طرفداران دونالد ترامپ چگونه با یک کمپین اجتماعی به جنگ با اسکار رفتند؟

فروش
ده فاکتوری که تعیین کننده یک شخصیت خوب فروش – بخش سوم و پایانی
21 فوریه, 2017
اطلاعات شخصی
یک سوم مصرف کنند‌گان هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از اطلاعات آنها توسط شرکت‌ها ندارند
5 مارس, 2017
نمایش همه

طرفداران دونالد ترامپ چگونه با یک کمپین اجتماعی به جنگ با اسکار رفتند؟

اسکار

یک کمپین اجتماعی با استفاده از هشتگ ها که توسط طرفداران دونالد ترامپ به راه افتاده بود، شبکه‌های را تحت سلطه خود درآورند.

و جایزه اسکار امسال می‌رسد به  . . . دونالد ترامپ؟؟؟؟

به گزارش [ibazaryabi.com] مراسم سالانه اهدای اسکار به فیلم‌های برتر سینمایی یک بار دیگر ثابت کرد که می‌تواند یکی از داغ‌ترین مباحث خبری خصوصاً در عرصه شبکه‌های اجتماعی باشد، اما دلیل این محبوبیت لزوماً نباید سینما باشد.

طرفداران دونالد ترامپ پیش از این برنامه که حدس می‌زدند جو حاکم بر جشن اسکار برای امسال بیش از هر سال دیگری رنگ و بود سیاسی داشته باشد، پیش از شروع پخش زنده این برنامه دست به کار شدند و با ورود به شبکه‌های اجتماعی و استفاده از هشتگ‌هایی با مضمون سیاسی کمپینی را در این رابطه به راه انداختند.

در واقع می‌توان گفت اوج این کمپین زمانی بود که مجری این برنامه جیمی کیمِل، برندگان و دیگر ستاره‌های سینما در این برنامه شروع به انتشار پیام‌های سیاسی و ضد سیاست‌های دونالد ترامپ کردند و با این کار خود، نه برای اولین و آخرین بار، قدرت محتوای تولید شده توسط کاربران را اثبات کردند.

در این کمپین بیش از 3 میلیون پست در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که تعداد 1.2 میلیون از این پست ها دقیقاً در لحظه برگزاری این برنامه بوده است.

 

اسکار

 

هشتگ‌هایی که در این کمپین بیشترین تکرار را داشته‌اند، عبارت بوده اند از:

#MAGA – Make America Great Again

#WinnerisDJT – Winner is Donal J. Trump

#TrumpWins4USA

این کمپین اجتماعی که البته مورد حمایت و پشتیبانی خود دونالد ترامپ و دولت وی قرار نداشت، تلاشی بود توسط طرفداران وی تا یکبار دیگر رئیس جمهور محبوب خود را در راس اخبار و شبکه‌های اجتماعی قرار دهند و شاید هم اقدامات و پیام‌های برخی ستاره‌های سرشناس و پر طرفدار هالیوودی را بر علیه دونالد ترامپ خنثی و بی‌اثر کنند.

گفته می‌شود این اقدام که بسیار هم موفقیت آمیز ارزیابی شده است، تا حدود بسیار زیادی توانسته اخبار مربوط به این رویداد و ستاره‌های سینما و حتی فیلم‌های برنده شده در این جشن را از تیتر خبرهای روز پایین بکشاند.

جدای از وابستگی سیاسی این اقدام، نتایج حاصل اثبات کرد که دونالد ترامپ و طرفداران وی به ایجاد نتایج به نفع خودشان در شبکه‌های اجتماعی ادامه می‌دهند. همچنین از دیگر نتایج این اقدام این بود که نشان داد کمپین‌های ارگانیک و خود جوش تا چه حد می‌توانند از اثربخشی برخوردار باشند.

برچسب ها: اسکار, دونالد ترامپ, شبکه های اجتماعی, کمپین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *