چگونه مشتریانی را که به عنوان معرف های برند تان هستند، افزایش دهید؟
3 آگوست, 2014
تبلیغ همیارانه
4 آگوست, 2014
نمایش همه

آیا پیام بازاریابی شما تیره و ناروشن است؟

پیام بازاریابی شما باید روشن، فشرده و کوتاه و پراندیشه باشد تا بیشترین کارایی را داشته باشد. چنانچه داده های زیادی را در بیانی پیچیده بپیچانید، پیام شما به شنونده یا خواننده نمی رسد.

نویسندگان کرت آ. کارلسون و سوزان ب. شو می گویند که بازاریابی با بیش از سه بخش و ادعا مشتری را گیج کرده و به ناباوری او میانجامد. اگر زیاد ادعا کنید مشتری ول می کند و راه خود را می کشد و می رود. دنیل مکفادن اقتصاددان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی به مجله اکونومیست می گوید که مشتریان هنگامی که با هزاران گزینه روبرو می شوند آشفته می شوند زیرا «خطر سنجش نابجا و درک نادرست از گزینه ها و راه حلهای دیگر به تغییر تصمیم ناگهانی میانجامد.» همه اینها درکنار تنش گرفتن داده ها به فلج و ازکارافتادگی فروشنده میانجامد، وضعیتی که مشتریان تصمیم گیری را دشوار می یابند و برآن می شوند که چیزی نخرند.
از اینرو بهتر است نکته های زیر را به یاد داشته باشید.
این ویژگی را به کار گیرید: نیرومندترین و مهمترین بخش فرآوردۀ شما چیست؟ سیاهه ای بنویسید و آن را به سه بند از ضروریترین و مهمترین بندهای سازگار و همساز با پیام خود کاهش دهید.

برای مثال نمونه پیام شرکت ولز فارگو بر تجربه، اخلاق و حرکت روبه پیش تأکید دارد. هرچند سودهای فنی بسیاری همچون بانکداری برخط و مانند آن دارد، بر آن شده اند که بر ویژگی های پایدار و بی پایان تأکید داشته باشند تا مشتریانی را که از نویدهای توخالی بانک ها به ستوه آمده اند، نگاه دارند.
یکی از دلیل های کاهش خرده فروشی آن است که پیام های بسیار زیادی به مشتری خود می دهند. نمونه را بخشی را بینگارید که بناست مشتریانی را بیاورد تا بتواند شرکت را از مرگ اقتصادی نجات دهد ولی فضا پر از ابزار و وسیله های گرانبها و مارک های بنام می باشد. چنین وسیله های گران بهایی با دیگر چیزها همانند محیط دوستانه خانوادگی سازگاری ندارد. با پیامهای بسیار مشتری گیج شده و رها می کند.
ناامید نشوید: پیامتان نه تنها باید درک پذیر و قوی باشید بلکه باید مشتریان را وادارد که به دوستان خود پیشنهاد فرآوردۀ شما را بدهند.

برچسب ها: پیام بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *