گفتگو با علی رضایی آشتیانی مدیر بازاریابی دیجی‌ کالا
3 ژانویه, 2015
چند توصیه برای بازخوردگیری بهتر
4 ژانویه, 2015
نمایش همه

یک کارآفرین موفق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

ایجاد یک کسب‌وکار در هزاره‌ی جدید بسیار دلهره‌آور و پیچیده است، اگرچه ایجاد کسب‌وکار به مراتب پیشرفته‌تر شده است اما در حال حاضر کسب‌وکارها قادر به لذت بردن از مزایای تکنولوژی‌های جدید هستند. در ادامه سه ویژگی مطرح شده است که کلید موفقیت کسب‌وکارهای کوچک است و هر کارآفرین موفقی باید این ویژگی‌ها را داشته باشد.

کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که برای کارآفرین شدن به معدل بسیار بالا و تحصیلات عالی نیاز نیست، مدیر عامل دانشگاه Maryland’s Dingman Center for Entrepreneurship می‌گوید بسیاری از اوقات دانشجویان c ما به کارآفرینان بسیار موفق تبدیل شده‌اند.

با این حال اغلب کارآفرینان از نبوغ بالایی برخوردار هستند، برخی صفات باید در وجود یک کارآفرین موجود باشد که در ادامه سه صفت کلیدی برای شما مطرح شده است، با تقویت این صفات در خودتان سعی کنید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید.

 

key-to-success

 

1) وفق‌پذیری

هرکاری که شما شروع می‌کنید به موفقیت نهایی ختم نخواهد شد، همانطور که گاهی اوقات چیزهایی که انتظار دارید به خوبی کار کنند، خوب پیش نمی‌روند. به عبارت دیگر گاهی مشکلاتی پیش می‌آید که شما اصلا انتظارش را ندارید یک کارآفرین موفق در چنین شرایطی باید بتواند خود را با شرایط به وجود آمده وفق دهد. افراد دیگری که در صنعت شما هستند و افراد موفقی نیز به حساب می‌آیند را ببینید و کشف کنید که چه کارهایی برای آن‌ها موفقیت‌آمیز  بوده است؟ شما نیز آن‌ها را انجام دهید. شما باید قادر به وفق خود با هر شرایطی باشید.

حتی اگر شما یکی از افراد خوش شانسی باشید که ایده‌های اولیه‌ی شما به خوبی و بدون هیچ عیب و نقصی کار کنند، لذا جهان اطراف شما تغییر خواهد کرد و شما نیازمند سازگاری با محیط خواهید بود.

در هر حال سازگار شدن با شرایط حیاتی است. اگر شما در حال آماده شدن برای کارآفرینی هستید، باید بدانید تنها چیزی که همواره ثابت خواهد بود تغییر است. باید سعی کنید تغییرات را ببلعید و این را سازگاری را به طور مداوم حفظ کنید.

2) ماندگاری

به ناچار شما با اتفاقات ناخوشایندی در مسیر کاری روبرو خواهید شد، شما مشتریان بزرگی را از دست خواهید داد، شاید کارکنان خوب‌تان شما را ترک کردند، حتی ممکن است برخی از کارکنان شما تبدیل به رقبای قوی برای شما شوند و حتی شاید شرایط پیچیده‌تری برای شما به وجود آمد. برای موفقیت شما باید در شرایط دشوار باقی بمانید. هیچ چیز جای پشتکار را نخواهد گرفت و شما بدون آن موفق نخواهید شد.

علاوه بر تمایل به ادامه شما باید از توانایی مالی برخوردار باشید، شما به یک ذخیره پول نقد نیاز دارید. باید دو برابر پولی که انتظار دارید برای شروع کسب‌وکار نیاز داشته باشید را تهیه کنید. اگر این مقدار پول را ندارید، راه‌اندازی شرکت‌تان را به تاخیر بیندازید. محافظه‌کاری کردن در مرحله‌ی برنامه‌ریزی اغلب در پایان مسیر نجات بخش است.

3) اخلاق کاری

سومین مهارت لازم توانایی و تمایل به همکاری بسیار سخت است. اجرای یک کسب‌وکار کوچک مشکل است، شما باید روزانه حدود هشت ساعت کار مفید انجام دهید. موفقیت یک کارآفرین نیاز به کار بسیار سخت دارد.

یک کسب‌وکار کوچک با چالش‌های بسیاری مواجه است، اما اگر شما سازگار باشید، تمایل و توانایی بیشتری برای ادامه داشته باشید و مایل به کار سخت باشید؛ شما تا حد زیادی شانس رای موفقیت دارید. سازگاری، پایداری و کار سخت کلید موفقیت در کسب‌وکارهای کوچک است.

Maryland’s Dingman Center for Entrepreneurship

برچسب ها: کارآفرین, کارآفرینی

1 دیدگاه

  1. علیرضا گفت:

    سلام به نظر من تمرکز بروی شغل و تجسم کردن هدف هم محرک خوبیه که باعث میشه دست بکار شیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *