پنج دلیل برای این‌که کسب‌وکار کوچک شما از امروز استفاده از پادکست را آغاز کند.

جان کوئلچ: نویسنده و استاد دانشکده بازرگانی هاروارد
16 ژانویه, 2015
گفتگویی با دکتر محمد آزادی به بهانه اولین کنفرانس استراتژی برند
17 ژانویه, 2015
نمایش همه

پنج دلیل برای این‌که کسب‌وکار کوچک شما از امروز استفاده از پادکست را آغاز کند.

از همان ابتدای دیجیتالی شدن مباحث مهمی در مورد آن‌چه که شرکت شما برای بازاریابی دیجیتال باید انجام بدهد وجود داشت. با وجود رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌نویسی ایده‌ها و مشاوره‌های زیادی در این زمینه یافت می‌شود.با این حال یکی از نیروهای غیرقابل انکار طراحی کسب‌وکار توانایی بافتن داستان‌‌های بهتر است. بازاریابی محتوا یک روش عالی برای گفتن داستان‌های برندهاست و به باور ما یکی از بهترین وسیله‌ها برای بازاریابی محتوای کنونی پادکست است.

در ادامه چند دلیل وجود دارد که چرا شما باید استفاده از مزایای پادکست در کسب‌وکارتان را آغاز کنید.

 

20150115214852-podcast

1) با استفاده از پادکست شما می‌توانید با مخاطبان خود صمیمی‌تر باشید.

هنگامی که برندهای و کسب‌وکارهای بسیاری برای جلب توجه مخاطبان در فضای آنلاین با شما رقابت می‌کنند، آشکار است که ترفندهای ساده و قدیمی بازاریابی محتوا ممکن است برای کسب‌وکار شما به خوبی کار نکند، بنابراین شما باید متفاوت باشید. پادکست‌ها به شما کمک می‌کنند تا با مخاطبان خود به صورت مستقیم و با صدای خودتان صحبت کنید، آن‌ها کمک می‌کنند تا با مخاطبان خود در سطح شخصی عمیق‌تر شوید و بیشتر و بهتر ارتباط برقرار کنید.

 

2) با پادکست از بسیاری از رقبا پیشی خواهید گرفت.

با وجود مزایا و سهولت نسبی پادکست‌ها، تعداد کمی از کسب‌وکارها واقعا آن را انجام می‌دهند. استفاده از پادکست در استراتژی بازاریابی محتوای شما در پیشی گرفتن شما از رقبا بسیار کمک خواهد کرد. به پادکست کارشناسان گوش دهید و ببینید چگونه از آن به خوبی استفاده می‌کنند. برخی از پادکست‌های بسیار معتبر پادکست‌های پت فلین، جی بائر و Michael Stelzner است، البته به صورت سریالی و مداوم باید به پادکست‌های آن‌ها گوش دهید و سپس شروع به سرمایه‌گذاری روی پادکست‌های خود در جهت صحیح نمایید.

 

3) امکانات بسیاری همراه پادکست‌ها وجود دارد.

اگر شما فکر می‌کنید که پادکست برای برقراری ارتباط یک‌طرفه با مخاطبان است، شما مطمئنا در اشتباه هستید. شما می‌توانید ایده‌های خود را با مخاطبان‌تان به راه‌های مختلفی با پادکست‌ها به اشتراک بگذارید، می‌توانید محصولات و خدمات را بررسی کنید، می‌توانید یک متخصص و یا رهبر فکری را دعوت کنید تا مهمان شما در پادکست‌تان باشد، با کارشناسان یا مصرف‌کنندگان مصاحبه کنید و غیره.

 

4) شما می‌توانید پادکست‌ها را از طریق کانال‌های مختلف توزیع کنید.

در حالی‌که شایع‌ترین راه پخش پادکست‌ها وب‌سایت است، شما می‌توانید آن‌ها را در سراسر سرویس‌هایی که مخاطبان استفاده می‌کنند مانند آیتونز، ساندکلاد و غیره پخش کنید. شما هم‌چنین می‌توانید کانال‌های اجتماعی را برای به اشتراک گذاشتن پادکست‌های خود با مخاطبان انتخاب کنید.

 

5) پادکست‌ها کارکنان را به سازمان‌شان متصل می‌کنند.

پادکست‌ها نه تنها شما را به مخاطبان‌تان نزدیک می‌کنند، دامنه‌ای برای ارتباط شما با مخاطبان‌تان فراهم می‌کنند. شما می‌توانید از پادکست‌ها برای آموزش کارکنان خود، اطلاعیه‌ها و تشویق آن‌ها برای کار خوب استفاده کنید. هنگامی که شما اعتماد و رضایت آن‌ها را جلب کنید اولین کسانی خواهند بود که محصولات شما را می‌خرند و یا برای خدمات شما مشتری جلب می‌کنند.

 

هیچ دلیلی برای توقف و نداشتن پادکست وجود ندارد، بروید و شروع به ضبط و پخش پادکست‌های‌تان بکنید، مطمئنا این کار یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیمات شما برای کسب‌وکار کوچک‌تان خواهد بود.

 

 

برچسب ها: بازاریابی محتوا, پادکست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *