پیش‌بینی‌های بازاریابی برای سال آینده
10 فوریه, 2015
رویداد وفاداری مشتری 2014
11 فوریه, 2015
نمایش همه

پنج اشتباهی که کارآفرینان موفق اغلب انجام می‌دهند

همه‌ی کارآفرینان اشتباهاتی در سراسر حرفه‌ی خود انجام می‌دهند و همگی در تلاش هستند تا اشتباهاتشان را به حداقل برسانند. اگر شما در حال فکر کردن به شروع کسب‌وکار و وارد شدن به دنیای کارآفرینی هستید باید اشتباهات دیگران را بشنوید و از تکرار آن‌ها بپرهیزید.

54ab6b79ad11b1.67369269

در ادامه تعداد انگشت‌شماری از اشتباهاتی که کارآفرینان (حتی کارآفرینان موفق) آن‌ها را انجام می‌دهند را بیان می‌کنیم، انجام این کار به شما کمک خواهد کرد تا از آن‌ها دوری کنید:

 

1) توجه نکردن به افرادی که در اطراف شما هستند

برخی از کارآفرینان تمام انرژی و وقت خود را بر روی فروش، کار، ارزیابی و بهبود می‌گذارند و از روابط خود(دوستان، خانواده و افراد دیگری که می‌توانند در طول راه از حمایت آنها بهره‌مند شوند) غفلت می‌کنند. شبکه شخصی شما به عنوان سیستم پشتیبانی شما است و شما به عنوان یک کارآفرین برای زنده ماندن و رشد به آن‌‌ها نیاز دارید.

با توجه به تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا افرادی که قدردانی انجام می‌دهند از مزایای جسمی و روحی فراوانی برخوردار می‌شوند و این باعث می‌شود که آن‌ها قدرت پردازش اجتماعی بالاتری داشته باشند، احساس تنهایی کمتری بکنند، خروجی بیشتری داشته باشند و مفیدتر باشند.

 

2) موفقیت را برابر با پول دانستن

در جهان امروزی موفقیت برابر با داشتن مقدار زیادی پول است. بسیاری از کارآفرینان فکر می‌کنند کسب‌وکارشان آن‌ها را بسیار ثروتمند خواهد ساخت. در حالی که تا چند سال کارآفرینان نمی‌توانند از کسب‌وکارشان بهره‌برداری کنند. اگر شما می‌خواهید تبدیل به یک کارآفرین شوید به دلیل این‌که شما فکر می‌کنید آن‌ها پول‌دار هستند موفق نخواهید شد. شما باید پول را کنار گذاشته و انگیزه‌هایی را برای موفقیت به روش های دیگر پیدا کنید. به عنوان یک کارآفرین موفقیت می‌تواند برای شما به اشکال مختلفی معنا پیدا کند:

داشتن شغلی که هر روز از آن لذت ببرید

برجسته شدن در یک مجله یا وب‌سایت محبوب

احساس آرامش خاطر به دلیل ساخت یک تفاوت و قادر بودن به حمایت از کارکنان و خانواده‌های آن‌ها

این کاملا اشتباه است که پول را تنها چیزی بدانید که موفقیت شما را تعریف می‌کند. بر روی پرشور بودن، کمک به مردم برای حل مشکلات‌شان برای اولین بار و مواردی مشابه تمرکز کنید.

 

3) فکر نکردن به سلامتی

این که تمام وقت و انرژی خود را برای رشد کسب‌وکارتان بگذارید و به سلامتی جسمی و عاطفی خود توجه نکنید اصلا صحیح نیست. به عنوان یک کارآفرین شما نیاز دارید تا بر روی سلامتی خود سرمایه‌گذاری کنید. انجام این کار احتمال موفقیت کسب‌وکار شما را افزایش خواهد داد.

مطالعات نشان داده‌اند که ورزش می‌تواند تمرکز، انرژی و حافظه را افزایش دهد. سلامتی شما با سلامتی کسب‌وکارتان مرتبط است لذا نباید از آن غفلت کنید.

 

4) بدهی زیاد داشتن

بسیاری از کارآفرینان موفق به اشتباه در همان ابتدای کارشان مبالغ عظیمی را قرض می‌گیرند. در مقایسه با دیگر کارآفرینان آن‌ها همواره باید نگران بازپرداخت‌ها و بدهی های خود باشند، در مقابل بقیه می‌توانند روی رشد کسب‌وکارشان تمرکز کنند. اگر برای شما قرض گرفتن ضرورت ندارد، از گرفتن آن خودداری کنید.

 

5) توجه زیادی به خواسته ها

بسیاری از کارآفرینان نیازها را با خواسته‌ها اشتباه می‌گیرند. آن‌ها فکر می‌کنند که به دفاتر فانتزی، مبلمان گران‌قیمت و آشپزخانه مجهز به بهترین محصولات نیازمندند، در حالی‌که آن‌ها هم اکنون باید بر موارد مهم تمرکز کنند و سپس در ادامه راه توسعه یابند. لازم نیست در همان ابتدا به فیسبوک، اپل و یا گوکل غبطه بخورید. به آن‌چه که می‌توانید انجام دهید توجه کنید. رشد کردن بسیار دشوار است، اما مهم این است که شما به اندازه‌ای می‌توانید رشد داشته باشید.

در حالی که زمینه کارآفرینی پر از اشتباهات است، پیش‌بینی آن‌ها به سختی امکان‌پذیر است. این مهم است که روی مواردی تمرکز کنید که منجر به موفقیت کسب‌وکار شما خواهد شد. این مورد امکان‌پذیر خواهد شد، اگر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید. برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند یک کارآفرین را در راه درست نگه دارد.

برچسب ها: کارآفرین, کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *