برترین دانشگاه‌های مدیریت کسب‌وکار (MBA) در جهان
4 فوریه, 2015
یک اشتباه در بازاریابی که کارخانه شکلات را …
5 فوریه, 2015
نمایش همه

3 نکته کلیدی برای توسعه استراتژی ویدئو

هر ماه بیش از یک میلیارد کاربر منحصربه‌فرد به سایت یوتیوب مراجعه می‌کنند و بیش از 6 میلیارد ساعت ویدئو تماشا می‌کنند. یوتیوب تخمین می‌زند که این میانگین برای هر انسان بر روی زمین به طور میانگین حدود یک ساعت است.

 

1409151936-though-few-have-now-right-time-embrace-video-earn

بنابراین یک فرصت باورنکردنی برای صاحبان کسب‌وکار به وجود آمده است تا محصول و خدمات خود را از طریق فیلم‌هایی که محتوای معنی‌دار دارند، ترویج دهند. متی هانت می‌گوید: جامعه در حال حرکت به سمت تصاویر و ویدئو است و این بیانگر این است که ما می‌خواهیم اطلاعات را به طور کامل هضم کنیم.

فیلم‌های آنلاین کسب‌وکار می‌تواند یک جایگزین عالی برای تبلیغات تلویزیونی گران‌قیمت باشد. فیلم‌های روی وب میزان سرمایه‌ای که یک کسب‌وکار برای تبلیغات به آن نیاز دارد را کاهش می‌دهد. 2012 Alcatel-Lucent تخمین زده است که به تنهایی در ایالت متحده تا سال 2020 مصرف ویدئو در اینترنت 12 برابر رشد خواهد داشت.

این‌ها بدین معنی هستند که کارآفرینانی که مایل به رشد کسب‌وکارشان هستند، باید ویدئوی آنلاین را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود قرار دهند.آن‌ها باید با مصرف‌کنندگان به وسیله فرمت‌هایی که مشتریان ترجیح می‌دهند(که همانطور که گفته شد مصرف‌کنندگان در حال حاضر به دنبال ویدئو هستند) تعامل داشته باشند. در این‌جا سه نکته برای انجام بهتر این‌کار آورده شده است.

 

اختصاصی بودن

جمال ادواردز (24 ساله که در لندن بزرگ شده و در حال حاضر ریاست SBTV را به عهده دارد) در تلگراف نوشت: برای رسیدن به موفقیت در یوتیوب شما باید اختصاصی باشید.

صرف‌نظر از محصول یا خدمات فروخته شده، محتوای شما باید یک بخش خاص از جهان آنلاین را هدف قرار دهد. اختصاصی بودن بهترین شیوه در تمام مراحل کسب‌وکار است. معمولا آن‌هایی موفق می‌شوند که قصد ندارند همه چیز را به همه مردم عرضه کنند. در عوض یک گروه خاص را انتخاب می‌کنند و تلاش‌های خود را بر این گروه هدف متمرکز می‌کنند.

 

به یاد ماندنی بودن

ادواردز در تلگراف نوشته است که محتوایی که در ویدئوی خود به اشتراک می‌گذارید باید سرگرم‌کننده و تکان‌دهنده باشد و بعضی چیزهای جالب و خارج از واقعیت را نشان دهد که توسط رسانه‌های عمده تحت پوشش نیست.

کارآفرینان باید محتوای ویدئوی خود را به یاد ماندنی و متمایز از میلیون‌ها ویدئویی که روزانه آپلود می‌شوند تهیه کنند. در نظر بگیرید که 100 ساعت محتوای ویدئویی در هر دقیقه آپلود می‌شود. با این حجمی که در اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود، یک کارآفرین باید بفهمد که چگونه در جامعه آنلاین طنین‌انداز شود.

 

از بسترهای ویدئویی متفاوت استفاده کنید.

بر هیچ‌کسی پوشیده نیست که یوتیوب بهترین بستر ویدئویی جهان در حال حاضر است، اما همراه با یوتیوب بسترهای دیگری مثل اینستاگرام، واین، اسنپ چت، ویمیو و هم‌چنین فیسبوک نیز ویدئو دریافت می‌کنند.

کارآفرینان باید از شکل‌دهی یک استراتژی ویدئو در یک بستر واحد اجتناب کنند. عدم توسعه یک طرح که شامل بسترهای متفاوتی باشد کارآفرینان را در معرض خطر قرار می‌دهد، زیرا اگر بستر اولیه با شکست مواجه شود و یا مدل کسب‌وکاری شما تغییر بکند در صورت نبود بسترهای متفاوت به ضرر کارآفرینان تمام خواهد شد.

 

برچسب ها: استراتژی ویدئو, بازاریابی ویدئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *