رهبران گذشته چه درس‌هایی برای امروز به ما می‌دهند؟
28 دسامبر, 2014
چگونه از داده‌های بزرگ برای بهبود فروش استفاده کنیم؟
29 دسامبر, 2014
نمایش همه

ویدئو،منجی کسب وکار شما

در مورد اهمیت ساخت ویدئو بسیار شنیده اید، ویدئو پر تاثیرترین رسانه است و این جمله معروف که یک تصویر برابر با هزار کلمه است را همه بلدیم. ولی چرا کسب و کارهای ایرانی این ابزار بسیار مهم را نادیده می گیرند؟ برای تهیه ویدئو به امکانات چندان حرفه ای نیاز ندارید، امروزه اکثر گوشی های همراه دوربین های با کیفیت بالا دارند که برای تهیه ویدئوهای سریع بسیار مناسب است، برای تهیه ویدئوهای با کیفیت تر هم یک دوربین حدود 1 میلیون تومانی کفایت می کند. این هزینه بسیار کم در مقابل میزان ترافیکی که یک ویدئو می تواند در وب سایت یا شبکه های اجتماعی شرکت شما ایجاد کند کاملا به صرفه است و توجیه اقتصادی دارد.

ویدئو یکی از جذاب ترین رسانه هاست که پتانسیل زیادی برای اشتراک گذاری از طرف عضوهای شبکه های اجتماعی دارد. اما برای این که این پتانسیل اشتراک گذاری را بالا ببرید باید ویدئو هایی جذاب و با اندکی چاشنی طنز بسازید به عنوان نمونه به این ویدئو توجه کنید که یک شرکت تولیدکننده تیغ های اصلاح ساخته و فقط با این ویدئو توانسته 12000 مشتری در دو روز اول پیدا کند، این در حالی است که این شرکت با نام  Dollar Shave Club  در مقابل غول های صنعت تیغ های اصلاح  شرکت بسیار کوچکی محسوب می شود و فقط به مدد یک ویدئو خلاقانه توانسته به موفقیت باور نکردنی برسد.

 

ویدئو یک ویژگی مهم دارد که سایر رسانه ها کمتر از آن برخورداراند، ویدئو اعتماد ساز است، بنابراین اگر در کسب وکاری فعالیت می کنید که حس می کنید با عدم اعتماد از سوی مشتریان مواجه شده اید ویدئو کمک بسیار زیادی می تواند در ایجاد اعتماد به شما بکند. این نوع عدم اطمینان ها معمولا در کسب وکارهای اینترنتی بیشتر دیده می شود چون مشتری معمولا فروشنده را نمی بیند و احتمال می دهد که شاید مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

اما چه ویدئو هایی می توان برای یک کسب وکار تهیه کرد:

مروری بر شرکت

در یک بررسی مشخص شده است که از نظر دو سوم مشتریان، دیدن ویدئوهایی در مورد یک شرکت در اقدام به خرید آنها تاثیر گذار بوده است، به طور کلی مشتریان دوست دارند از شرکتی خرید کنند که آن را بیشتر می شناسند و اطلاعات کافی در مورد آن دارند. در نتیجه شما به عنوان صاحب کسب وکار می توانید یک ویدئوی ساده بسازید و در آن خودتان، کارکنانتان، تاریخچه شرکتتان و داستان تاسیس و ماموریت ها و اهداف شرکتتان را بگنجانید.

در این ویدئو سعی کنید به نکات مثبتی که کسب وکار شما را منحصر به فرد می کند اشاره کنید

 نمونه ای از کالا یا خدمت

در بررسی دیگر 95 درصد از مشتریان اعلام کرده اند که ویدئوهایی در مورد خود محصول یا خدمت در تصمیم به خرید آنها تاثیر گذار بوده و توانسته اند با استفاده از ویدئو مقایسه های بهتری بین محصولات مختلف انجام دهند.

اگر محصول شما یک کالای فیزیکی است یک ویدئو از خود محصول با نمای 360 درجه تهیه کنید، از نحوه کار و استفاده از آن نیز می توانید فیلم برداری کنید و بر ویژگی های مثبت آن تاکید کنید.

اما اگر محصولی که ارائه می دهید نوعی خدمت است سعی کنید از پشت صحنه تلاش هایی که کارکنانتان برای ارائه هر چه بهتر آن خدمت انجام می دهند فیلم برداری کنید.

تائیدیه مشتریان قبلی

همه ما دوست داریم چیزهایی را بخریم که یک نفر آن را قبلا استفاده کرده و آن را تایید می کند، این تایید اطمینان در ما ایجاد می کند و اطمینان منجر به خرید می شود. به همین خاطر است که شرکت های بزرگ از چهره های مشهور برای تبلیغ محصولاتشان استفاده می کنند تا نشان دهند چهره های مشهور محصول آنها را تایید می کند.

شاید شما توانایی بستن قرار داد با چهره های مشهور را نداشته باشید اما خیلی هم نیازی به این کار نیست، تهیه یک ویدئوی ساده از مشتریان معمولی خودتان و مصاحبه با آنها هم می تواند کارکرد مشابهی داشته باشد. سعی کنید حسی را که مشتریانتان از مصرف محصول شما پیدا می کنند در ویدئو منعکس کنید و احساسات بینندگان را تحریک کنید.

 

ساخت ویدئو نسبت به سایر رسانه های تبلیغی هزینه بر تر است ولی ارزش صرف هزینه را دارد؛ یک سناریوی عالی می تواند تضمین کننده بازگشت سرمایه شما باشد.

البته علاوه بر ساخت ویدئو امروزه ابزارهای آنلاینی مانند powtoon و goanimate هم برای ساخت انیمیشن در دسترس هستند که می توانید از آنها نیز کمک بگیرید.

برچسب ها: تیزر تبلیغاتی, ویدئو

1 دیدگاه

  1. اکبر قره باغی گفت:

    ممنون : )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *