بازاریابی موبایل و رشد سریع آن
20 ژانویه, 2015
پنج عادت روزانه که بهره‌وری شما را افزایش خواهد داد
21 ژانویه, 2015
نمایش همه

ویدئو ، استراتژی بازاریابی برای حال و آینده

بعضی چیزها همیشه کنار هم معنی پیدا می‌کنند، مانند کفش و جوراب، زنبورعسل و عسل، کره بادام زمینی و ژله، ویدئو و تبلیغات. چه این ویدئوها برای آموزش باشند یا برای ارائه اطلاعات و یا حتی برای تفریح و سرگرمی؛ ویدئوها بخش مهمی از استراتژی بازاریابی امروزه هستند.

 

video-marketing

 
محبوبیت ویدئو هم‌چنان در حال رشد است و امروزه بازاریابان بیشتر از هر زمان دیگری به دنبال توسعه‌ی استراتژی‌های بازاریابی ویدئویی خود می‌باشند. تحقیقاتی که توسط INVODO انجام شده آمار زیر را در مورد بازاریابی ویدئو نشان می‌دهد.

 
1) حدود 74 درصد از ترافیک کلی اینترنت در سال 2017 مربوط به ویدئو خواهد بود.
همان‌طور که از عنوان مشخص است، پیش‌بینی‌ها حاکی از این هستند که در مدت کوتاهی ویدئو حدود سه چهارم از تمام ترافیک اینترنت را به خود اختصاص خواهد داد و برای بازاریابان بسیار مهم است تا استراتژی‌های ویدئویی خود را در همین اوایل تنظیم کنند.

 
2) تقریبا 52 درصد از متخصصان بازاریابی در سراسر جهان ویدئو را به عنوان محتوایی دانسته‌اند که بهترین بازدهی سرمایه را داراست.
متخصصان با اندازه‌گیری ROI ویدئو بر اهمیت هرچه بیشتر آن تاکید می‌کنند. با کمک تجزیه و تحلیل ترافیک ویدئو بازاریابان می‌توانند یاد بگیرند که آیا محتوای آن‌ها مشاهده می‌شود؟ چه مقدار از محتوای آن‌ها مشاهده می‌شود؟ در چه منطقه‌ای محتوای آن‌ها بیشتر دیده می‌شود و خیلی چیزهای دیگر. سپس با استفاده از این اطلاعات می‌توانند موفقیت محتوای خود را ارزیابی کنند و استراتژی‌های خود برای آینده بهبود دهند.

 
3) حدود 65 درصد از بینندگان ویدئو، معمولا بیش از 4/3 یک ویدئو را تماشا می‌کنند.
با توجه به تحقیقاتی که انجام شده واضح است که ویدئو سبک ارتباطی ارجح برای بینندگان است. بازاریابان نه تنها می‌توانند به دنبال محتوای جدید برای مخاطبان خود باشند، آن‌ها هم‌چنین می‌توانند محتواهای متنی موجود خود را به ویدئوهای غنی و جذاب تبدیل کنند.

 
4) در یک مطالعه از صفحه نتایج موتورهای جستجو مشخص شد که نتایج ویدئویی نسبت به بقیه نتایج توجهات زیادی را به خود جلب می‌کنند.
هنگامی که موتورهای جستجو نتایج را برمی‌گردانند، صفحات وبی که حاوی ویدئو هستند برجسته‌تر از بقیه نشان داده می‌شوند و مردم را برای کلیک تشویق می‌کنند. ویدئوها می‌توانند برای رتبه‌بندی سایت شما در رتبه‌های بالاتر به شما کمک کنند.

 
5) 93 درصد از بازاریابان از ویدئو برای بازاریابی آنلاین، فروش و ارتباطات استفاده می‌کنند.
نه تنها ویدئو محتوای ترجیح داده شده توسط مردم است، در حا حاضر در میان اکثریت قریب به اتفاق بازاریابان نیز محبوب بوده و از آن استفاده می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای ویدئو توانایی بالای آن در هدف‌گذاری مجدد و ترکیب بخش‌هایی از ویدئوهای موجود برای ایجاد یک ارتباط کاملا جدید و رسیدن سریعتر به مخاطبان جدید است.

 
6) ویدئو در ایمیل می‌تواند نرخ باز شدن را 20 درصد افزایش بدهد.
صندوق دریافتی ایمیل‌های ما به طور مداوم با پیام‌های بازاریابی پر می‌شود، امروزه بیش از هر زمان دیگری برای بازاریابان مهم است تا راه‌هایی برای جلب توجه افراد از طریق ایمیل و غیره پیدا کنند، ویدئو رسانه‌ای مناسب برای انجام این کار است. ویدئوی موجود در یک ایمیل احتمال درگیری فرد با محتوای ایمیل را افزایش می‌دهد. نه تنها نرخ بازشدن ویدئوها نسبت به محتوای متنی بیشتر است بلکه آن به بازاریابان بینش بیشتری می‌دهد تا دقیقا بدانند چه مقداری از محتوای آن‌ها مشاهده شده و توجه فرد را به خود جلب کرده است.

 
7) استفاده از کلمه‌ی ویدئو در خط موضوع ایمیل نرخ بازشدن را 20 درصد افزایش می‌دهد، نرخ کلیک را حدود 65 درصد افزایش می‌دهد و لغو اشتراک‌ها را 26 درصد کاهش می‌دهد.
ویدئو یک رسانه ارتباطی قدرت‌مند است که فقط استفاده از کلمه ویدئو در خط موضوع می‌تواند تاثیر مثبتی بر موفقیت یک کمپین داشته باشد.

 
8) بازاریابان B2B و B2C در سراسر جهان ویدئو را به عنوان یکی از سه تاکتیک موثر در رسانه‌هاس اجتماعی می‌دانند.
ویدئو به سرعت تبدیل شده به نوع محتوایی که برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات از طریق رسانه‌های اجتماعی ارجحیت داده می‌شود. حال اگر این ویدئو دارای قطعات خلاق و محتوای حرفه‌ای باشد بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

 
9) 33 درصد از صاحبان تبلت‌ها روزانه یک ساعت پست ویدئویی در دستگاه خود مشاهده می‌کنند.
دستگاه‌های تلفن همراه تبدیل به وسیله‌ی اصلی برای مردم شده‌اند، تعاملات ویدئویی در تلفن همراه به عنوان یکی از گرایش‌های ویدئویی اصلی است و پیش‌بینی می‌شود که به رشد خود هم‌چنان ادامه خواهد داد.

 
حال که به اهمیت ویدئو پی بردید در ادامه چند گزینه و راهنمایی برای شما آورده شده است تا ویدئوهای خود را به موقع و مناسب بسازید.

 
تعریف اهداف خود: ویدئوها در چارچوب بازاریابی محتوا معانی متفاوتی برای افراد متفاوت دارند. قبل از هر چیز باید بدانید که هدف از تولید یک ویدئو چیست، اگر تیم بازاریابی می‌خواهد ویژگی‌های یک محصول جدید را برجسته کند ولی مدیرعامل شرکت انتظار دارد که زندگی یک روز کارمند در شرکتش را به نمایش بگذارد، در این‌صورت با شکست روبرو خواهید شد. قبل از همه‌چیز مطمئن شوید که همگی در یک راستا و برای یک هدف تلاش می‌کنید. بخشی از اهداف ویدئوی شما باید تعیین این باشد که تیم شما معیارهای موفقیت را چگونه تعیین می‌کنند؟ چگونه آن را به اشتراک خواهند گذاشت؟ اگر آن ویروسی شد چه تصمیمی برای ادامه دارند و غیره.

 
CTA را به یاد داشته باشید.
بدیهی است که شما می‌خواهید لوگو و برند خود را در هر ویدئو قرار دهید اما ویدئوی شما هم‌چنین باید شامل یک فراخوان به عمل(CTA) باشد. CTA های خود را به طور مستقیم از نظر بصری و صدای رسا ترکیب کنید تا بهترین اثر را داشته باشد.

 
یک مکان خوب برای ویدئوهای خود پیدا کنید.
ویدئوهای شما نیاز به یک مکان دائمی در وب‌سایت شما دارند. Vimeo, Brightcove, YouTubeو وب‌سایت‌های دیگر هرکدام یک گزینه برای شما هستند، با این حال آن‌ها اگر شما می‌خواهید کنترل کامل بر محتوای خود داشته باشید گزینه‌های خوبی نخواهند بود. می‌توانید برای راهنمایی‌های بیشتر این پست را هم بخوانید.

برچسب ها: بازاریابی ویدئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *