واقعیت های بازاریابی که هر مدیر کسب و کار باید بداند
12 جولای, 2014
برند های تصویری، نیازی به واژه ها ندارند
13 جولای, 2014
نمایش همه

۱۰ نکته برای مدیریت حرفه ای فیس بوک

هنگامی که بحث رسانه های اجتماعی به میان می آید، فیس بوک یکی از قدرتمند ترین ها است. در اوایل سال جاری، شبکه اجتماعی بزرگ آبی رنگ دارای یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون کاربر فعال بطور ماهانه بود. که یک سر و گردن بالاتر از دیگر سایت های محبوب مانند توییتر و یا Pinterest است.

[vip-members]

[/vip-members]
مفهوم: استفاده از فیس بوک به درستی می تواند یک فرصت بزرگ هم برای افراد و هم برای کسب و کار ها باشد. با ارسال انواع محتوای مناسب در زمان مناسب از روز، شما می توانید یک سیل از مشتریان جدید و یا طرفداران نام تجاری خود را ببینید.

اما همانند هر فرصتی، فیس بوک دارای تعدادی قسمت محرک و گاهی اوقات گیج کننده است. بازاریابی در فیس بوک، تا حدی هنر، تا حدی علم است، که قسمت های تعامل انسانی را با بازاریابی محصول واقعی پیوند می دهد.
راهنمایی های زیر برای پاسخ به برخی از پرسش های شما در مورد ایجاد و بهره بردن بیشتر از یک صفحه فیس بوک است. به این ها کمی فکر کنید و همین حالا شروع به پیاده سازی آن در فیس بوک کنید.
[vip-members]
۱) هنگام ارسال مطلب، تصاویر را فراموش نکنید
می گویند ارزش یک تصویر به اندازه ۱۰۰۰ کلمه است. در فیس بوک (و در اینستاگرام که متعلق به فیس بوک است)، یک تصویر باید به ارزش حداقل ۱۰۰۰ پست متنی باشد.
مردم با تصاویر قابل باور سرگرم می شوند. بله، این فرصت برای به نمایش گذاشتن محصولات شما است، همچنین فرصتی برای به اشتراک گذاشتن عکس هایی از تیم خود، امکانات خود و بهترین تجربه های مشتریان شما همراه با نام تجاری خودتان می باشد.
این همچنین راهی برای تعامل شما با مشتریان تان است. آنها را تشویق به اشتراک گذاری تصاویر خودشان در حال استفاده از محصول یا خدمات شما کنید. شما می توانید این تصاویر را بررسی کرده و به برقراری ارتباط با لایک کردن آن ها و یا اظهار نظر در مورد آنها و یا با به اشتراک گذاری آنها را در صفحه خود کمک کنید .

 

۲) بهترین زمان برای ارسال را بدانید
گزارشهای متعددی وجود دارد که ادعا می کنند که زمان هایی از روز برای پست محتوا به شبکه های اجتماعی خاص مناسب تر هستند. در حالی که برخی از اطلاعات می تواند در هر گزارش متفاوت باشد، به نظر می رسد ارسال به فیس بوک در روزهای جمعه ایده هوشمندانه ای باشد، از آن جا که نرخ مشارکت تقریبا در بالاترین حالت است .
بهره وری در روزهای جمعه شروع به کاهش می کند. این یک راز نیست. شما می توانید بر روی هدر دادن زمان توسط افراد با گشت و گذار در فیس بوک خود به جای انجام کارهای مهم تر سرمایه گذاری کنید.

۳) با پرسیدن پرسش و ایجاد رقابت، مشتری های بیشتری جذب کنید و تعامل آن ها را افزایش دهید
بخش بزرگی از دلیل شما برای حضور در فیس بوک این است که با افراد تعامل داشته باشید و آنها را به نام تجاری خودتان جذب کنید. تنها پخش پیام های بازاریابی نباید آن را کاهش دهد.
یک راه برای جذب افراد به صفحه فیس بوک شما، اجرای یک مسابقه ساده است. بیش از یک چهارم از طرفداران می گویند که به منظور شرکت در یک مسابقه یک صفحه را لایک کرده اند. استفاده از کلماتی مانند “برنده”، “پیروزی”، “ورود”، “مسابقه”، ” وارد شدن” و “ارتقاء” به احتمال زیاد موجب علاقه مندی افراد خواهد شد.
هنگامی که افراد شروع به لایک زدن به صفحه فیس بوک شما می کنند، شما می توانید با پرسیدن سوالات، تعامل انسانی را افزایش دهید. پست های همراه با سوال، ۱۰۰ درصد نظرات بیشتری نسبت به آنهایی که فاقد سوال بودند، دریافت کردند.

۴) احساسات خود را بروز دهید
دلیل آن چیست؟. چرا؟ مطالعات نشان می دهد که احساسات در فیس بوک مسری می باشد. اگر چیزی در صنعت شما را هیجان زده کرده ، از بیان افکار و احساسات خود را در مورد آن نترسید (بدون این که به افراد دیگر آسیب بزنید). این نوع پست ها معمولا بیشتر به اشتراک گذاشته شده و می تواند تعامل را افزایش دهد.
زمانی که شما این کار را انجام دهید، شما نیز می توانید از طرفداران خود بخواهید که نظرات و احساسات خود را به اشتراک بگذارند.

۵) کارکنان و طرفداران را تشویق به ورود به فیس بوک و صفحه خودتان کنید
ویژگی ورود به فیس بوک می تواند یک راه سرگرم کننده و مفید به منظور بالا بردن مشخصات شرکت خود در سایت باشد. برخی از کارفرمایان از کارکنان خود می خواهند که وارد صفحه شرکت شوند زمانی که برای ورود در یک شیفت کاری ساعت می زنند. برخی نیز به نرمی پیشنهاد می دهند که مشتریان آن ها به صفحه شرکت سر بزنند. برخی دیگر این ورود را ، اگر فرد بخواهد از Wi-Fi فروشگاه استفاده کند، اجباری می کنند.

۶) به یاد داشته باشید، جایگاه از اعداد مهم تر است
گاهی اوقات رسانه های اجتماعی می توانند یک مسابقه محبوبیت باشند. کارآفرینان نباید فقط به دنبال طرفداران و پیروان بیشتر باشند و به رقابت اهمیت کمتری بدهند. داشتن ۱۰۰٫۰۰۰ طرفدار چه فایده ای دارد اگر اکثریت آنها با شما تعامل نداشته باشند و یا پول خود را برای شما هزینه نکنند؟
فیس بوک به جمع آوری مقدار زیادی از اطلاعات جمعیت شناختی و رفتاری در کاربران خود می پردازد. شما می توانید از این داده های با ارزش برای هدف قرار دادن نوع خاصی از افراد که شباهت زیادی به مشتریان شما در جهان واقعی دارند، استفاده کنید.

۷) آداب باید یک اولویت باشد
شما باید یک نمونه برای طرفدار فیس بوک خود باشید. شما تمام وجوه و ویژگی های نام تجاری خود را در داخل و خارج می دانید. شما همچنین باید بدانید که چه نوع محتوایی را می خواهید هر روز ببینید و آن چگونه باید تکرار شود.
اگر برنامه شما این است که سیل در منطقه با محتوای بازاریابی راه بیاندازید، یک چیز را بارها و بارها به طور مجدد ارسال کنید و یا به طور مستقیم درخواست لایک زدن و به اشتراک گذاری داشته باشید، شما به یک طرح جدید نیاز دارید. نه پیروان شما می خواهند پست های اسپم گونه را ببینند ، نه فیس بوک. این شرکت اخیرا گفته است که شروع به کاهش توزیع منظم برای مزاحمین مستمر کرده است. خودتان هشدار را در نظر بگیرید.

۸) عصبی نشوید اگر نتایج خیلی مناسبی نمی گیرید
اگر شما برای تبلیغات در فیس بوک پولی نپردازید، پست های شما ممکن است به یک بخش کوچک برسد – شاید حدود تنها ۶ درصد از پیروان کلی شما. و این مشخص است که کاملا طبیعی است. همچنین، به طور کامل نا امید کننده می باشد.
در یک پست اخیر، فیس بوک توضیح داد که کاهش ناگهانی مطلوبیت به دلیل افزایش “رقابت” در خبر خوان ها است. به عبارت دیگر، محتوای بسیار زیادی در فیس بوک منتشر می شود، که به همان نسبت افراد کمتری می توانند به هر محتوا توجه کنند.
اگر شما کاهش دریافت خود را در ماه های اخیر دیده اید، اقداماتی برای افزایش حداقلی آن وجود دارد.

۹) تبلیغات فیس بوک را امتحان کنید
کارشناسان می گویند که تبلیغات در فیس بوک می تواند یک فرصت بزرگ برای برخی از برند ها باشد. شما برای تبلیغات به فیس بوک پرداخت می کنید و فیس بوک وعده داده است تا شما را در معرض دید افرادی قرار دهد که شما به تنهایی قادر به رسیدن به آن ها نیستید.
اگر شرکت شما برای تبلیغات به فیس بوک پرداخت می کند، لازم است نتایج خود را پیگیری کرده و ROI خود را اندازه گیری کند. تبلیغات در فیس بوک برای همه نیست.

۱۰) در رابطه با تبلیغات، شما شخصا می توانید انتخاب کنید، اگر بخواهید
این برای کاربران فردی و نیز به طور بالقوه برای شرکت هایی که پول برای تبلیغات پرداخت می کنند که مردم هم اکنون می توانند آن ها را بلاک یا مسدود کنند، مفید است. فیس بوک به تازگی آغاز به دادن امکان سفارشی کردن بهتر به کاربران کرده است که روشی است برای این که چه تبلیغاتی در صفحات آن ها ظاهر شود.
بنابراین، به جای اجازه دادن به فیس بوک در هر مرحله که آنها در سایت و جاهای دیگر آنلاین هستند و دادن این اطلاعات به تبلیغ کنندگان ، افراد می توانند انتخاب کنند و تنظیمات شخصی خود را تغییر دهند.
برای تبلیغ کنندگان، به این معنی است که تبلیغات شما ممکن است توسط افراد کمتری دیده شود، اما آن ها به کسانی که بیشتر تمایل به برقراری ارتباط با آگهی های شما را دارند، ارسال خواهد شد. باز هم، جایگاه بهتر از اعداد است.
[/vip-members]

برچسب ها: شبکه های اجتماعی، بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *