لئون زوراویکی: پرفسور بازاریابی و از پیشگامان بازاریابی عصبی
14 نوامبر, 2014
بازاریابی مجدد چیست؟
15 نوامبر, 2014
نمایش همه

پنج نکته برای موفقیت در بازاریابی مستقیم

بازاریابی مستقیم نوعی از بازاریابی است که در آن به طور مستقیم با مخاطبان تماس برقرار می‌شود. امروزه با بازاریابی ایمیل و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ممکن است این فرض وجود دارد که بازاریابی مستقیم از بین رفته است، در حالی هنوز هم بسیاری از کسب‌وکارها از بازاریابی مستقیم استفاده می‌کنند و موفق هم هستند. حتی می‌توان مدعی شد که بازاریابی مستقیم امروزه بیش از هر زمانی موثرتر است.

 

594-Direct Marketing slide-940x375

یک ویژگی خاصی که یک نامه مستقیم فیزیکی دارد این است که برای خوانده شدن شانس به مراتب بیشتری نسبت به یک ایمیل دارد. زیرا یک ایمیل با فشرده کردن کلید دیلت در کسری از ثانیه ناپدید می‌شود، حتی صندوق دریافت بسیاری از مردن آن‌قدر زیاد است که آن‌ها بسیاری از ایمیل ها را حتی باز هم نمی‌کنند. اگر بازاریابی مستقیم به درستی انجام شود، به نسبت تلاش فرد پاداش خوبی نصیب فرد خواهد کرد.این تکنیک، شیوه موثری برای کسب و کارهای کوچک به شمار می‌­رود.

 

پنج مرحله‌ی زیر برای موفقیت در بازاریابی مستقیم توصیه می‌شود.

1) داشتن عنوان جذاب

این روزها مردم بسیار پرمشغله هستند و شما برای جلب توجه آن‌ها نیاز دارید تا به سرعت عمل کنید و در چند کلمه موضوع کل متن را شرح دهید. باید کاری کنید تا آن‌ها به خواندن ادامه‌ی مطلب شما علاقه‌مند شوند. یک عنوان خوب ممکن است یک پیشنهاد ویژه یا یک رویداد را آشکار کند و ممکن است به سادگی بگوید که چرا شرکت شما در زمینه‌ی تخصصی‌تان بهترین است.

 

2) گرامر و نوشته‌ی خود را بررسی کنید.

اگر شما در حال تلاش برای ارسال یک ایمیل هستید، از متن و محتوایی که می‌خواهید ارسال کنید آگاه باشید، اگر ایمیل شما دارای اشتباهاتی باشد نشان‌دهنده‌ی بد بودن کسب‌وکار شماست.

 

3) مخاطبان هدف خود را بشناسید.

مطمئن باشید که هر پستی که شما ارسال می‌کنید به زبان مشتریان‌تان است، محتوا و پیام‌های شما ممکن است برای هر مخاطبی متفاوت باشد. مثلا اگر شما صاحب یک هتل می‌باشید زبان و لحن شما برای مشتریان ثروتمند بازنشسته اصولا باید متفاوت از لحن شما برای مخاطبان جوان‌تان باشد. بنابراین مخاطبان‌تان را بشناسید.

 

4) یکپارچه سازی پست مستقیم با فعالیت‌های بازاریابی

هر بعد از یک نامه مستقیم باید از سایر تلاش‌های بازاریابی حمایت کند و یکپارچه با آن‌ها باشد، در سطح پایه، لوگو و برندینگ باید یکسان باشند. یک نامه ممکن است شامل آدرس صفحه‌ی فیسبوک شما نیز باشد. همه ‌چیز را به صورت قدرتمند در پیام‌های بازاریابی خود بگنجانید.

 

5) داشتن طرح پیگیری

همچنین مهم است که هر کمپین پستی مستقیم یک طرح پیگیری داشته باشد. به سادگی امکان‌پذیر است مثلا از مشتریان‌مان بخواهیم آنچه که در این مورد فکر می‌کنند بگویند؟ یا از آن‌ها بپرسیم که آیا دوست دارند به طور منظم در آینده از این نامه ها دریافت کنند؟ و حتی می‌توان با هر مشتری تماس گرفت و نتیجه را مطلع شد.

 

 

 

برچسب ها: بازاریابی مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *