بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
۱۰ مزیت استفاده از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
30 می, 2017
زنان در کسب و کار
راه‌هایی برای افزایش حضور زنان در کسب و کار
1 ژوئن, 2017
نمایش همه
کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی

صنعت توریسم امروزه به مرکز توجه بسیاری از کشورهای جهان در رشد اقتصادی تبدیل شده است. وزارت‌خانه‌ها و بخش خصوصی در کشورهای مختلف تمام تلاش خود را می‌کنند تا با هر شیوه‌ای که شده سالانه توریست‌های بیشتری را به کشور خود بکشانند و برای این کار کمپین تبلیغاتی متنوعی را اجرا می‌کنند.

با ظهور و گسترش شبکه‌های اجتماعی دستیابی به علاقه‌مندان در سرتاسر جهان ممکن شده است و کشورهای بسیاری از این شیوه برای جذب توریسم استفاده کرده‌اند. همین کشور دوست و همسایه‌مان ترکیه رتبه دوم کشورهای جهان در فعالیت در شبکه‌های مجازی را داراست و توانسته است با جذب طرفدار در تمامی شبکه های مجازی از Trip Advisor گرفته تا یوتیوب و توییتر سالانه توریست‌های بسیاری را به کشور خود جذب کند.

کمپین تبلیغاتی کشور پرتغال

کشور پرتغال که صاحب یکی از غنی‌ترین منابع طبیعی است و در قلب اروپا واقع شده است با راه اندازی کمپین تبلیغاتی هوشمند به تبلیغ جاذبه‌های توریستی خود از طریق روایت داستان‌های جذاب و تاثیرگذار می‌پردازد.

این کمپین تبلیغاتی از زبان سه شخصیت روایت می‌شود. یک مرد جوان، یک زن جوان و یک پیرمرد. با وجود اینکه شخصیت‌ها بسیار متفاوت هستند ولی نقطه مشترکی در گفتمان آن‌ها وجود دارد:

 آن‌ها از سکون خسته شده‌اند و هر لحظه در زندگی عادی‌شان چیزی در ذهنشان تکرار می‌کند : یک جای کار می‌لنگد! 

آن‌ها سفر را چاره کار می‌یایند و ایمان می‌آورند که :

اگر پیروز شدید، سفر کنید تا جشن بگیرید.

اگر شکست خوردید، سفر کنید تا از یاد ببرید.

و اگر هیچ اتفاقی نیافتاده است، سفر کنید تا اتفاقی جدید بیافتد.

بیننده مجذوب گفته‌های این افراد می‌شود، بدون اینکه متوجه باشد تصاویر خیره کننده ای که در پس زمینه می‌بیند قطعاتی از طبیعت بهشت گونه پرتغال هستند. در جایی مرد جوان اشاره می‌کند که : کافی است تماشای اینهمه زیبایی از پشت شیشه‌های گوشی‌های هوشمند! شما می‌بایست این زیبایی را از نزدیک لمس کنید.

در پایان ویدیو نیز، این کمپین از مخاطبانش دعوت می‌کند با هشتگ #cantskipus به صحبت درباره این بپردازند که چرا نمی‌توانند از خیر دیدن پرتغال بگذرند و حتما باید به پرتغال سفر کنند.

این کمپین تبلیغاتی با هدف گیری صحیح جامعه هدف خود، توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کند و انتظار می‌رود که استقبال زیادی از آن صورت بگیرد. همه ویدیوهای این کمپین را روی سایت Ads of the world ببینید.

برچسب ها: بازاریابی ویدیویی, تبلغات خلاقانه, تبلیغات توریسم, صنعت توریسم, کمپین تبلیغاتی, کمپین شبکه های اجتماعی
صبا روفه‌گرحق
صبا روفه‌گرحق
فارغ‌التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار (MBA) گرایش بازاریابی هستم. علاقه زیادی به وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوایی دارم. هم اکنون نیز در زمینه بازاریابی محتوایی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *