کمپین خلاقانه ال‌جی و نبرد لباس‌های حساس و معمولی با یکدیگر

ارسال ایمیل
راهکارهایی برای ارسال ایمیل به افراد واقعاً گرفتار – بخش دوم و پایانی
17 مارس, 2016
چاپ
چرا چاپ همچنان برای ما اهمیت دارد؟
19 مارس, 2016
نمایش همه

کمپین خلاقانه ال‌جی و نبرد لباس‌های حساس و معمولی با یکدیگر

کمپین خلاقانه

لباس‌های شناور و متحرک که از دل خیابان‌های تاریک شهر بیرون می‌آیند و درنهایت در آسمان به پرواز درمی‌آیند. این خلاصه کمپین خلاقانه ای است که شرکت ال‌جی با همکاری آژانس تبلیغاتی Hill Holiday تهیه‌کرده و دیدن آن را به شما توصیه می‌کنم: 

 

تاریخ تکرار می‌شود

لباس‌ها به دودسته اساسی تقسیم می‌شوند: لباس‌های حساس و لباس‌های معمولی. صدای گوینده که در پس‌زمینه شنیده می‌شود می‌گوید که آن‌ها هرگز نتوانسته‌اند با یکدیگر کنار بیایند، که با توجه به اینکه ما همیشه این دودسته از لباس‌های خودمان را جدا از یکدیگر قرار داده و می‌شوییم، به‌راحتی می‌توانیم صحت آن را تصدیق کنیم. سپس جنگ‌ودعوا بین لباس‌ها تمام می‌شود و یک خانم را می‌بینیم که تمام لباس‌ها را همراه باهم در یک ماشین لباسشویی قرار می‌دهد. در این صحنه می‌بینیم که ماشین لباسشویی موردنظر دارای دو بخش مجزا از یکدیگر هستند که موجب می‌شود قادر باشیم این دودسته از لباس‌ها را هم و در یک‌زمان مورد شستشو قرار دهیم و به این جنگ‌ودعوا قدیمی پایان دهیم.

 

 

تبلیغات نو و تازه

تبلیغ تهیه‌شده ازآنجایی‌که جنگ‌ودعوا بین لباس‌ها را با استفاده از صنعت استعاره به‌خوبی تجسم کرده است، تبلیغی خوب و قوی در نظر گرفته می‌شود. این تبلیغ به‌خوبی نشان می‌دهد که همیشه نوعی جنگ‌ودعوا بین لباس برای وارد شدن به لباسشویی وجود داشته است و این موضوع به‌خوبی اشاره دارد به دردسر ما در انتخاب اینکه این بار اول باید لباس‌های عادی را ابتدا بشویم یا لباس‌های حساس را و اینکه چقدر این انتخاب برای ما هم سخت بوده است. همچنین در تبلیغ از محیط خانه‌ای استفاده‌شده که بی‌شباهت به خانه‌ها معمولی نیست و همچنین از یک خانم به‌عنوان ایفاکننده نقش اصلی استفاده‌شده که ارتباط برقرار کردن بیننده با آن را قدری ساده کند، چراکه به‌صورت سنتی این وظیفه در تمام فرهنگ‌ها بر عهده خانم‌ها بوده است.

 

لکه‌های کوچک

نکته منفی در مورد این تبلیغ این است که شاید بتوان گفت ال‌جی در طی این تبلیغ به‌دفعات بیشتری قادر به استفاده از لوگو و نام برند خودش بود که کمتر اقدام به نمایش آن کرده است. نکته دیگر این است که عنصر تعجب و شگفتی در آن به‌خوبی مورداستفاده قرارگرفته، چراکه بیننده قادر به حدس جریان تبلیغ تا تقریباً انتهای آن نیست و بیننده را به‌خوبی تا پایان تبلیغ با خود همراه می‌کند و در پایان منظور و پیام خودش را برای بیننده عیان می‌کند.

 

maxresdefault

 

درمجموع می‌توان گفت که این تبلیغ، تبلیغ بسیار خوبی است که قالب یک کمپین خلاقانه اجرا و ارائه‌شده است، کارایی بسیار زیادی دارد، به‌طور مستقیم در پایان به نکته موردنظر خودش اشاره‌کرده است، داستان خوب و جذاب را بیان می‌کند و بیننده را به‌سوی خودش جذب می‌کند. از معدود نکات منفی که این تبلیغ داشته این است که دقیقاً مشخص نشده که تأثیر آن بر میزان فروش این محصول از این برند به چه میزان بوده و ارزیابی آن از این نقطه‌نظر هم راحت به نظر نمی‌رسد: بنابراین ازنقطه‌نظر فروش به‌راحتی نمی‌توان اعلام کرد که آیا کمپین خلاقانه موفقیت‌آمیزی بوده است یا نه؟ بااین‌وجود این نکته‌ای است برای برند و تیم بازاریابی آن که باید برای پی بردن به آن سعی و تلاش کند و ما هم به‌عنوان بیننده چاره‌ای جز حدس زدن آن را نداریم.

برچسب ها: تبلیغات خلاق, کمپین خلاقانه ال‌جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *