تبلیغات چیست؟
2 ژوئن, 2012
چالش های مدیریت منابع انسانی پیش روی مدیران (بخش چهارم)
6 ژوئن, 2012
نمایش همه

تبلیغات به روش دیوید اگیلوی

دیوید اگیلوی یکی از بزرگترین مردان صنعت تبلیغات در قرن بیستم بود. وی در سال 1911 در هارسلی انگلستان متولد شد و در نهایت در سن 88 سالگی در سال 1999 فوت کرد. وی در بدلیل جملات نغزی که در مورد تبلیغات بکار می برد بسیار شهرت داشت و بعضاً جملات وی به “اگیلویسم” مشهور شده بود. وی در 39 سالگی وارد حرفه تبلیغات شد و تا آن زمان شغل های بسیار مختلفی را امتحان کرد. از فروختن بخاری درب منازل تا سرآشپزی در پاریس.

آنچه اگیلوی بدان اعتقاد داشت تبلیغ مشتری پسند بود.وی معتقد بود تبلیغ باید واضح، روشن و روان باشد و مطالب تبلیغ با ویژگی های کالای مورد نظر 100% تطابق داشته باشد. تبلیغاتی که او طراحی می کرد همواره بر خصوصیات منحصر بفرد آن محصول تکیه داشت. در آگهی تبلیغاتی که در سال 1958 برای رولزرویس ساخت با غرور تمام گفت: “وقتی با سرعت 60 مایل در ساعت، با این رولزرویس می رانید، بلندترین صدایی که می شنوید، صدای ساعت الکتریکی است!”

 

اگیلوی به شدت معتقد بود که هدف اصلی تبلیغات، فروش است.

 

در این متن چند جمله بسیار مهم وی را ارائه می دهیم:

 

افرادی که عناوین را می خوانند بطور متوسط 5 برابر بیشتر از افرادی هستند که متن را می خوانند. وقتی که عنوان را نوشتید، 80 سنت از یک دلار را خرج کرده اید.
هرگز تبلیغی ننویسید که تمایلی ندارید همسرتان آن را بخواند. مسلماً به همسرتان دروغ نمی گویید پس به همسر من نیز دروع نگویید.
تک تک لغات تبلیغ باید معنی دار و هدفمند باشد.
چیزهای منحصر بفرد را تبلیغ کنید.
 

منبع: کتاب تبلیغات به زبان آدمیزاد به نوشته گری آر.دال و ترجمه ی راضیه اسلامی

مولف: مسعود محمدی (محقق و مشاور بازاریابی)

تاریخ: سیزده خرداد نود و یک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *