رویداد وفاداری مشتری 2014
11 فوریه, 2015
تولید یا خدمات، کدام یک را مناسب می دانید؟
12 فوریه, 2015
نمایش همه

5 استراتژی برای استفاده از اسلایدشیر در بازاریابی

اگر از پلتفرم اجتماعی اسلایدشیر برای ترویج شرکت خود استفاده نمی‌کنید، یکی از بهترین اسرار بازاریابی که کسب‌وکار شما را حفظ می‌کند از دست داده‌اید. اسلایدشیر یکی از 120 وب‌سایتی است که ببیشترین بازدید را در جهان دارد و این وب‌سایت اخیرا به قدری محبوبیت یافته است که به آن یوتیوب پاورپوینت گفته می‌شود.

اسلایدشیر با هدف ساده‌ای آغاز شد: به اشتراک‌گذاری دانش آنلاین و از آن زمان تاکنون اسلاید بسیار رشد کرده است و هم‌اکنون به عنوان بزرگترین جامعه آنلاین برای به اشتراک‌گذاری ارائه و دیگر محتوای آنلاین است. اسلای شیر در اکتبر 2006 تاسیس شد و به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی اینفوگرافیک‎‌ها، فایل ها، پی دی اف، فیلم و دیگر داکیومنت ها را در آن آپلود کنند.

 

 

esC61Zb6F9ZQD0GSe_QjmOq4PB7KySneTFCbAh1qZ04ruttHwCcH2mV_KTcXYrN3

اسلایدشیر یک راه آسان برای استارت‌آپ‌ها فراهم می‌کند تا دانش خود را با مخاطبان هدف بزرگی و در یک فرمتی که به راحتی قابل دسترس باشد ارائه می‌کند. در ادامه نحوه استفاده بهینه از این پلت‌فرم بیان می‌شود:

 

1) تمرکز بر روی مخاطبان

هنگامی که برای مطالب خود برنامه‌ریزی می‌کنید، کمتر به چیزی که می‌خواهید بگویید فکر کنید و بیشتر در مورد آن‌چه مخاطبان نیاز دارند فکر کنید. درست مانند کتاب‌های الکترونیکی، اینفوگرافیک‌ها و دیگر محتواها، ارائه‌های اسلایدشیر باید به خواننده چیزی را ارائه دهند که او نیاز دارد، چیزی که به او کمک می‌کند شغلش را بهتر انجام دهد.

2) گفتن یک داستان

اسلایدشیر یک رسانه داستان سرایی طبیعی است. آن مناسب برای ارائه مطالعات موردی، مشکلات کسب‌وکار و راه‌حل‌های آن است. اگر شما قصد دارید که موضوعات در مبحث خود و یا یک نسخه نمایشی از محصول در اسلایدشیر ارائه کنید مطمئنا جای خالی یک داستان برای کسب‌وکار خود را احساس خواهید کرد. اضافه کردن داستان ارزش کسب‌وکار شما را بالا خواهد برد. شما حتی می‌توانید از ابزارهایی مانند slidecast برای اضافه کردن صدا به ارائه خود استفاده کنید.

3) استفاده از تصویر

درست مانند هر رسانه اجتماعی دیگری، تصاویر برای جلب و حفظ توجه مردم در اسلایدشیر مهم است. یکی از کلیدهای ارائه موفق اسلایدشیر طراحی بصری فوق‌العاده است و بهترین ارائه اسلایدشیر در واقع باید در هر اسلاید یک ایده یا فکر داشته باشد.

در حالی که نظرات مختلفی برای طول و کلمات ارائه‌های اسلایدشیر وجود دارد به طورکلی وجود حدودا 29 کلمه در هر اسلاید کافی مناسب است و خلاصه نگه داشتن متن هم یکی دیگر از ضروریات است.

4) استفاده از یک فراخوان به عمل

قبل از این‌که ارائه خود را آپلود کنید، مطمئن شوید که شما حداقل یک فراخوان به عمل در فایل خود دارید. اسلایدشیر به شما اجازه می‌دهد تا لینک را در اسلاید خود(به جز سه اسلاید اول) جاسازی کنید. هم‌چنین به یاد داشته باشید که قبل از این‌که شما از مشتریان‌تان چیزی بخواهید باید سعی کنید در ابتدا چیزی به آن‌ها ارائه دهید مانند آموزش، سرگرمی و یا سایر ابزارها.

5) ترویج محتوای خود

محتوای خود را در کانال‌های بازاریابی دیگر خود نیز به اشتراک بگذارید. هم‌چنین فراموش نکنید که ارائه خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، زیرا 20 درصد از ترافیک اسلایدشیر از جستجوهای گوگل می‌آیند. مشاوران توصیه می‌کنند از کلمات کلیدی مرتبط در عنوان، توضیحات و تگ‌ها استفاده کنید.

اگر شما از موسیقی‌های متن استفاده کرده‌اید می‌توانید آن را به یوتیوب آپلود کنید و بسیاری کارهای خلاقانه دیگر که به نظرتان باعث توسعه محتوای شما خواهد شد.

 

برچسب ها: اسلایدشیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *