پنجاه ایده بازاریابی برای خرده‌فروشان – بخش اول
13 اکتبر, 2015
کتابچه برند یا برندبوک (Brand Book) چیست؟
15 اکتبر, 2015
نمایش همه

پنجاه ایده بازاریابی برای خرده‌فروشی – بخش دوم

در بخش اول از این مطلب از 25 مورد از این ایده های ساده و بعضا کم هزینه بازاریابی گفتیم و در این بخش ادامه موارد را پی می گیریم:

26- تابلوها، نشان‌ها و علامت‌های مورد استفاده در فروشگاه خود را تغییر داده و به روز کنید.

27- در نمایشگاه‌های مختلف که در بازار هدف شما برگزار می‌شوند، یک غرفه داشته باشید.

28- در روزهای مختلف و به مناسبت‌های مختلف سعی کنید فرصت‌هایی را برای سخنرانی بدست آورید، حتی در مدارس و دانشگاه‌ها.

29- در کارهای داوطلبانه شرکت کنید و این موارد را به اطلاع مخاطبین خود برسانید.

30- محصولات خود را بصورت داوطلبانه در خیریه‌ها و … معرفی و عرضه کنید.

31- در دفترچه‌های راهنمای مربوط به صنعت خودتان ثبت‌نام کنید.

32- در خیریه‌ها یا کارهای داوطلبانه تا حد امکان شخصاً حضور داشته یا نماینده‌ای داشته باشید.

33- برنامه‌ای برای مشتریان وفادار خود ترتیب دهید و به ازا خرید از شما پاداشی را برای آنها در نظر بگیرید.

34- اگر وبسایت دارید امکان عضویت در خبرنامه را برای بازدیدکنندگان فراهم کنید و بطور مرتبط آن را با بازه‌های مثلاً یک‌ هفته‌ای ارسال کنید. اگر وبسایت ندارید این خبرنامه را حتی اگر شده در یک برگ بصورت هفتگی برای بازدیدکنندگان از فروشگاه آماده کرده و به آنها بدهید.

35- در هر فرصتی که پیدا می‌کنند برای مشتریان مهم خود یادداشتی دست‌نویس برای تشکر ارسال کنید.

 

marketing ideas

 

36- زمانی که از گزینه ارسال پستی برای ارسال یادداشت یا هدیه یا … استفاده می‌کنید، از پاکت‌های رنگی و … ویژه استفاده کنید.

37- در ساعات فروش خود دمو محصولات یا ویدئوهایی مرتبط با آنها را آماده کرده و از طریق تلویزیون در داخل فروشگاه یا طبقات پاساژ و … به بازدیدکنندگان نشان دهید.

38- برای یک برگزار کردن رویدادهای خاص مانند سالگرد، افتتاح و … از افراد شناخته‌ شده و مهم و ستاره در اجتماع استفاده کنید. در ویدئوهای تبلیغاتی نیز سعی کنید چنین موردی را حتما رعایت کنید.

39- در مکان‌هایی دور از فروشگاه خود که تعداد عابران در آنها زیاد است، مانند ترمینال ها، فرودگاه‌ها و … فضایی را به عنوان ویترین محصولات خود تهیه کنید. فضای عمومی و شهری اغلب چنین ویترین‌هایی را برای اجاره کردن در اختیار صاحبان مشاغل قرار می‌دهند.

40- با کسب و کارهای دیگر حاضر در منطقه خود که به عنوان رقیب برای شما در نظر گرفته نمی‌شوند، همکاری کرده و بسته‌ای از محصولات را برای تبلیغ یا … به مشتریان عرضه کنید.

41- کم‌فروش ترین روز هفته را انتخاب کرده و در آن روز یک فروش با تخفیف ویژه را در نظر بگیرید.

42- در صورت داشتن فضای کافی در فروشگاه فضایی را برای نشستن، در انتظار بودن برای مشتریان اختصاص دهید، چیدمان فروشگاه را به شیوه‌ای قرار دهید که مشتریان برای بررسی محصول مزاحم دیگران نشده و به راحتی با دیگری صحبت کنند.

43- آموزش‌های بیشتری به کارکنان در مورد خدمات مشتری بدهید.

44- مشترک خبرنامه‌های صنعت خودتان شوید.

45- سوزن سینه یا یقه همراه با نشان لوگو یا محصولات خود تهیه ‌کرده و در مراسم‌های مختلف بر روی لباس خود استفاده کنید.

46- یک مشتری بخصوص را بر اساس فاکتورهایی انتخاب کرده و به عنوان مشتری ماه در خبرنامه خودتان معرفی کنید. این خبرنامه را حتما به دست آن مشتری بخصوص برسانید.

47- محصولات که کمتر به فروش می‌روند را شناسایی کنید و در کنار برخی از محصولات دیگر که فروش خوبی دارند بصورت یک بسته ویژه با قیمتی ویژه عرضه کنید.

48- شروع به وبلاگ نویسی کنید. در مورد صنعت خود و مسائل آن یا حتی موضوعات و اتفاقاتی که در محل فروشگاه خودتان اتفاق می‌افتد بکنید.

49- برای هر مشتری که توسط مشتری دیگری به فروشگاه شما معرفی می‌شود، پاداشی را در قالب تخفیف یا . . . در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که بازاریابی تنها در صورتی بسیار تأثیرگذار است که در هماهنگی با دیگر فعالیت‌های شما انجام شود. به هر یک از موارد بالا توجه باشید و در صورتی که در حال حاضر آنها را انجام می‌دهید سعی در تغییر و ارتقاء آن داشته باشید. توجه داشته باشید که در مورد رویدادها یا شرکت کردن در آنها فعالیت خود را بطور مستقیم در رابطه با بازار هدف خود تعیین کنید. اگر پیامی که در فعالیت خود به مخاطب انتقال می‌دهید دقیقاً برای مخاطب تهیه نشده باشد می‌تواند نتیجه در برنداشته باشد، یا حتی نتیجه‌ای عکس برای شما داشته باشد.

برچسب ها: ایده بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *