فرصت جدید اینستاگرام برای بازاریابان و ویدئوهای یک دقیقه‌ای

طرح بازاریابی
چرا طرح بازاریابی برای کسب‌وکار شما اهمیت دارد؟
1 جولای, 2016
فیس‌بوک
یازده ترفند بازاریابی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک
2 جولای, 2016
نمایش همه

فرصت جدید اینستاگرام برای بازاریابان و ویدئوهای یک دقیقه‌ای

اینستاگرام

احتمالاً همه شما با اینستاگرام (Instagram) یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های اشتراک‌گذاری عکس در میان شبکه‌های اجتماعی آشنا هستید، و شاید این را هم بدانید که این برنامه در ماه مارس محدودیت 15 ثانیه‌ای اشتراک‌گذاری ویدئو را به 60 ثانیه افزایش داده است.

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که این افزایش زمان تماشای ویدئو باعث شده در نحوه تعامل کاربران و بازاریاب‌ها با این اپلیکیشن تغییرات عمده‌ای به وجود آید.

 

به گزارش  [ibazaryabi.com]به نقل از وب‌سایت Mobile Marketing Watch، افزایش مدت زمان پخش ویدئو در اینستاگرام باعث شده درهای جدیدی به روی بازاریاب‌های محتوا گشوده شود و اکنون آنها می‌توانند از این اپلیکیشن به طور جدی‌تر در کمپین‌های بازاریابی خود استفاده کنند.

 

اگر چه اینستاگرام پلتفرمی عالی برای به اشتراک‌گذاری عکس و ویدئوست و تعداد بیش از 300 میلیون کاربر آن واقعاً وسوسه‌برانگیز است ولی محدودیت 15 ثانیه‌ای پخش ویدئو باعث شده بود بازاریاب‌ها برای استفاده از قابلیت‌های ویدئویی آن، به تاکتیک‌های مختلفی متوسل شوند.

 

اینستاگرام

 

علاوه بر این 15 ثانیه زمان اندکی برای ارائه یک تجربه ویدئویی عالی برای مخاطبان بود؛ اکنون – خوشبختانه – این زمان چهار برابر شده است.

 

استفاده صحیح، به‌جا و منطقی از این فرصت می‌تواند تعاملات کاربران و مصرف‌کنندگان محصولات برندها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 

بر اساس این گزارش، طبق برخی براوردها پیش‌بینی می‌شود در سال 2018 حدود 80 درصد ترافیک اینترنت صرف تماشای ویدئو گردد.

 

اینستاگرام برای این‌که از این حوزه سهم بیشتری به دست آورد، باید کاری کند که کاربران، محتواهای ویدئویی بیشتری تولید و تماشا کنند.

 

شاید ایده تبدیل 15 به 60 ثانیه از همین‌جا نشات گرفته باشد.

 

به‌هرحال کارشناسان معتقدند یک دقیقه زمان ایده آلی است برای داستان‌سرایی، معرفی محصولات و سرویس‌ها، اشاره به قابلیت‌های خاص یک اپلیکیشن و در یک‌کلام، رساندن پیام‌های پخته به سمع و نظر مخاطب؛ زیرا از یک‌سو اگر ویدئو طولانی باشد، کاربران معمولاً آن را به طور کامل مشاهده نمی‌کنند و از سوی دیگر در 15 ثانیه هم بسیاری از حرف‌ها ناگفته می‌ماند.

 

البته با توجه به رقابت شدیدی که در این حوزه جریان دارد، شرکت‌ها برای این‌که بتوانند گوی موفقیت را از رقبا بربایند باید در استراتژی‌های بازاریابی ویدئویی خود تجدیدنظر کرده و بر اساس شرایط فعلی به تولید محتواهای ویدئویی در برنامه محبوب اینستاگرام روی‌آورند.

برچسب ها: اینستاگرام, فرصت جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *