اصول بازاریابی برای کالاهای لوکس
31 ژانویه, 2015
3 تکنیک برای حضور در بازارهای پر رقیب
1 فوریه, 2015
نمایش همه

6 اشتباه بازاریابی محتوا که باید از آن‌ها اجتناب کنید

بازاریابی بخش جدایی‌ناپذیر از هر کسب‌وکاری است، بنابراین اولین چیزی که شما باید انجام دهید برنامه‌ریزی برای استراتژی‌های بازاریابی شما است. اگر این استراتژی‌ها به درستی برنامه‌ریزی شده باشند می‌توانند موفقیت کسب‌وکار شما را تضمین کنند. این روزها چند گزینه جدایی‌ناپذیر از استراتژی‌های بازاریابی برای هر کسب‌وکار وجود دارد مانند محتوا.

اگر شما در حال برنامه‌ریزی بازاریابی آنلاین برای کسب‌وکار خود هستید شما نه تنها نمی‌تواند بازاریابی محتوا را ترک کنید استفاده مفرط هنوز هم صادق است. فقط داشتن بازاریابی محتوا در طرح شما کافی نیست بلکه شما باید یک استراتژی بازاریابی محتوای مناسب داشته باشید. در سال 2014 تنها 39 درصد از بازاریابان B2C در شمال آمریکا از یک استراتژی مستند برای بازاریابی محتوا استفاده می‌کردند.

علاوه بر نداشتن یک استراتژی مناسب، چند اشتباه رایج وجود دارد که شرکت‌ها معمولا در هنگام انجام بازاریابی محتوا مرتکب می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود در سال 2015 بازاریابان اشتباهات زیر را مرتکب شوند و بنابراین سعی می‌کنیم تعدادی از آن‌ها را بیان کنیم تا از انجام آن‌ها اجتناب کنید.

 

iStock_000035392260_Small-1260x840

 

1) تمرکز کم روی عناوین

آیا شما به اندازه‌ی کافی روی عناوین مطالب خود تمرکز می‌کنید؟ تحقیقات نشان می‌دهند حدود 8 نفر از 10 نفر عنوان مطالب شما را می‌خوانند، اما تنها 2 نفر از 10 نفر کل محتوای شما را می‌خوانند.

این آمار به اندازه‌ی کافی اهمیت عنوان مطالب را نشان می‌دهد. لازم است در عنوان خوانندگان را قانع کنید تا کل مطلب را بخوانند. یک اشتباه کوچک در نوشتن عنوان می‌تواند باعث از دست رفتن هزاران بازدیدکننده برای شما شود.

بنابراین چگونه می‌توانید عناوین جالبی برای مطلب خود تهیه کنید؟

الف)از اعداد استفاده کنید. ب) صفت‌های جذاب اضافه کنید. ج) از جملات پرسشی استفاده کنید.

 

2) نوشتن برای همه مردم

آیا مخاطبان خود را می‌شناسید؟ کل مردم درست است؟ آیا برای کل مردم محتوا تولید می‌کنید؟ اگر درست است به احتمال زیاد یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ممکن را انجام می‌دهید. در سطح شخصی صحبت کنید و مشتریان ایده‌آل خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن‌ها محتوا تولید کنید.

 

3) ساخت اشتباهات املایی و دستورزبانی

مهم نیست که چقدر محتوای شما مفید و بزرگ باشد یک اشتباه املایی یا دستور زبان می‌تواند ارزش آن را از بین ببرد. اشتباهات دستوری می‌توانند تاثیر بازاریابی محتوا را به حداقل برسانند. این اشتباهات ذهن را منحرف می‌کنند.

 

4) اشتراک‌گذاری محتوا روی بسترهای نادرست

شما بازاریابی محتوای را در کجا انجام می‌دهید؟ بستری که در آن به اشتراک گذاری مطالب می‌پردازید کدام است؟ آیا مخاطبان رایج شما در آن‌جا حضور دارند؟ اگر جواب شما نه است، پس احتمالا همه کارها را به صورت بیهوده انجام می‌دهید. شما نیاز دارید تا تحقیقات مشتری را انجام دهید و بستر مناسب را برای بازاریابی مطالب خود پیدا کنید. هنگامی که شما قادر به انجام این کار باشید، می‌توانید ببینید که استراتژی‌های بازاریابی محتوا بهترین نتایج را ارائه خواهند کرد.

 

5) اهمیت ندادن به بهینه‌سازی موتورهای جستجو

آیا مطالب خود را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کرده‌اید حتی زمانی‌که فرصتی برای آن وجود ندارد؟ شما باید کاری کنید تا محتوای شما در رتبه بالای موتورهای جستجو قرار گیرد.

 

6) استفاده از محتوای بیش از حد تبلیغاتی در رسانه‌های اجتماعی

آیا رسانه‌های اجتماعی را در استراتژی بازاریابی محتوای خود در نظر گرفته‌اید؟ شما باید آن را داشته باشید. رسانه‌های اجتماعی برای به اشتراک‌گذاری محتوا بسیار مهم هستند و آن‌ها در به حداکثر رساندن بازدیدکنندگان نقش مهمی دارند . اما اگر شما محتوای به طور آشکار تبلیغاتی استفاده کنید آن برای مخاطبان‌تان جذاب نخواهد بود.

برچسب ها: اشتباهات بازاریابی, بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *