6 نکته که کارآفرینان باید راجع به فروش بدانند

مزیت رقابتی در استراتژی
25 ژوئن, 2014
5 نکته که باید قبل از راه انداختن استارتاپ خود می دانستم
26 ژوئن, 2014
نمایش همه

6 نکته که کارآفرینان باید راجع به فروش بدانند

John Jantsch به تازگی کتابی را در حوزه بازاریابی و مدیریت استراتژیک منتشر کرده است که Duct Tape Selling نام دارد. John در آخرین مصاحبه ی خود با اشاره به بخش‌هایی در کتاب به این سؤال پاسخ می‌دهد که دانستن چه نکاتی درباره فروش برای کارآفرینان حیاتی است؟
[vip-members]

1) اگر صاحب کسب و کار هستید روی فروش تمرکز کنید
کارآفرینان گاهی اوقات به خود بعنوان مدیر و مخترع نگاه می‌کنند، این در حالی است که تنها روش رشد یک کسب و کار فروش بینش، فروش نمونه‌های اولیه، فروش محصول و یا فروش هر چیز دیگری است.

2) انتظار بیش از حد به بدی کم بودن انتظارهاست

برخی از کارآفرینان تصور می‌کنند که اگر افراد بیشتری را جذب سیستم خود کنند موفق تر هستند ولی این اشتباه بزرگی است. چرا که شرکت های بزرگ برای تجارت های بزرگ هستند و یک کارآفرین تازه کار باید استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچکتر را هدف قرار بدهد.

3) متوجه دلیل واقعی خرید مشتریان تان بشوید
کارآفرینان ممکن است در این تله گیر بیافتند که تصور کنند مشتریان شان به خاطر نبوغ آن هاست که از آن‌ها خریداری می‌کنند در حالی که این موضوع دلیلی زمینی تر دارد! ممکن است فقط به این خاطر باشد که شما سر موقع تلفن‌های خود را جواب می دهید.

4) پیام فروش تان را تا 8 کلمه کاهش دهید

زمانی که متوجه شدید چرا مشتریان تان از شما خرید می کنند، در جمله‌ای با هشت کلمه یا کمتر آن را خلاصه سازی کنید. مثلاً به جای اینکه بنویسد: ما از آخرین تکنولوژی های موجود که از WEB 3.0 بهره می‌برند استفاده می‌کنیم تا بر روی بستر محاسبات ابری ارتباط دقیقی با شما داشته باشیم، بنویسد: ما فوراً با شما تماس می گیریم!

پیام کوتاه سه ویژگی خوب دارد: اول اینکه به راحتی در یاد باقی می ماند، دوم اینکه دلیل اصلی خرید مشتریان از شما را نشان می‌دهد و در نهایت اینکه رقبا شروع به تقلید کردن شما می کنند.

5) همانطور که حرف می زنید، بنویسید

افزون بر پیام بازاریابی، در زمان ارتباط با مشتری لازم نیست که نویسندگی کنید. به جای این کار همانطور که حرف می‌زنید، بنویسید. می‌توانید از سیستم‌های تبدیل صدا به نوشته استفاده کنید.

6) قبل از فروش ارتباط برقرار کنید
زمانی که مشتری اولین ارتباط را با شما برقرار می کند اگر مستقیماً به سمت فروش بروید، احساسات خرید او تخریب می شود. نکته شبکه های اجتماعی اینجاست که با مشتری های بالقوه مدتی بسیار قبل از اینکه بدانند چیزی را که شما می فروشید نیاز دارند، با آن ها ارتباط برقرار کرده باشید.

منبع: inc.com
مترجم : ترانه علیزاده

[/vip-members]

برچسب ها: فروش, کارآفرین, کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *