چرخه عمر محصول
چرخه عمر محصول چیست؟
25 آگوست, 2016
چرخه عمر محصول
نکات تکمیلی در رابطه با چرخه عمر محصول همراه با چند مثال
27 آگوست, 2016
نمایش همه

پارکینگ فولکس‌واگن – بازگرداندن شهرها به ساکنین آن‌ها

پارکینگ فولکس‌واگن

شرکت فولکس در راستای مسئولیت اجتماعی خودش با همکاری دانشگاه MIT و یک شرکت بلژیکی به نام Unbranded اقدام به راه‌اندازی کمپینی تحت عنوان Volksparking کرده که به پارکینگ فولکس‌واگن شناخته می‌شود. درواقع ازآنجایی‌که امروزه به دلیل افزایش . . . بسیار زیاد خودروها و تردد آن‌ها در شهرها کار به‌جایی رسیده که دیگر فضای کافی حتی برای پارک کردن همین خودروها در شهرها وجود ندارد، تا چه برسد به استفاده مردم از فضاهای خالی باقی‌مانده، به همین دلیل تصمیم به پرداختن به این مسئله گرفته است. با این کار پارکینگ‌های شهری که تا چندی پیش تنها یک استفاده داشته‌اند، کاربردهای دیگری هم پیدا می‌کنند و تنها یک منظوره نیستند و مبنای آن نوآوری برای دنیای آینده از طرف این شرکت اعلام‌شده است.

 

ازاین‌رو این شرکت تصمیم گرفته در پروژه‌ای که به‌صورت یک کمپین مطرح‌شده و قابلیت اجراشدن در سراسر دنیا را دارد، فضای خالی شهری را شناسایی کرده و با تعیین هدفی سودمند برای ساکنین منطقه، امکان استفاده بهتر از آن‌ها را برای مردم فراهم آورد و بدین ترتیب ضمن اجرا مسئولیت اجتماعی خودش، میزان آگاهی مردم نسبت به نام و برند خودش را افزایش دهد و این‌گونه به مردم بفهماند که به‌سلامت مردم اهمیت می‌دهد.

 

پارکینگ فولکس‌واگن

 

در ابتدا شرکت فولکس همراه با دانشگاه MIT تصمیم به یافتن راه‌هایی برای استفاده از بهتر از فضاهای پارکینگ عمومی گرفتند. چراکه این فضاها تا زمانی که خودرویی برای پارک کردن در آن‌ها وجود داشته باشد، از آن‌ها استفاده می‌شود. ولی زمانی که خودرویی برای پارک شدن در آن‌ها وجود نداشته باشد، دیگر هیچ کاربردی ندارند. به همین منظور اقدام به طراحی یک حلقه بسکتبال کردند که به‌صورت خودکار در اطراف پارکینگ حرکت کرده و فضای خالی برای توقف پیدا می‌کند که البته کل این برنامه وام‌دار سیستم تشخیص خودکار فضای خالی است، به‌طوری‌که به‌راحتی فضای خالی را تشخیص داده و حلقه بسکتبال با حرکت به آن نقطه آن فضا را تبدیل به یک زمین‌بازی می‌کند.

 

نمونه اولیه طرح پارکینگ فولکس‌واگن در حال حاضر در شهر Ostend بلژیک نصب‌شده است که کار نصب و اجرا آن‌هم بر عهده شرکت Oesterbank Car Park  بوده است. نکته جالبی که این شرکت به آن اهمیت داده است، حفظ امنیت خودروهای کناری در این فضا است که با قرار دادن تورهایی در اطراف فضای ایجادشده برای بازی از برخورد توپ با دیگر خودروها جلوگیری می‌کند.

 

شرکت فولکس همچنین اعلام کرده که این نقطه پایان کار آن‌ها نیست و اینکه خودشان را تنها به‌عنوان آغازگر راهی می‌دانند که در ابتدای مسیر قرار دارد. آن‌ها اذعان دارند که به‌اصطلاح طرح فوق منبع باز بوده و درواقع هرکسی می‌تواند فضای پارکینگ خود را به‌راحتی تبدیل به چنین فضایی بکند. همچنین باوجوداینکه ایده اولیه مبتنی بر ایجاد زمین‌بازی بسکتبال بوده است، اما به اعتقاد این شرکت و متصدیان این پروژه قابل‌استفاده برای طرح‌های دیگر هم هست، مثل زمین اسکی، بازارهای موقت و یا محلی برای سنگ‌نوردی.

 

 

پارکینگ فولکس‌واگن

 

پارکینگ فولکس‌واگن

 

پارکینگ فولکس‌واگن

 

پارکینگ فولکس‌واگن
برچسب ها: تبلیغات خلاقانه, مسئولیت اجتماعی, پارکینگ فولکس‌واگن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *