راهنمای طراحی و اجرای کمپین های تبلیغات دیجیتالی هدفمند
28 سپتامبر, 2015
کدام اول می‌آید؟ مشتری یا محصول؟
30 سپتامبر, 2015
نمایش همه

چیزی را بخرید که مشتری شما می فروشد

این موضوع در عرصه بازاریابی و تبلیغات تبدیل به یک اصل پایه ای شده است که: شما باید همواره چیزی را بخرید که مشتری شما می فروشد. به عبارت دیگر اگر مشتری شما شرکت پپسی است، بهتر است که از نوشابه کوکاکولا استفاده نکنید.

 

این موضوع در واقع یک جنبه حیاتی از ارتباط دو سویه شما با مشتری خودتان است: زمانی که به محصول و خدمت عرضه شده توسط مشتری خودتان اعتقاد و ایمان داشته باشید و به عبارتی یکی از مصرف کننده های آن باشید، بسیار بهتر قادر به کمک کردن و مشاوره دادن به آنها برای فروش آن محصول یا خدمت می باشید. در این رابطه چه راهی بهتر از این مصرف کردن آن محصول یا خدمت برای نشان دادن صداقت و صمیمیت خودتان می شناسید؟ این یک تاکتیک شرکت های تبیلغاتی برای جذب مشتری نیست. چرا که به هر حال، کار و شغل ما کمک کردن به مشتریان خودمان برای فروش محصولات و خدمات خودشان می باشد، بنابراین این کاری کاملا عاقلانه به نظر می رسد که تبدیل به یک حامی و پشتیبان واقعی آنها از طریق خرید محصولاتی شویم که آنها در حال فروش آن هستند.

 

The-Business-Lab-ending-toxic-Client-Relationships-on-a-positive-note-representative-and-consultant-Katherine-Hennessy-resized-600-300x199

 

توجه به این نکته ضروری است که این موضوع هیچ ارتباطی به نوع کسب و کار و صنعتی که در آن فعالیت می کنید ندارد، و مطرح کردن قضیه تبلیغات در اینجا تنها به عنوان یک مثال مطرح شد. شما در هر حوزه و صنعت که فعالیت داشته باشید، بالاخره دارای مشتریانی برای خودتان می باشید و در هر کسب و کاری داشتن روابط دو سویه قوی و بلند مدت حیاتی می باشد. خوب چه دلیلی وجود دارد که نخواهیم این رابطه دو سویه را از طریق حمایت و پشتیبانی کردن از فعالیت های اقتصادی آنها قوی تر بکنیم؟ همانطور که می دانید این کار یکی از اصول اولیه شبکه سازی است: شما همواره در پی خرید کردن از کسانی هستید که آنها را بشناسید و دوست بدارید. از طریق تبدیل شدن به مشتری آنها و همچنین فروشنده آنها، فرصت های بسیار بیشتری برای ایجاد تعامل با آنها کسب می کنید و اجازه دهید با این حقیقت روبرو شویم که اگر این مشتریان شما در کسب و کار خودشان موفق باشند کار بیشتری داشته و در نتیجه درخواست های بیشتری از شما دارند و کسب و کار و تعاملات خودشان با شما را افرایش می دهند.: یک موقعیت برنده – برنده به وجود آمد، درست است؟

 

بنابراین زمانی را به این موضوع اختصاص دهید و به اطلاعات باشگاه مشتریان خود به دقت توجه کنید. احتمال زیادی وجود دارد که برخی از آنها ارائه دهنده محصولات یا خدماتی هستند که شما آنها برای محل کار یا حتی منزل خود نیاز دارند. به این صحبت دقیقا فکر کنید که اگر هر نفر یا حتی نصف هر نفر از افرادی که برای این یعنی شرکت جنرال موتورز فعالیت می کنند، یک دستگاه خودرو GM خریداری می کردند، این شرکت در وضعیت وخیمی قرار نمی گرفت که پس از تلاش های فراوان آن مجموعه و حمایت های مختلف اکنون بعد از آن موقعیت در این وضعیت کنونی قرار داشته باشد. علاوه بر این، این افرادی که این ماشین ها را خریداری کرده بودند، شغل خود را در سالهای گذشته که رکود اقتصادی از دست نمی دادند.

برچسب ها: آموزش بازاریابی, نکته بازاریابی

1 دیدگاه

  1. majid گفت:

    همیشه برای هر نوع محصولی به نظرم کاربرد نداره، درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *