گفتگویی با دکتر محمد آزادی به بهانه اولین کنفرانس استراتژی برند
17 ژانویه, 2015
جای خالی خلاقیت در تیزرهای فیلم های ایرانی
18 ژانویه, 2015
نمایش همه

۱۲ نکته برای ایجاد روابط آنلاین معنی‌دار در کسب‌وکار

اینترنت به یک ابزار مهم برای رسیدن به مشتریان و ایجاد آگاهی برند تبدیل شده است. کسب‌وکارها مقدار زیادی از وقت خود را صرف یادگیری بهترین راه‌ها برای بازاریابی محصولات و خدمات خود از طریق رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت می‌کنند، اما اغلب در ایجاد یک ارتباط معنی‌دار با مشتریان و همکاران‌شان شکست می‌خورند.

ایجاد روابط آنلاین قوی به شما اجازه‌ی همکاری‌های راهبردی را خواهد داد، در ادامه ۱۲ راهنمایی برای ایجاد روابط کسب‌وکاری معنی‌دار آورده شده است.

 

1408117270-21-resources-make-you-better-entrepreneur

 

استراتژیک باشید.

شما به احتمال زیاد در حال حاضر یک مقدار محدودی از زمان را به شبکه‌های آنلاین اختصاص می‌دهید، بنابراین مهم است که از هر دقیقه‌تان استفاده بهینه ببرید. برای بهینه کردن تلاش‌های‌تان مهم است که بدانید جلوتر چه اتفاقی خواهد افتاد و چه اهدافی دارید و سپس یک طرح برای رسیدن به این اهداف داشته باشید. اگر شما بدانید که چه اهدافی دارید مطمئنا هر پست شما یک حرکت رو به جلو برای شما خواهد بود.

 

واقعی باشید.

حتی اگر هدف شما ساختن برندتان است، شما بسیار موفق خواهید بود اگر در جهت منافع خودتان حرکت کنید. در ابتدا شما نیازمند ساخت فالورهای پایه خود هستید و بهترین راه برای انجام این کار این است که در مکالمات خود در راستای منافع حرفه‌ای خود باشید.

 

اثرگذارنده‌ها را پیدا کنید.

یکی از بهترین راه‌های سریع برای پیدا رسیدن به مخاطبان پیدا کردن اثرگذارنده‌ها است. این گروه از افراد دارای تعداد زیادی از فالورهای آنلاین هستند و دسترسی گسترده‌ای به مخاطبان دارند. ابزارهایی وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها اثرگذارنده‌های برتر در صنعت خود را شناسایی کنید و به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 

به مکالمات آنلاین بپیوندید.

یکی از بهترین راه‌ها برای ساخت حضور آنلاین شرکت در یک راه طبیعی است، پیدا کردن تاپیک‌های مورد علاقه و پیوستن به مکالمات است. پیوستن به گفتگوها در توئیتر می‌تواند یک راه بسیار خوب برای تعامل با دیگران باشد.

 

پیدا کردن علایق مشترک

همان‌طور که شما پست‌های دیگران را دنبال می‌کنید، گاهی اوقات ممکن است علایق مشترک پیدا کنید و می‌توانید از این موضوع در تعاملات‌تان استفاده کنید. اگر به تیم ورزشی خاصی به طور مشترک علاقه دارید یک بازی بزرگ می‌تواند زمان مناسبی باشد تا یک پست نوشته و آن شخص را تگ کنید. این می‌تواند شروع یک گفتگو باشد و به یک رابطه‌ی طولانی‌مدت منجر شود.

 

به اشتراک‌گذاری اطلاعات معنی‌دار

به‌طورکلی ما تمایل داریم کسانی را دنبال کنیم که به طور منظم برای ما اطلاعات ارزشمند ارائه می‌کنند. به جای یادآوری محصول جدید خودمان به دیگران برای بار صدم، پست‌های جالب را ریتوئیت کنیم و یا وبلاگ خود را پر از بینش و آگاهی بکنیم و اگر به رسانه‌های اجتماعی لینک بدهیم ممکن است ریتوئیت و به اشتراک‌گذاری‌های متعددی دریافت کنیم.

 

داشتن فالورهای صحیح

 

همان‌طور که در حال ایجاد فالورهای پایه خود هستید، به کیفیت بیشتر از کمیت توجه داشته باشید. تعداد کمی از دنبال‌کنندگانی که واقعا یه پست‌های شما توجه دارند به مراتب بهتر از سیل عظیمی از دنبال‌کنندگانی هستند که علاقه‌ای به آن‌چه می‌گویید ندارند. افرادی را دنبال کنید که به احتمال زیاد می‌دانید شما را دنبال خواهند کرد.

 

ایجاد مکالمات پایدار

همان‌طور که برای وبلاگ‌تان پست می‌نویسید و لینک آن‌ها را به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارید، این مهم است که یک راه برای جذب مخاطبان‌تان پیدا کنید. لیست ایمیل opt-in یک راه عالی برای جمع‌آوری نام‌های مشتریان برای ارسال خبرنامه است. با هر پست وبلاگ شما باید خوانندگان را دعوت کنید تا شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنند و مطالب شما را به اشتراک بگذارند.

 

اسپم نباشید.

در بسیاری از موارد کسب‌وکارها برای مشترکین ایمیل و یا دنبال‌کنندگان‌شان بیش از حد اسپم می‌شوند. به جای غرق کردن مصرف‌کنندگان در اطلاعات بازاریابی به ارائه‌ی مطالب مفید و جالب تمرکز کنید. آن‌ها به طور طبیعی برند شما را دنبال خواهند کرد اگر اطلاعات جالب توجه و مفیدی داشته باشید.

 

شبکه‌سازی از طریق وبلاگ

وبلاگ شما می‌تواند بهترین ابزار برای شبکه‌سازی شما باشد اگر به درستی از آن استفاده کنید. به طور منظم پست‌های وبلاگی بنویسید و آن‌ها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. از حرفه‌ای های دیگر بخواهید به عنوان مهمان برای وبلاگ شما مطلب بنویسند، به دنبال بک لینک باشید. بک لینک‌ها به شما کمک خواهند کرد تا رتبه‌ی بهتری داشته باشید و خودتان را به مخاطبان بزرگ‌تری معرفی کنید.

 

به‌اشتراک‌گذاری

همان‌طور که افرادی را بر روی رسانه‌های اجتماعی مختلف پیدا می‌کنید که با شما در یک زمینه فعالیت می‌کنند، آن‌ها را در رسانه‌های مختلف حمایت کنید. از مهارت‌های آن‌ها در لینکدین حمایت کنید، محتوای وبلاگ آن‌ها را به اشتراک بگذارید، آن‌ها را ریتوئیت کنید. پس از آن به احتمال زیاد آن‌ها نیز زمانی که شما به حمایت نیاز دارید به شما کمک خواهند کرد.

 

پیگیری آفلاین

در حالی‌که روابط آنلاین می‌تواند به ایجاد کسب‌وکار شما کمک کند، تعاملات و ارتباطات آفلاین کلید اتصلات درست و ماندگار است. خودتان را در کنفرانس‌ها به مجموعه کسانی که با آن‌ها کانکت هستید معرفی کنید و یا از آن‌ها بخواهید تا با شما قهوه‌ای بخورند.

حرفه‌ای‌ها مقدار زیادی از زمان خود را صرف رسانه‌های اجتماعی می‌کنند و این مهم است که شما یاد بگیرید که چگونه به نحو احسن از آن بهره بگیرید.

برچسب ها: بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *