایش خون و میزان استاندارد و مجاز هر یک از آیتم ها بود که با استقبال بی نظیری روبرو شد. و دومی تهیه فایل اکسل محاسبه قیمت طلا و سکه در طلا فروشی ها و محاسبه حباب قیمتی سکه و طلا از طریق انس جهانی بود که این هم موفق بود. دوستی تشکر کرده بود و میگفت از طریق همین فایل از کلاه برداری یک طلا فروش که حدود 500 هزارتومان بود پیشگیری کردم. این فایل در وبلاگ فروشگاه در دسترس عموم قرار گرفته است.
  EBO.IR و مراجعه به وبلاگ فروشگاه

 22. فاطمه گفت:

  سلام.ایده جالب و نوئی بود،اما صرفا نمیشه گفت که هر ایده نوئی بتونه مارو به نتیجه مطلوب برسونه…

 23. مینا گفت:

  سلام
  آقای محمدی من که مثل همیشه لذت بردم. امیدوارم بزودی با شما تماس بگیرم برای همکاری و استفاده از تجربیاتتون.

 24. kazem گفت:

  واقعا ایده هاتون جالبه ولذت میبرم .
  تا چند درصد سرمایه اولیه برای تبلیغات خوب جواب میده

 25. حامد گفت:

  با سلام
  من انسانهایی که سعی میکنند متفاوت باشند دوست دارم بهتون تبریک میگم کار جالبی بود
  من نمیدونم چقدر هزینه صرف شده ولی بهترین تبلیغات به نظر بنده تبلیغات با هزینه کم و تاثیرگذاری زیاد هست که این یک فکر خلاق نیاز داره

 26. هادی میرزایی گفت:

  وقت بخیر. استاد قبلا در سمیناری در تبریز خدمت بودیم. ایده قشنگی بود. بنده در زمینه بازاریابی فعالیت و تدریس و آموزش و مشاوره میدم. خوشحال می شم فرصتی پیش بیاد و دوباره در آذربایجان بتونیم میزبان شما باشیم

 27. مسعودی گفت:

  با درود/ از طریق ای میل مارکتینگ به سایت شما هدایت شدم و از نتیجه رضایتبخش ابتکارات شما بسیار خوشحالم. من هم مدیر تبلیغات هستم و همیشه ذهن متفاوت من با کارفرمایان باعث شده اونا به ایده های خلاقانه من باور نداشته باشن. می دانید که در بازار ایران تخصص و کاردان بودن حرف نخست را نمی زند و برای نمونه وقتی یک گرافیست حرفه یی در شرکتی استخدام می شود و از او انتظارات فراوانی می رود…. می بایست تمامی طرح های او مورد تایید و پسند و سلیقه رئیس شرکت باشد!!! همین طرز فکر باعث شده بازار ایران حالا حالا ها از افراد با خلاقیتی مانند شما کمتر بهره ببرد. آماده همکاری در پروژه های بازاریابی و تبلیغاتی خلاق و جدید با شما هستم.
  با سپاس

 28. rastinbazar.com گفت:

  مطلب جالب و بسیاااار خلاقانه ای بود .. کاش بتونیم با هم قرار ملاقاتی داشته باشیم … در ضمن زمینه کاری شما فقط ملکه؟؟؟ ما آی تی هستیم و فروشنده اول خدمات مبین نت و آسیاتک و رایتل و منتظر ایمیل شما

 29. علیرضا فتحی گفت:

  آقای محمدی عزیز شما مصداق کامل فعل خواستن توانستن است ، هستید و یکی از قشنگ ترین بخش کارتون ایمان شما به خدای منان است شما امین افکار خلاقانه الهی هستید برای شما آرزوی توفیقات روز افزون را داریم

  • مسعود محمدی گفت:

   آقای فتحی عزیز سلام،
   از لطف شما سپاسگزارم. بی شک با شما موافقم. اگر لطف خدا نبود به هیچ وجه موفقیتی حاصل نمی شد.

 30. محمد گفت:

  سلام آقای محمدی عزیز ! من هم مثل دوستان لذت بردم و به خود بالیدم که چقدر هموطنان خلاقی داریم . لطفا بفرمایید اگر کسی بخاد از ایده شما در تبلیغ فرودگاهی استفاده کنه باید حتما از کانال خودتون اقدام کنه یا استفاده از اون رو آزاد گذاشتید ؟

  • مسعود محمدی گفت:

   با سلام،
   ضمن تشکر از کامنت شما، شما کافیست برای تبلیغ در فرودگاه به آقای خوشنویسان در شرکت پژهان به شماره ۰۹۱۲۳۱۸۰۹۹۶ تماس حاصل فرمایید.
   موفق باشید.

 31. mohammad.irv گفت:

  کار فوق العاده خلاقانه ایی خلق کردید !

 32. هستی گفت:

  سلام، خیلی هم عالی

 33. پریسا تاک گفت:

  با سلام آقای محمدی .به خاطر ذهن خلاقتون بهتون تبریک میگم وآرزوی پیشرفت بیشتر رو براتون دارم .اما میخوام بدونم به جز تحصیلات آکادمیک چه کار دیگه ای میتوان انجام داد تا علاقه مندان به این رشته با سن کم و در همین ابتدا در کارهایی شبیه مشاور و… حرفه ای شوند ؟ممنون میشم از راهنمایی تون.

 34. نیما گفت:

  سلام. ایدتون واقعا قشنگ بود. اما این ایده منجر به خرید خواهد شد؟ یا بعد از اون هم برنامه های دیگه ای داشتید؟ به نظر من این ایده تو حوزه برندینگ خیلی خوب عمل میکنه ولی تو حوزه افزایش فروش رو نمیدونم. مسلما از این دو میلیون نفر مخاطب تعداد خیلی خیلی خیلی کمی قصد یک سرمایه گذاری بزرگ رو خواهند داشت. لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدین برامون. ممنونم

  • محمود گوهردهی گفت:

   سلام.
   با نظر شما موافق هستم.
   سرجیو زیمن مدیر بازاریابی کوکاکولا:
   شاید فلان کار تبلیغاتی جایزه اسکار زیباترین تیزر و یا خلاقانه ترین اثر و خیلی هم “cool” باشد… اما
   آیا منجر به خرید می شود؟ این تبلیغاتی است که من برای آن پول میپردازم…

 35. محمدعابدی گفت:

  با سلام به همکار گرامی

  ایده شما جسورانه و خلاقانه بود.

 36. مسعود طاهری گفت:

  با سلام خدمت آقای مسعود محمدی
  دوست بزرگوارم میخواستم بدونم که چه چیزی باعث بفروش رفتن واحدهای تجاری شد؟ فقط خود ایده چمدان یا نوشته تبلیغاتی روی چمدان؟ کدامیک؟
  ممنون و سپاسگزار

  • مسعود محمدی گفت:

   آقای مسعود طاهری سلام،
   به هیچ وجه یک عامل در بازاریابی نمی تواند باعث افزایش فروش شود. با این روش از تبلیغات، حدود ۱.۶۰۰.۰۰۰ نفر در طول دو ماه این تبلیغ را دیدند و این اتفاق باعث شده است که تبلیغات دهان به دهان در بین مردم ایجاد شود و همین امر باعث افزایش تقاضا برای این واحدهای تجاری شد.

 37. مصطفوی گفت:

  با سلام
  بسیار ایده جالبی بود فقط یک مورد که در توضیحات شما هم کمتر به آن پرداخته شده بود واکنش مردم و قیافه های افراد و صحبت هایی که می کردند بود که خیلی مایل هستم در مورد آن بیشتر بدانم تا دید بهتری نسبت به روانشناسی قضیه هم داشته باشم ممنون

 38. معین گفت:

  سلام
  واقعا ایده جالبی رو اجرا کردید و به شما بابت ذهن خلاق و بازتون تبریک عرض میکنم.
  یه پرسش از شما داشتم این که چه متن یا شکلی را روی چمدان طراحی یا نوشته اید که مخاطبان جذب شده و بازخورد این خلاقیت به چه اندازه بود؟

 39. محمد گفت:

  با سلام
  ایده خلاقانه و جالبی است. استفاده از موقعیت های جدید و بکر.
  اما نکته ای را خدمت شما عرض کنم که بنده خود مشاور اقتصادی هستم و برای یک کاسب و یا تاجر خرده و یا عمده صرف یک ایده خلاقانه برای فروش موقتی و محدود نمی تواند باعث نوآوری شود. ایجاد فرآیندی جدید که افراد بتوانند حتی بدون حضور شما خود به رونق کارشان برسند دارای ارزشی بس فراتر است.
  البته خودتان با توجه به تحصیلات و سوابقتان از این امر آگاهی دارید و حتما در فکرتان و ایده هایتان به این مسئله فکر می کنید. امیدوارم روزی بتوانم فرآیندهای جدیدی از شما ببینم.
  موفق باشید

 40. dariush Heshmati گفت:

  سلام از آشنای با شما خوشحالم واز نکات بالا خیلی استفاده بردم. من در یک نشریه بین المللی کارشناس بازرگانی هستم برای جذب آگهی اگه بتونیم کمکم کنید ممنون میشم در ضمن عید فطر رو به شما تبریک میگم.

 41. لیلی گفت:

  سلام.نمیدونم شاید خواست خداوند است که این صفحه را امروز باز کردم.از خداوند خواستم که یک راه جلوی پایم بگذارد و حتما این لطف خداست.من نیاز به مشاوره بازاریابی دارم.لطفا به ایمیلم پیام بدهید تا بتوانم با شما درتماس باشم.

  • محمدرضا گل آقائی گفت:

   سلام، اگر تمایل به دریافت خدمات مشاوره بازاریابی دارید، می توانید با دفتر ایشون تماس بگیرید، اطلاعات تماس در سایت درج شده

 42. علي محمدي جو گفت:

  درود بر شما
  آخه طيف وسيعي ازافراد از كار شما استقبال كرده بودند . شما هم تقريبا جواب عده اي را داده بوديد . دوست دارم همين جوري كه داريد تجربه هاي خودتون را در اختيار بچه ها قرار ميدهيد . به كساني كه علاقه به بازاريابي و فروش دارند كمك بيشتري بكنيد بنده جزء افرادي هستم كه هيچ موقع از كاركردن خسته نميشم ولي نياز دارم به اينكه ازهمين الان استارت كارم را بدرستي درمسيري كه دوست دارم بزنم . ولي نميدانم چكاركنم واز كجا شروع كنم لطفا راهنماييم كنيد

 43. مینا جعفری گفت:

  با عرض سلام
  متاسفانه من متن و نظرات را مطالعه کردم اما پاسخ کسانی که پرسیده بودند روی چمدان چه چیزی نوشته شده داده نشده بود. ممنون میشم اگه بگید.

 44. مریمض گفت:

  سلام
  ایده‌های شما بسیار عالی است
  ریسک پذیری شما قابل تقدیر است

 45. مهدی معینی گفت:

  سلام ..اقای محمدی من از این ایده و خلاقیت و پشتکار شما خیلی انرززی گرفتم و امیدوارم موفقیتهای فراوانی در عرصه زندگیتون سپری کنید
  دوست دارم بهم کمک کنید چون من هم دلم میخاد یک زندگی زیبا با استقلال مالی خوبی داشته باشم و بتونم یک کسبو کار عالی بسازم و به تحقق رویاهام و رسیدن بهشون سلام کنم
  با تشکر دوست کوچیک شما مهدی

 46. محمد اشکاوندی گفت:

  با سلام و عرض ادب
  جناب محمدی، از دو منظر مطلب شما قابل تقدیر و تشکر است، اول اینکه ذهن خلاق شما را بسوی خلق و پیاده سازی این ایده سوق داد و دیگر اینکه خلاقیت شما در به اشتراک گذاری این موضوع نیز ستودنی است چون به تعبیری دیدگاه شما مانند دیدگاه متن باز (Open Source) می باشد. امیدوارم موفق و پیروز باشید.
  با تشکر محمد اشکاوندی

 47. زهرا باقری گفت:

  سلام. بسیار عالی بود. ایده شما خلاقانه بود و واقعا جدید و بکر. ان شاء الله بیشتر موفق باشید. من در مجتمع تجاری آسمان دماوند در کار پیش فروش هستم در شهرستان بازاریابی تلفنی کمتر نتیجه می دهد و بازاریابی حضوری بیشتر نتیجه دارد. چگونه می توانم بیشتر موفق شوم برای جذب مشتری برای مکانی که امکاناتش در مقایسه با سایر مجتمع های نمونه در داخل شرق تهران و شرق استان تهران بی نظیر است. البته از شیوه چت روم استفاده کردم و جالب بود که نتیجه گرفتم البته زمان برد. اما دنبال فکر خلاقانه تری هستم ممنون میشم کمکم کنید. هر ریال ما در تبلیغات ارزش دارد پس نوع تبلیغ مهم است و فکر پشت آن.

 48. میثم اسماعیل پور گفت:

  خیلی عالی بود
  این خلاقیتتون واقعا جای تحسین داره
  امیدوارم باز هم شاهد چنین اتفاقاتی باشیم

 49. میلاد بصیری گفت:

  ادمهای خلاق هستند که اینده را خلق میکنند یک روز سوار بر ارابه امرز سوار بر ماشینهایی هستیم که کیومترها مارا نوازش میکنند و راه میروند
  بی شک شما در اینده نه چندان دور ایدهای فوقعلاده نوین تری اجرا خواهید نمود وخلاقیت وافکار سریعتان موجب تقدیر ستایش است احسنت به مدیران پروژه اکی که انچنین افرادی تایید میکنند که کار شروع کنند احسنت موفق باشید
  میلاد بصیری

 50. الهام گفت:

  سلام خیلی فکر جالبی داشتید من موندم چطوری 104 واحد اونم در کرمان فروخته شده!!!!!!!!!

 51. پاپيروس گفت:

  به نظر من ايده جالب و بسيار خوبي بود خصوصا بخاطر تازگي و جذابيت آن. انشالله موفق و پيروز باشين

 52. داریوش گفت:

  کارتون عالیه آقای محمدی عزیز.

 53. مسعود ماهوش گفت:

  کنار کارهای خوب شما، تواضع و فروتنی شماست که کارها را ارزشمندتر می‌کنه. براتون آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

 54. من خلاقیت رو دوست دارم و به آدهای خلاق خیلی علاقه مند هستم، خودم هم سعی کردم همیشه خلاقانه رفتار کنم. ولی مسئله اصلی در خلاقیت به نتیجه رسوندن ایده خلاقانه است که شما بنحو احسن انجام دادید و به شما تبریک میگم. بسیاری از آدمهای خلاق ایده هاشون رو میکشند و دفن میکنند ولی شما هم به نتیجه رسوندید هم معرفی کردید. بسیار زیبا بود

 55. مولود زرگری مقدم گفت:

  سلام
  بسیار بسیار لذت بردم از این ایدهء تقریبا بی هزینه، اما جذاب شما
  منتها متاسفانه متوجه نشدم چه نکته ای روی این چمدان ها، ذهن بیننده رو به پیش فروش واحد های تجاری رهنمون کرده………؟!؟!؟!؟
  دوستان زیادی هم این سوال رو از شما داشتن در کامنت هاشون
  با آرزوی تراوش ایده هایی بکر و بکرتر از ذهن متعالی شما

 56. مولود زرگری مقدم گفت:

  آها
  مثلا نوشتید:
  بودجه خرید یک واحد تجاری از مجتمع تجاری اداری X شهرک غرب تهران

  البته این نکته هم مهمه که:
  آیا کسی بصورت سمبلیک و نمادین در پایان نقاله ایستاده که این چمدان فرضی اش رو برداره؟ یا مجددا برمیگرده چمدون؟

 57. کریم دولت آبادی گفت:

  سلام و دروود بر شما

  عالیه ، ایده های جدید و خلاقانه همیشه جواب میده

  بنده دولت آبادی هستم
  همیشه نگاه بنده به مبحث تبلیغات و فروش متفاوت بوده است ،
  تجربیاتی نیز در این موارد دارم ، و الان هم سعی بر فروش کارت ویزیت هوشمند دارم
  البته به نظر علم مخاطب شناسی را ، باید چاشنی خلاقیت و ایده پردازی کرد

  امیدوارم روزی شما را ملاقات کرده ، و از شما ایده های بیشتری بیاموزم

 58. حسن گفت:

  سلام
  با تشکر از ایده شما
  متنی که به ذهنم اومد برای روی چمدان
  “این پول برای سرمایه گذاری بکر در مجتمع تجاری X در حال حرکت است. لطفا دست نزنید!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *