چند توصیه برای نویسندگان کتاب
1 ژانویه, 2015
مارتین لیندستروم: نویسنده، سخنران و متخصص بازاریابی
2 ژانویه, 2015
نمایش همه

2015 سال مناسبی برای شروع کسب‌وکار شما

هر سال بیش از سه میلیون کسب‌وکار کوچک در سراسر جهان ایجاد می‌شود، اما یک کسب‌وکار جدید اغلب با مشکلات فراوانی مواجه است و به همین دلیل بسیاری از افراد همواره به دنبال انگیزه برای شروع هستند. اگر شما به انگیزه‌ای برای شروع کسب‌وکار خود نیاز دارید، در ادامه چند دلیل وجود دارد که به شما ثابت می‌کند سال 2015 یک سال کامل برای شروع یک کسب‌وکار جدید است.

 

20141230233658-work

 

فناوری:

در سال 2015 فناوری‌های مبتنی بر رایانش ابری تا حد زیادی به پائین آمدن هزینه‌های کسب‌وکارها ادامه خواهند داد. شرکت‌هایی مانند ادوبی و مایکروسافت نرم‌افزارهای گران‌قیمت خود را از طریق یک سرویس به اشتراک خواهند گذاشت. بنابراین اگر ایده‌ی جدید شرکت شما برای موفقیت نیاز به استفاده از نرم‌افزارهای گران‌قیمت دارد، احتمالا دیگر نیاز به هزینه‌ی هنگفت برای آن نداشته باشد.

شبکه:

این درست است که ارزش خالص شما گاهی اوقات با اندازه‌ی شبکه شما گره خورده است. بیشتر افرادی که شما می‌شناسید اغلب فرصت بیشتری برای کسب‌وکار دارند و این برای کسی که تازه شروع کرده است کمی گران تمام می‌شود. اما به لطف شبکه‌های دیجیتال مانند لینکدین هم‌اکنون کارآفرینان می‌توانند شبکه خود را قبل از این‌که درب کسب‌وکار خود را بازکنند، بسازند.

سرمایه‌گذاری

از سال 2001 سرمایه‌گذاری‌ها مرتب افزایش پیدا می‌کند، سال 2014 نیز این سرمایه‌گذاری‌ها افزایش یافت. 2015 هیچ نشانه‌ای برای کاهش را نشان نمی‌دهد. بنابراین اگر ایده‌های بزرگ شما نیاز به پول‌های بزرگی دارد، در سال جدید شرایط کاملا بر وفق مراد خواهد بود و شما به راحتی به سرمایه‌گذاران خواهید رسید.

تخصص

Mike Templeman می‌گوید: من یک‌بار از یکی از سخنران‌ها شنیدم که هر کسی می‌تواند با کمک موتورهای جستجو، کتاب و اهتمام ورزیدن به یک متخصص تبدیل شود. او می‌گوید من شخصا می‌توانم این موضوع را تضمین کنم چرا که من خودم با استفاده از جستجوهای آنلاین، خواندن کتاب و چندین ماه تلاش برای یادگیری هنر و صنعت به یک بازاریاب دیجیتال تبدیل شده‌ام. بنابراین اگر ایده‌ی کسب‌وکاری شما نیاز به یک سطح از تجربه و تخصص دارد هیچ زمانی مانند امروز برای به‌دست آوردن دانش شرایط فراهم نبود.

دسترسی به کارشناسان

اگر تاکنون گرفتن پاسخ به سوالات در مورد کسب‌وکار، مالیات و حسابداری سخت بود و یا گرفتن مشاوره مقرون به صرفه نبود. اما امروزه با خدماتی مثل Quora هرکسی می‌تواند در حال حاضر پاسخ سخت‌ترین سوالاتش را پیدا کند. Quora وب‌سایتی است که در آن سوالات ایجاد می‌شود و پاسخ‌ها توسط جامعه کاربران ویرایش و سازماندهی می‌شود.

شما امسال عاقل‌تر خواهید بود.

این مورد درباره شما است. شما امسال یک سال بزرگ‌تر شده‌اید و از اشتباهات خود یاد گرفته‌اید. بنابراین از عقل و ایده‌های جدید خود برای تسلط بر کسب‌وکارتان بهره بگیرید.

اگر اکنون شروع نکنید پس چه زمانی شروع خواهید کرد؟

این مقاله صرفا برای این‌که به شما بگوید که چرا 2015 زمان مناسبی برای شروع یک کسب‌وکار است نوشته شده است. اما حقیقت این است که هر سال نسبت به سال قبلش مزایایی دارد. اگر شما در حال انتظار برای رسیدن زمان مناسب برای شروع کسب‌وکارتان هستید بیش از حد منتظر مانده‌اید. زمان مناسب برای شروع کسب‌وکار جدیدتان همین الان است. برای هر تاریخ خاصی منتظر نمانید، در عوض نسبت به طرح و برنامه خود متعهد شوید.

برچسب ها: کسب‌وکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *