بازاریابی عصبی و تاثیر آن بر تصمیم‌های خرید
2 دسامبر, 2014
رویداد بازاریابی درونی 2014
3 دسامبر, 2014
نمایش همه

کارهایی که یک بازاریاب روزانه باید انجام دهد.

مهم نیست که در چه سطح و رتبه‌ای هستید، یک ویژگی بین افراد موفق مشترک است و آن شروع انرژی‌زا است. این شروع عالی به ویژه برای حرفه‌ای‌های بازاریابی حیاتی است. زمانی‌که ما پرانرژی و سرحال هستیم، این انرژی مثبت به برند و سپس مصرف‌کنندگان انتقال داده خواهد شد. در ادامه هفت مرحله برای شروع روز کاری بازاریابان آورده شده است.

things-successful-marketers-do-660x369

 

1)نوشتن اولویت‌ها

تهیه‌ی لیست فهرست‌ به صورت روزانه باید یکی از ویژگی‌های بارز شما شود، داشتن یک لیست از کارهای روزانه به شما جهت و هدف خواهد داد. تنها داشتن یک لیست از کارها کافی نیست، خود را مقید به اولویت‌بندی کارها براساس فوریت و اهمیت آن‌ها بکنید. مهم نیست که شما از برچسب‌ها، یک دفترچه یادداشت و یا برنامه‌ی روی گوشی‌تان استفاده می‌کنید آن‌چه که مهم است داشتن لیست اولویت برای کارهای روزانه است.

 

2)بررسی آمارها

هنگامی که فهرست روزانه خود را تهیه کردید، آمار حیاتی را برای کمپین خود بررسی کنید، آن می‌تواند فروش کل در روز قبل، ترافیک سایت در روز قبل و حتی تعداد کلیک‌های خبرنامه باشد. پس از بررسی این آمار؛ نگاهی به عملکرد رقبای خود در روز قبل بیندازید، یک گوگل الرت برای برند خود راه‌اندازی کنید و به تعاملات آن‌ها در رسانه‌ها اجتماعی و غیره گوش دهید.

 

3) تعامل سریع با تیم بررسی

برخلاف یک برنامه‌نویس یا یک تحلیلگر مالی، بازاریاب یک شخصیت اجتماعی است. یک بازاریاب ملزم با تعامل با دیگران و دریافت بهترین نتیجه قادر خواهد بود شغلش را به بهترین شکل انجام دهد. روزانه چند دقیقه از وقت خود را با تیم‌ بازاریابی بگذرانید. در مورد چالش‌ها، بروز رسانی‌ها و پروژه‌های کلیدی با آن‌ها صحبت کنید.

 

4)تنظیم مجدد طرح روزانه

موقعیت کمپین شما، اقدامات رقبا و بازخورد تیم شما کمک خواهد کرد تا تعیین کنید که آیا فهرست کارها نیاز به تغییر دارد یا نه؟ در صورت نیاز به سرعت اولویت‌های خود را تغییر دهید. توانایی انعطاف‌پذیری یک ماده کلیدی در تبدیل شما به یک بازاریاب خلاق و موثر می‌باشد.

 

5)چک کردن ایمیل و پاسخ به آن‌ها

بسیاری از مردم در پاسخ دادن به ایمیل‌ها عجله می‌کنند و روز خود را با چک کردن ایمیل‌های‌شان آغاز می‌کنند. وقتی ایمیل خود را در شروع روز کاری چک می‌کنید برنامه‌تان را با اولویت‌های دیگران تنظیم می‌کنید، بنابراین ایمیل خود را پس از آن‌که تصمیم گرفتید چه بکنید چک نمائید. به ایمیل‌های مهم پاسخ بدهید و بقیه را براساس فهرست اولویت خود مرتب کنید.

 

6)بلعیدن قورباغه نخست

از مارک تواین نقل شده: “وقتی مقرر باشد که روزانه قورباغه‌ای را بخورید، اگر اول هر روز یک قورباغه را قورت دهید بعد از آن روزتان را با موفقیت پشت‌سر خواهید گذاشت. چرا که سخت‌ترین کار ممکن در آن روز را انجام داده‌اید. ”

ما معمولا زمانی که با یک کار پیچیده مواجه می‌شویم، اغلب تمایل داریم تا جایی که می‌توانیم آن را به تعویق بیندازیم و اغلب کار به خوبی پیش نخواهد رفت. تا جایی که می‌توانیم برای تکمیل کار به خوبی و در زمان مناسب تلاش کنیم.

 

7) تنظیم فهرست کاری روز بعد قبل از ترک محل کار

در پایان هر روز کاری پنج دقیقه را صرف تامل در مورد آن‌چه که در طول روز به‌دست آورده‌اید صرف کنید. این تامل به شما کمک خواهد کرد اشتباهاتی که در طول روز انجام دادید را پیدا کنید و در مورد برنامه روز بعد بهتر کار کنید. سه اولویت کاری مهم برای روز بعدتان را تعیین کنید، این کار به شما کمک خواهد کرد تا احساس رضایت نسبت به روز بعدتان داشته باشید.

برچسب ها: بازاریاب

2 دیدگاه ها

 1. کیوان رستمی گفت:

  فوق العاده بود وکمک زیادی به برنامه ریزی کاریم کرد تشکر

 2. فریباحسنی گفت:

  باسلام،
  می شود این مطالب هم در ادامه اضافه کرد که قبلش باید بدانیم
  1- لباس رسمی پوشیده باشیم چه مذاکره تلفنی داریم و یا حضوری
  2-خوشرو باشیم.
  3-آینه همراه داشته باشیم تاقبل ازمذاکره تلفنی و یاقرار برای حضوری، خودمون را در آن ببینیم که آیا میتوانین بااین وضعیت مورد تایید دیگران باشیم.
  4-یک نفس عمیق قبل ازمذاکره داشته باشیم و چندین مطالب دیگر ودرآخر کارکرد روزانه خودمون را در یک فرصتی در همان روز برای خودمون نقد و بررسی کنیم که به بعضی هاقوت وبعضی ها حذف شوند.
  سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *