5 نکته که باید قبل از راه انداختن استارتاپ خود می دانستم
26 ژوئن, 2014
مخاطب برند / کسانی که خرید نمی کنند
27 ژوئن, 2014
نمایش همه

کارکنان شرکت / تولید کنندگان حرفه ای محتوا

به گفته شفقت اسلام، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران NewsCred، امروزه در رسانه های فراوان موجود، به خدمت گرفتن کارکنانی برای تولید محتوا می تواند به شما برای تمرکز بر روی کیفیت، کمک کند.
کارکنان شما می توانند با درکی همدلانه از برند شما، که آنها را در چشم مصرف کنندگان معتبر می کند، موقعیتی کارشناسانه را انتقال دهند. اما مشغول کردن آنها با ایجاد محتوا اگر با آموزش های اولیه و طرح ریزی یک ساختار سازمانی همراه نباشد، جز اتلاف وقت نیست.به منظور موفقیت در این موضوع، برندها نیاز به گسترش چارچوبی دارند که بوسیله آن به آسان شدن تبدیل کارکنان به سازندگان محتوا کمک کند.


گسترش صدای کارکنان
در بسیاری از موارد، برندها به اشتباه، ساخت محتوا را بیش از حد ساده می گیرند. به جای درخواست از کارکنان برای ایجاد محتوا، برندها اغلب آنها را برای به اشتراک گذاشتن محتوای آماده ای که در کانال های اجتماعی موجود است، تشویق می کنند. اما محتوا چیزی بیش از لایک و توییت کردن است.
اشتباه نکنید، داشتن دسترسی گسترده از طریق افرادی که می توانند مطالبی را با اشتراک گذاری و گردش آن در فضای مجازی پر بیننده کنند، بسیار مفید است. مشکل با کارمندانی است که ابزار و یا قدرت ایجاد محتوای گسترده به آنها داده نشده، به ویژه هنگامی که چیزی کوتاه و جالب در رسانه های اجتماعی می توان ارسال کرد.
وقتی که مصرف کنندگان برای یک برند در گوگل جستجو می کنند، آنها می توانند به طور فعال به دنبال محتوایی عمیق که اطلاعات و جذابیت بیشتری به آنها بدهد، بگردند. به همین دلیل است که ایجاد انگیزه برای کارکنان برای روایت نگرش و صدای خودشان مهم می شود، به طوری که محتوای تولیدی آنها منحصر به فرد و پیش برنده می شود. تنها نتیجه آن، تولید محتوای بهتر نیست بلکه باعث می شود هر کدام از این کارمندان، مخاطبان و پیگیری کنندگان خاص خود را داشته باشند.


قدرت نفوذ بسترهای اجتماعی تصویری

مطالب طولانی برای هر برندی بسیار مهم خواهد بود، اما اگر وقت یا بودجه عظیمی در دسترس نیست، چگونه می توان کارکنان یک شرکت را به روزنامه نگاران تجاری و باهوش تبدیل کرد؟ برای پاسخ به این پرسش، برندها باید به چیزی خارج از چارچوب فکر کنند: محتوا، چیزی بیش از فقط نوشتن است. این لزوما به این معنا نیست که کارکنان آموزش دیده، به عنوان دیوید بیلی بعدی شناخته شوند. استفاده از واین، یوتیوب و اینستاگرام به عنوان روشهایی موثر مد نظر داشته باشید.
IBM، به عنوان مثال، فرصتی برای کارکنان خود ایجاد کرده است که با استفاده از اینستاگرام به تولید محتوا بپردازند. IBM به عنوان یک شرکت بزرگ، کارکنانی در دفاتر خود در سراسر جهان، به همراه بسیاری دیگر که مدام در سفر به کشورهای گوناگون هستند، دارد. با تشویق کارکنان خود برای ارسال عکسها از دفاتر محل کار، مکانهای سفر، همکاران، سرگرمی ها و فعالیت های خود، آنها را قادر می سازد تا به ایجاد روابط با همسالان خود در سراسر جهان بپردازند. مهمتر از آن، مشتریان می توانند پشت صحنه IBM را ببیند و این برند را «انسانی تر» بدانند.
اینستاگرام به عنوان یک بستر راحت برای استفاده، با بیش از 200 میلیون کاربر، فرصت خوبی برای بسیاری از کارکنان IBM است که در حال حاضر با امکانات شخصی از این بستر استفاده می کنند. به غیر از این، با برداشتن، آپلود کردن و دقیق کردن محتواها و مطالب و از طریق اختصاص هشتگ به آنها، می توان این مطالب را در معرض دید همگانی قرار داد. این نشان می دهد که اگر چه آموزش های دقیق و حرفه ای می تواند ارزشمند باشد، اما با آشنایی کارکنان با بسترهای اجتماعی همچون اینستاگرام نیز می توان این مهم را انجام داد.


تعریف اهداف روایت گری برند
این به معنی تعریف اولیه اهداف برند، زمانیکه به روایت در می آیند، است. به طوری که کارمندان درک درستی از مطالبی که مخاطبان شان پیگیر و علاقه مند هستند، به دست می آورند. همچنین به معنای چینش یک موضوع واستراتژی روایت گری مرکزی نیز هست. در حضور صداهای برندهای گوناگونی که وجود دارند، داشتن یک درک مبنایی از درونمایه مطالب، ضروری است.
علاوه بر تنظیم برخی از قواعد اساسی و روشن کردن اهداف، برندها لازم است به سیستم های داخلی ضروری که اتاق خبر کارمند را ساده ترمی کند، فکر کنند. باید برای هر قطعه از محتوا یک جدول زمانی مشخص، از ایده پردازی و تولید تا انتشار و توزیع آن وجود داشته باشد.
هر چند درخواست از کارکنان برای خدمت کردن به عنوان روزنامه نگار تجاری، ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما زمانیکه این انتقال رخ دهد و یک سیستم خوب در محل ایجاد شود، صورت درخشانی از بازاریابی محتوا برای برند پدید می آید. به این دلیل ساده که، در چشم مصرف کننده، هیچ کس به اندازه خود کارکنان یک برند نمی تواند اطلاعاتی از آن به دست بدهد.

منبع: marketingmagazine.co.uk
نویسنده: Shafaq Islam

برچسب ها: بازاریابی محتوا, تولید محتوا

دیدگاه ها بسته شده است