جرالد زالتمن: پرفسور مدیریت بازرگانی و نویسنده
9 ژانویه, 2015
رازی برای افزایش فروش
11 ژانویه, 2015
نمایش همه

چند نکته برای ایجاد یک مشارکت کامل

موفقیت کسب‌وکار شما به توانایی شما در ایجاد و حفظ همکاری‌های سازنده بستگی دارد. بنابراین یادگیری ساختن مشارکت ها و همکاری‌های سازنده بسیار مهم است. در ادامه راهنمایی‌هایی برای مشارکت‌های طولانی‌مدت و معنی‌دار آورده شده است.

 

1411493086-crash-course-licenses-joint-ventures-partnerships

 

1) شناسایی نقاط ضعف و قوت

شما در چه مواردی خوب هستید؟ چه کاری را به خوبی انجام می‌دهید؟ شریک شما باید بتواند در تکمیل این کارها به شما کمک کند. اگر شما در جستجوی افرادی باشید که روی مهارت‌های متفاوتی از مهارت‌های شما تمرکز کرده باشند، شما با هم قوی‌تر از قبل خواهید شد. از وابسته شدن به شریک‌تان نترسید. در یک مشارکت خوب هر دو طرف به یک میزان برای طرف مقابل مفید خواهند بود.

 

2) بحث روی اهداف بلندمدت

آیا این اهداف مشابه هستند؟ آیا آن‌ها سازگار هستند؟ شما ممکن است در مورد چگونگی مسیر رسیدن به هدف مشکل داشته باشید. سوال اساسی که باید به آن پاسخ بدهید این است که آیا هر دوی شما با همکاری با یکدیگر قادر به رسیدن به اهداف خود هستید؟

 

3) تعریف صریح نقش خود

شما نمی‌خواهید تلاش‌های شما به هم تداخل پیدا کند، بنابراین باید قبل از این‌که شروع کنید مسئولیت‌ها را جدا کنید. این نقش ممکن است در طول زمان تغییر کند اما شما باید آن‌ها را در ابتدا تعیین کنید تا از درگیری‌های بعدی جلوگیری کنید.

 

4) برقراری ارتباط به طور منظم

این مورد واضح به نظر می‌رسد، اما بسیار مهم است. شما چگونه ارتباط برقرار می‌کنید؟ اغلب؟ آیا آن برای هر دوی شما مفید واقع می‌شود؟ تنظیم زمان و تاریخ صحبت‌ کردن در مورد مشکلات به وجود آمده را تسهیل خواهد کرد.

 

5) احترم گذاشتن به یکدیگر

همانطور که گفتیم هر یک از شرکا باید نقاط قوت و ضعف خود را بدانند. سو استفاده نکنید و بیش از حد از خود گذشتگی هم نشان ندهید این‌ها ارزش ندارد.

 

6) همه چیز را بنویسید

داشتن یک توافق عملیاتی به شما کمک خواهد کرد تا ماموریت خود را تعریف کنید.

 

7) استفاده از تلفن برای برقراری ارتباط

از ایمیل برای ارتباط در مورد مسائل مهم استفاده نکنید چون به راحتی لحن و قصد اشتباه گرفته می‌شود.

 

8)گرفتن مسئولیت اعمال خود

 

9) اگر اشتباهی انجام دادید سریعا به آن اعتراف کنید.

اعتراف سریع به اشتباه باعث خواهد شد هر دو برای رفع آن تلاش کنید و به سرعت مشکل را حل کنید.

 

10) اجازه ندهید نارضایتی شما پنهان بماند

در یک ارتباط و مشارکت همه چیز باید به صورت صادقانه پیش برود. در صورتی که شما نارضایتی خود را بیان نکنید احساس بدی خواهید داشت و به سرعت به رابطه شما ضربه خواهد زد.

 

11) مشکلات کوچک را در مقابل مشکلات بزرگ تعریف کنید

همه‌ی مشکلات بزرگ نیستند، در واقع شما باید تلاش کنید تا مشکلات کوچک و بزرگ را از هم جدا کنید و براساس اولویت به آن‌ها رسیدگی کنید.

 

12) حمایت از یکدیگر

اگر شما تمایل داشته باشید که شریک‌تان پیشرفت نکند، این واقعا وحشتناک است. یک مشارکت زمانی به خوبی پیش خواهد رفت که دو طرف برای پیشرفت هم تلاش کنند.

 

برچسب ها: بازاریابی مشارکتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *