تولید یا خدمات، کدام یک را مناسب می دانید؟
12 فوریه, 2015
پری مارشال: نویسنده و کارآفرین آمریکایی، استراتژیست بازاریابی آنلاین
13 فوریه, 2015
نمایش همه

5 راه برای ایجاد فرهنگ خوب برای یک شرکت

برخی از شرکت‌ها هستند که فرهنگ آن‌ها شناخته شده است، شرکت‌هایی مثل گوگل و زاپوس از بهترین فرهنگ برای شرکت‌شان برخوردارند و از راه‌های خلاقانه برای لذت بردن کارکنان‌شان استفاده می‌کنند. فرهنگ شرکت آن‌ها برایشان به اندازه‌ای اهمیت دارد که گوگل گروهی را فقط برای بهبود فرهنگ شرکتش اختصاص داده است.

 

داشتن فرهنگ جذاب برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند نرخ گردش مالی و هم‌چنین روحیه و اعتمادبه‌نفس کارمندان خود را حفظ کنند بسیار مهم است. هنگامی که کارمندان از فرهنگ شرکت لذت ببرند، به احتمال زیاد آن‌ها شادتر خواهند بود و بهتر از قبل کار خود را ادامه خواهند داد و در این نتیجه این کار شما را در رسیدن به اهداف مدنظر کمک خواهد کرد. کارهای زیادی وجود دارد که می‌تواند به بهبود فرهنگ شرکت کمک کند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

company-culture

حفظ ارتباطات باز

داشتن فرهنگ برای یک شرکت به معنی داشتن ارتباطات باز است. این مهم است که کارکنان احساس کنند که شما اطلاعات، اهداف، بازخوردها و سایر موارد مهم را با آن‎‌ها به اشتراک می‌گذارید. هم‌چنین به همان اندازه مهم است که آن‌ها احساس کنند که شما به حرف‌های آن‎‌ها گوش می‌دهید. اجازه دهید تا کارمندان بدانند که شما به عقاید آن‌ها ارزش می‌دهید و به آن‌ها اعتماد دارید. بنابراین آن‌ها خود را بخشی از تیم دانسته و خیلی بیشتر تلاش خواهند کرد.

 

استخدام افراد مناسب

اگر شما افراد نامناسبی را برای شرکت‌تان انتخاب کرده باشید، کار زیادی برای بهبود فرهنگ شرکت‌تان انجام نخواهید داد. شناسایی افراد مناسب و استخدام آن‌ها بسیار مهم است. برخی از شرکت‌ها یک سری تست شخصیت از متقاضیان می‌گیرند تا فقط ببینند که آیا شخص مورد نظر با سایر اعضای تیم متناسب خواهد بود یا نه. ورود یک فرد نامناسب ممکن است همه چیز را تکان دهد و فرهنگ شرکت شما را به کل تخریب کند.

 

داشتن یک رهبر خوب

یک رهبر خوب درست مانند یک مربی با بقیه رفتار می‌کند، این به این معنا نیست که شما با همه دوست باشید بلکه بدین معناست که شما باید به حرف‌های آن‎‌ها گوش کنید، آن‌ها را راهنمایی کرده و رهبری کنید که باعث می‌شود کارکنان‌تان احساس راحتی با شما داشته باشند.

 

توانمندسازی کارکنان

اگر کارکنان شما احساس ناتوانی بکنند، آن می‌تواند فرهنگ شرکت شما را به کل نابود کند. به هر کدام از کارکنان خود قدرت تصمیم‌گیری بدهید. هنگامی که شما این کار را انجام دهید نشان می‌دهید که به آن‌ها اعتماد دارید و از زحمات آن‌ها قدردانی می‌کنید. هم‌چنین شما می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و از خلاقیت و مهارت رهبری کارکنان‌تان بهره بگیرید.

 

دادن پاداش به نیروی کاری‌تان

همه دوست دارند زمانی‌که کار خوبی انجام داده‌اند، شناخته شوند. پاداش دادن به کارکنان برای انجام کارهای خوب و رسیدن به نتیجه‌ی موردنظر منجر به ایجاد یک فرهنگ خوب می‌شود. اما این بستگی به استطاعت شما دارد، گاهی یک تشکر از کارکنان می‌تواند بازدهی آن‌ها را تا چند برابر افزایش دهد.

منبع: maximizer

برچسب ها: فرهنگ شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *