4 فیلمی که کارآفرینان می‌توانند از آن‌ الهام بگیرند
3 آوریل, 2015
بهترین طرح‌های بازاریابی در یک چیز مشترک هستند
5 آوریل, 2015
نمایش همه

یک بازاریابی عالی باید ایجاد گفتگو کند

بارها در مورد بازاریابی دهان به دهان شنیده ایم و می دانیم که اساس این نوع بازاریابی بر این امر استوار است که کاری کنیم که افراد در مورد ما و محصولاتمان با هم به گفتگو بپردازند. ولی می دانیم که این کار به این سادگی ها هم نیست و با نگاهی به وضعیت تبلیغات تلویزیونی می توانیم به سادگی بگوییم که با اینکه اکثر مدیران بازاریابی به تاثیرگذاری بازاریابی دهان به دهان واقف هستند ولی عملا خلاقیت لازم برای طراحی آن وجود ندارد.
در این نوشته یک مثال ساده را نشان خواهم داد تا شاید به شما در طراحی کمپین های مشابه کمک کند.
فکر کنید شما یک سرویس جدید راه اندازی کرده اید و یک خدمت منحصر به فرد خدماتی انجام می دهید، کاری که شما انجام می دهید این است که نامه های کاغذی افراد را به نامه های الکترونیکی تبدیل می کنید و به گیرنده های آنها ارسال می کنید. این سرویس خودش به اندازه کافی منحصر به فرد است و در طراحی آن به نیازهای افراد توجه شده است. چرا که بسیاری از افراد پر مشغله که دائما در سفرهای کاری هستند امکان دسترسی سریع به نامه های کاغذی خود را ندارند و این سرویس امکان این را فراهم می کند که بتوانند از هر گوشه دنیا به نامه های خود دسترسی داشته باشند.اما چیزی که در برنامه بازاریابی خود نیاز دارید چیزی بیش از تبلیغات عادی است. شما باید جلب توجه کنید تا همه در مورد شما صحبت کنند.
اما کاری که شرکت outbox کرده است بسیار جالب است. این شرکت یک خودرو به به شکل صندوق پست طراحی کرده و ویزیتورهای این شرکت با این خودرو به خانه های مردم مراجعه می کنند و نامه های افراد را برداشته و اسکن می کنند و به ایمیل افراد ارسال می کنند. همین شکل جالب و متفاوت خودرو باعث شده است که مردم آن را به همدیگر نشان دهند و در مورد آن پرس و جو کنند. این یک نمونه از بازاریابی دهان به دهان است. به همین سادگی

6a00d83451c52869e2019aff3563e2970c-500wi
برچسب ها: بازاریابی دهان به دهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *