چگونه در هفته‌ی اول کسب‌وکارتان مشتری داشته باشید؟

روش تجزیه و تحلیل SWOT
9 سپتامبر, 2014
چهار مرحله برای شناسایی و جذب مشتریان اصلی
9 سپتامبر, 2014
نمایش همه

چگونه در هفته‌ی اول کسب‌وکارتان مشتری داشته باشید؟

ذهنیت اغلب کارآفرینان این است که” اگر شما شرکت‌تان را بسازید مشتریان هم خواهند آمد” و اغلب هم ناامید می‌شوند. فقط به خاطر راه‌اندازی یک شرکت نمی‌توانید انتظار مشتری داشته باشید.

من اغلب به کارآفرینان جدید می‌گویم که حداقل چندماه طول می‌کشد تا اولین مشتری را داشته باشند. با این حال وقتی یادداشت همکارم ملیسا فورد هالووی را دیدم تعجب کردم. او نوشته بود که در هفته‌ی اول شروع کسب‌وکارش چهار مشتری حتمی و چهار مشتری احتمالی دارد. این چگونه ممکن است؟ در اینجا استراتژی های تجارت او بیان می‌شود.

ec812767226a043d6f2235192f112360

1) اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
بسیاری از افراد در ابتدای کار در تمامی موارد مردد هستند. اگر کسی آن‌ها را در بازار پذیرش نکند، چگونه خواهد شد؟ اگر هر کس دیگری با یک محصول بهتر و یا مهارت‌های بهتری بیاید چگونه خواهدشد؟ اما هالووی توانسته بود با اعتماد به نفس کار خود را به خوبی پیش برد. او می‌گوید چند سال گذشته به مدت چهار سال در یک سازمان کار می‌کردم و در موارد متعددی کار فریلنسرها را ویرایش می‌کردم، بعد از مدتی این فکر به ذهنم رسید که وقتی آن‌ها کاری را در سطح خودشان انجام می‌دهند و مهارت من بیشتر از آن‌هاست هیچ چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.
2) شبکه‌ی استراتژیک داشته باشید.
شما قرار نیست بعد از اینکه کسب‌وکارتان را به راه انداختید دنبال مشتری باشید. شروع به برنامه‌ریزی کنید. هالووی می‌گوید چند هفته قبل از اینکه از کار قبلی‌ام استعفا بدهم به مردم اطرافم فکر می‌کردم، شروع کردم به خوردن قهوه و ناهار با آن‌ها، مردم قادر به ارائه‌ی مشاوره و ارجاع هستند. در روز اولی که پروفایل لینکدینم را به روزرسانی کردم چند سوال همان روز دریافت کردم.
3) از تماس‌های سرد نترسید.
تماس‌های سرد در واقع روشی یک‌طرفه در جهت تماس با ناشناسان است که بازاریاب زنگ می‌زند و سعی می‌کندبه هر شکلی که شده مخاطب پای تلفن را به ادامه‌ی گفتگو ترغیب کند. خیلی از افراد از این نوع بازاریابی دریغ می‌کنند در حالی که اگر به خوبی پیش برود یک گزینه‌ی موثر است. هالووی می‌گوید من شروع به تماس با سازمان‌های تبلیغاتی کردم و از آن‌ها به عنوان یک فریلنسر تقاضای دیدار می‌کردم. بسیاری از سازمان‌ها به این استراتژی پاسخ دادند.

برچسب ها: جذب مشتری

2 دیدگاه ها

  1. رامین گفت:

    سلام عرض میکنم من میخوام اصول بازاریابی رو بصورت حرفه ای یاد بگیرم از پایه چیکار باید بکنم ممنون

  2. امین گفت:

    سلام
    خوب بود ایکاش جهت دریافت ادامه مطالب تکمیلی راهنمایی بفرمایید و دیگر اینکه عبارات تخصصی که می نویسید را داخل پرانتز ترجمه و توضیح دهید مثل “فریلنسر”
    شادو موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *