پنج نکته برای اینکه وب سایت شما خواننده بیشتری داشته باشد

برندینگ احساسی / حس اعتماد
24 جولای, 2014
اگر یک مربی خوب نباشید، نمی توانید مدیر بزرگی شوید
25 جولای, 2014
نمایش همه

پنج نکته برای اینکه وب سایت شما خواننده بیشتری داشته باشد

برای اینکه وب سایت بازدید کننده زیادی داشته باشد، تاکید بر محتوای آن و یا قرار گیری در رتبه بالای موتورهای جستجو به تنهایی نمی تواند کاربران را وادار به خواندن دقیق سایت کند. دقتی که می تواند آنها ترغیب به خرید محصولات شما کند.
اکثر بازدید کنندگان وب سایت در سه تا پنج ثانیه اول بازدیدشان اگر جذب آن شدند، به خواندن دقیق آن می پردازند. بنابر این برای ایجاد تاثیر شگرف، وب سایت شما نیاز دارد به اینکه به آسانی مرور و خوانده شود.
وب سایت
اگر شما یک وب سایت خوش خوان ایجاد کنید، بازدید کنندگان مطالب شما را خواهند خواند و آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک خواهند گذارد و بدین ترتیب خرید بیشتری از وب سایت شما انجام خواهد شد. اینجا پنج نکته که می تواند به شما در شروع این روند کمک کند، ذکر خواهیم کرد.

1) بر مطالب همواره جدید تکیه کنید
مطالبی تهیه کنید که در آینده نیز خوانده شوند و جذاب باشند. یا اگر مطالب قدیمی می گذارید سعی کنید با آمار و اطلاعات جدید آنها را بروز کنید.

2) از قالب بندی ای استفاده کنید که چشم گیر باشد
اگر مطالب را در فرمت ضعیفی ارائه کنید حتی اگر آموزنده هم باشند، بازدید کنندگان وب سایت تان را جذب نمی کند. از فونت های ساده و رنگی استفاده کنید تا به راحتی دیده شوند. مطالب خود را پاراگراف بندی کنید و از شماره لیست ها برای برجسته کردن اطلاعات استفاده کنید. همچنین می توانید از تصاویر، نمودارها و اینفوگرافی های مرتبط نیز برای توضیح بیشتر متن استفاده کنید. عناصر بصری فوق العاده، نیز توجه بازدید کنندگان را جلب می کنند.
3) پیمایش و جستجو در سایت تان را آسان کنید
هدف اصلی از مطالب وب سایت را فراموش نکنید که در واقع بالا بردن فروش و کسب درآمد برای کسب و کار شما است. فرض کنید که هر بازدید کننده که وب سایت شما را می بیند به صورت بالقوه یک مشتری است که می خواهد در مورد کسب و کار شما اطلاعاتی کسب کند و محصولی را بخرد.
باید مطمئن شوید که کسی که مطالب شما را می خواند به سرعت می تواند به منوی پیمایش دسترسی پیدا کند و تنها با یک کلیک ماوس، اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما و یا تکمیل یک معامله خرید را به انجام رساند. اگر آنها به سرعت نتوانند به دلیل پیمایش پیچیده و یا طراحی ضعیف وب سایت، هر یک از فعالیتهای مورد نظرشان را انجام دهند، وبسایت شما را ترک خواهند کرد و نوع ساده تری را خواهند یافت.

4) وب سایت خود را مخصوص موبایل نیز طراحی کنید
امروزه بسیاری از مردم از طریق گوشی های هوشمند و تبلت به اینترنت دسترسی دارند، بنابر این بسیار مهم است که یک وب سایت موبایل پسند ایجاد کنید. بازدید کنندگان نمی خواهند مطالب شما را به نحوی بخوانند که مدام نیاز به زوم کردن یا بالا پایین دادن صفحات داشته باشند. هزینه ارتقاء به یک طراحی که برای تلفن های همراه هوشمند نیز مناسب باشد، ارزش تغییر را دارد.
5) دسترسی به مطالب شما از دیگر وب سایت ها را امکان پذیر کنید
مطالب شما یک بخش بسیار مهم از وب سایت است، بنابراین مطمئن شوید که از هر صفحه دیگری قابل دسترسی است. آیا بازدید کننده ای که وارد صفحه اصلی وب سایت شما می شود، می تواند به سرعت محتوای آن را شناسایی کند؟
وبلاگ خود را طریق منوی اصلی دسترس پذیر کنید و همچنین گزیده ای از چند پست گذشته را در هر صفحه به صورت پیش نمایش بگنجانید. به طوری هر بازدید کننده تنها با یک کلیک قادر به دسترسی آسان به اطلاعات مورد نظرش باشد.
اثر بخشی مطالب خود را با اجرای نکات راهنمای بالا بهبود دهید و خواندن آن را برای هر بازدید کننده ای راحت تر کنید تا در نهایت درآمد خود را از این طریق افزایش دهید.
منبع: entrepreneur.com

برچسب ها: بازاریابی اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *