شهاب حسینی و مدیریت فرهنگی شهر فرش
13 آگوست, 2015
هفت مزیت استفاده از یک مشاور بازاریابی
15 آگوست, 2015
نمایش همه

کریس اندرسون – – کارآفرین و نویسنده در حوزه بازاریابی

کریس اندرسون – – کارآفرین و نویسنده در حوزه بازاریابی

نام به انگلیسی: Chris Anderson

تاریخ و محل تولد: 9 جولای 1961، لندن انگلستان

keynote2_sxsw Cropped

 

کریس اندرسون یک نویسنده و کارآفرین انگلیسی است که پیش از پیوستن به تیم مجله WIRED در سال 2001 به مدت هفت سال متوالی با اکونومیست به عنوان سردبیر همکاری داشت. پس از پیوستن به مجله WIRED هم این همکاری تا سال 2012 ادامه پیدا کرد. او بیش از هر چیزی برای مقاله خودش در سال 2004 به نام The LONG Tail معروف و شناخته شده می باشد، که بعدها و در سال 2006 توسط وی به کتابی با عنوان The Long Tail: Why the Future of Business Is Selling Less of More تبدیل شد که از جمله کتب بسیار پر فروش و پر طرفدار در حوزه بازاریابی به حساب می آید.

سه کتاب در حوزه بازاریابی و فروش از وی در آمریکا منتشر شده است که به قرار زیر می باشند:

سال 2006 – – The Long Tail: Why the Future of Business Is Selling Less of More

سال 2009 – –  Free: The Future of a Radical Price

سال 2012 – –  Makers: The New Industrial Revolution

وی در طول فعالیت حرفه ای خودش وبسایت های مختلفی هم را هم راه اندازی کرده که اغلب خودش در آنها اقدام به نگارش و نشر طلب می کرده است، از جمله  GeekDad که وی در سال 2007 آن را راه اندازی کرد، پس از مدتی به بخشی از مجله WIRED تبدیل شد. پس از آن وی برای مدتی به نگارش مطلب در آن ادامه داد که بعدها این مسئولیت به تعدادی از همکارانش در آن مجله واگذار شد. در همان سال وی سایت Booktour.com را راه اندازی کرد که به محلی برای ارتباط و نشر و حشر نویسندگان و مخاطبان آنها تبدیل شده بود، که این پروژه هم در سال 2011 با شکست مواجه شد و اعلام توقف فعالیت داشت.

در حال حاضر وی مدیر عامل و یکی از موسسین یک شرکت رباتیک به نام 3D ROBOTICS می باشد، که در حوزه ساخت و تولید هواپیماهای بدون سرنشین فعالیت می کند و در برکلی، از ایالت کالیفرنیا آمریکا همراه با همسر و 5 فرزند خویش زندگی می کند.

 

برچسب ها: نخبگان بازاریابی و تبلیغات ایران و جهان, کریس اندرسون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *