تاثیرگذارترین پوشش برای اثرگذارترین فروشنده
6 سپتامبر, 2014
بازاریابی انبوه چیست؟
7 سپتامبر, 2014
نمایش همه

5 راه برای یافتن مشتریان جدید

شما به مشتریان بیشتری نیاز دارید؟! البته که نیاز دارید. با این وجود، آیا شما از آن دسته افراد هستید که در شغل خود به طور عالی می درخشند، اما در مورد کسب و کار خود خیلی خوب عمل نمی کنند؟!
به بیان دیگر، شما در تولید محصول یا ارایه خدمات خوب عمل می کنید، اما در یافتن و جذب مشتریان جدید و ایجاد بستر فروش بیشتر خیلی خوب نیستید.
شاید شما روی تماس های سرد و فروش محصول یا خدمت بیش از حد مشتاق نباشید، اما قطعاً احساس می کنید نیاز به مشتریان جدید و حتی تعداد زیادی از آنها دارید. ممکن است فکر کنید – ” من مشتریان خود را دارم و تا وقتی که آنها را راضی نگهدارم همه چیز خوب خواهد بود.”
متأسفم که بگویم: مهم نیست که محصول یا خدمت شما چقدر خوب و ارزشمند است، مهم اینست که شما مشتریان خود را از دست خواهید داد.
این مشتریان یا منطقه فعالیت شما را ترک خواهند کرد، یا در زمره مشتریان خاموش قرار می گیرند، یا از کسب و کار شما خارج می شوند، یا تصمیم می گیرند با افراد دیگری ارتباط برقرار نمایند. آن وقت است که شما فقط برای اینکه در صحنه کسب و کار باقی بمانید، نیاز به جذب مشتریان جدید دارید.
اما این چیزی نیست که شما می خواهید. شما قطعاً نمی خواهید برای بقا باقی بمانید، شما در صدد یافتن مشتریان فراوان هستید. برای انجام این کار، لازم است فکر درست داشته باشید، باید مثل یک فروشنده موفق و حرفه ای فکر کنید.

tumblr_m9l0eg0sym1r823ut

لازم است روی موارد ذیل تمرکز کنید:

1) بازار هدف تان.
چه کسانی می خواهند با شما معامله داشته باشند و بهترین روش برای برقراری ارتباط با آنها چیست. در مورد مشتریان فعلی خود فکر کنید و اینکه آنها چرا و چگونه می خواهند با شما معامله تجاری داشته باشند.
2) مشکلات مشتریان خود را شناسایی کنید.
مشتریان عمدتاً با چه چالش هایی مواجه هستند و اینکه این چالش ها را به چه شکل می توان از طریق محصول یا خدمت برطرف نمود.
3) راهکار ارائه دهید.
سود و منفعت مشتری از برقراری ارتباط با شما چیست؟
4) آنچه را که انجام می دهید ثابت کنید.
چه شواهد، منابع و توصیفاتی می توانید برای تاثیر گذاری بر روی یک مشتری آتی خلق کنید.
5) کاری متفاوت و متمایز انجام دهید.
نکته فروش منحصر به فرد و طلایی شما چیست که شما را از سایر صاحبان کسب و کار متمایز ساخته است؟!

هر روز باید برای بازاریابی محصول یا خدمت خود وقت کافی بگذارید. در دام این گفته گرفتار نشوید که: “امروز خیلی شلوغم، فردا انجام خواهم داد”. در مجموع، لازم است که روزانه 20% از زمان را برای بازاریابی محصول یا خدمت خود اختصاص دهید.
کسب و کارهای شکست خورده بسیاری هستند که محصول یا خدمت فوق العاده ای داشته اند. اما اکثر آنها شکست خورده اند، چون زمان کافی برای بازاریابی در نظر نگرفته اند. اما این امر برای شما هرگز اتفاق نمی افتد، چرا که شما – “یک فروشنده تک و خاص هستید.”

برچسب ها: جذب مشتری

3 دیدگاه ها

  1. محمدآقا گفت:

    خیلی قشنگ بود مطلبش ولی کم توضیح دادید ولی جرقه ای زد تومن
    مرسی

  2. امیرحسین گفت:

    ممنون از تلاش شما در جهت روشن کردن ابعاد مختلف بازاریابی حرفه ای و بهتر کردن فضای کسب وکار که قطعا هم به نفع خریدار است وهم فروشنده . مرسی وموفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *