هفت خواسته اصلی خریداران آنلاین از فروشگاه‌های آنلاین – بخش دوم و پایانی

سایت‌های فروش کالا
فروش از طریق شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های فروش کالا: کدام‌یک بهتر است؟ – بخش پایانی
4 فوریه, 2017
دونالد ترامپ
برندها در دوران دونالد ترامپ و پس‌ازآن
6 فوریه, 2017
نمایش همه

هفت خواسته اصلی خریداران آنلاین از فروشگاه‌های آنلاین – بخش دوم و پایانی

خریداران آنلاین

در بخش اول از این مطلب به سه خواسته و تقاضا مهم خریداران آنلاین از فروشگاه های آنلاین اشاره کردیم که موجب ماندگاری و بازگشت مجدد آنها به وبسایت شما جهت خرید می شود و در این بخش ادامه مطلب را پی می گیریم و توضیحات لازم در رابطه با 4 خواسته دیگر این خریداران را شرح می دهیم:

 

4- تصاویر باکیفیت فوق‌العاده و همچنین امکان استفاده از تصاویر مختلف

حتماً شنیده‌اید که می‌گویند “یک تصویر کار هزاران کلمه را می‌کند”. در رابطه با مسئله خرده‌فروشی اینترنتی این اهمیت دوچندان می‌شود. تصاویر ارائه‌شده از محصول بر روی سایت تا جایی بر روی کاربر تأثیر می‌گذارد که می‌تواند موجب جذب یا حتی فراری دادن خریداران آنلاین شما از وب‌سایت شود. در یک فروشگاه آنلاین ازآنجایی‌که مشتری قادر به دیدن، لمس یا امتحان کردن محصول از نزدیک نیست، تصاویر و گزینه‌های مختلف مشاهده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست. تصاویر باید از زوایای مختلف محصول تهیه شوند تا ایده درست و کاملی در اختیار مشتری قرار دهند، قابلیت زوم کردن و دیده شدن از زاویه‌های مختلف و چرخش داشته باشند. بااین‌وجود نباید بیش‌ازحد اغراق‌آمیز باشند، چراکه ممکن است موجب خرید محصولی توسط خریدار شوند که در عمل کاربردی برای آن‌ها ندارد.

 

5- توصیف دقیق محصول همراه با جزئیات کامل

فروش آنلاین تقریباً به معنای فروش یک داستان یا یک ایده منطبق بر نیاز یا هوا و هوس مخاطب شما یا همان خریداران آنلاین است. اغلب فروشگاه‌ها دارای امکان پاسخگویی زنده و آنلاین نیستند، پس محصول شما باید دارای توضیحاتی باشد که به‌خوبی بتواند نقش فروشنده موفق و باتجربه شمارا بازی کند. محصولات باید با استفاده از محتوا جذاب و واضح و روشنی توصیفی شوند که بازدیدکننده از فروشگاه را به خرید ترغیب کند. درحالی‌که استفاده از توضیحات خلاقانه اغلب عاملی برای فروش هستند، اما هرگز اشاره به جزئیات محصول را فراموش نکنید. اشاره به حقایقی از قبیل تاریخ انقضاء، ابعاد، وزن، تاریخ تولید و کاربرد محصول مواردی است که باید به آن‌ها پرداخته شود. وجود تضمین یا هر نوع ضمانت و شرایط استفاده نیز از موارد ضروری است. اگر محصول مواد غذایی است، اشاره به مواد تشکیل‌دهنده برای افراد با یک رژیم خاص لازم و ضروری است.

 

خریداران آنلاین

 

6- نظرات مشتریان در رابطه با محصول

بر اساس تحقیقات مختلفی که در این زمینه انجام‌شده 88% از مصرف‌کنندگان و خریداران آنلاین اعلام کرده اند که قبل از خرید از فروشگاه‌های آنلاین نظرات دیگر مصرف‌کنندگان را می‌خوانند و در عمل نظرات دیگر مصرف‌کنندگان اثری همانند یک پیشنهاد دوستانه و صادقانه از طرف یک دوست نزدیک یا همسایه دارد. یعنی در دنیای به‌شدت رقابتی امروز مصرف‌کنندگان پیش از خرید علاقه خاصی به اطلاع ازنظر مصرف‌کنندگان قبلی در رابطه با محصول دارند. اگر ممکن است، باید یک ویدئو از فرد مصرف‌کننده قبلی هم در این رابطه ارائه کنید تا میزان تأثیرگذاری آن به‌مراتب افزایش پیدا کند. این ویدئوها حتی می‌تواند شامل روش مصرف محصول نیز باشند.

 

7- امکان خرید سریع و بدون معطلی برای کاربران مهمان و تازه‌وارد

یکی از مهم‌ترین نکته‌ها و انتظارات خریداران آنلاین  درواقع مربوط به مرحله نهایی کردن خرید و پرداختن هزینه است. در فروشگاه‌های فیزیکی مشتریان درواقع باید در یک صف در کنار صندوق در انتظار باشند که در ساعت شلوغی این صف طولانی‌تر هم می‌شود و زمان بیشتری را طلب می‌کند، که خود یکی از دلایل اصلی مشتریان برای روی آوردن به خرید از فروشگاه‌های آنلاین است. آن‌ها به‌هیچ‌وجه دوست ندارند تا در خریدها آنلاین خود شاهد همین صف‌های طولانی باشد، پس خواهشاً الزامی بودن ثبت‌نام در سایت پیش از خرید را از سایت خود حذف کنید. همیشه راه‌های متنوع دیگری برای جمع‌آوری اطلاعات تماس لازم شما از مشتریان وجود دارد، پس با این کار فرایند خرید را دشوارتر و طولانی‌تر نکنید.

برچسب ها: خریداران آنلاین, خواسته, فروشگاه های آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *