آرایشگاه زیبا
4 دسامبر, 2014
سه اشتباهی که بازاریابان ممکن است انجام دهند.
5 دسامبر, 2014
نمایش همه

هوش هیجانی ، مهم‌ترین اصل در انتخاب کارمند فروش

با توجه به این‌که بنده سال‌هاست به کارمندان فروش شرکت‌ها آموزش می‌دهم، به این نکته پی‌برده‌ام که یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک کارمند فروش هوش محاسباتی نیست بلکه هوش هیجانی است که موفقیت او را تضمین می کند.

افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند به خوبی می توانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند، مشتریان را دوست دارند، به دلیل ارتباط خوبی که با مشتریان برقرار می کنند اعتماد به نفس بالایی دارند و مردم نیز آنان را دوست دارند. این افراد شوق و ذوق فراوانی در فروش از خود نشان می دهند که مورد توجه مشتریان قرار می گیرد.

 

120ca7c

برقراری ارتباط در فروشندگی بسیار مهم است در صورتی که شما یک فروشنده ای را استخدام کنید که معدل بالا داشته باشد، از دانشگاه‌های معتبر فارغ اتحصیل شده باشد، ولی مردم را دوست نداشته باشد، به نیازهای دیگران توجه نکند، همدل نباشد، در مقابل مردم مسئول نباشد نمی تواند فروشنده خوبی باشد. چون رمز موفقیت در فروش ارتباطات است و ارتباطات هوش هیجانی نیاز دارد نه هوش محاسباتی.

زیرا مردم نیاز دارند که با فروشندگانی برخورد کنند که به خواسته آنان اهمیت می دهد و نسبت به آنان بی‌تفاوت نیست. فروشندگی مهارتی است که هر فردی نمی تواند آن را انجام دهد و افرادی موفق هستند که یک پتانسیل اولیه که همان هوش هیجانی است را داشته باشند تا بتوانند مهارت‌های دیگر را آموزش ببینند. ارتباط موثر در فروش و فروشندگی حرف اول را می زند، تا زمانی‌که فروشنده با مشتری ارتباط برقرار نکند نمی تواند خواسته مشتری را تشخیص دهد و مطابق خواسته مشتری عمل کند همانطوری‌که می دانید کشف خواسته مشتری اولین مرحله از هنر فروشندگی است در غیر اینصورت فعالیت‌های فرو شنده به هدر می رود.

نتیجه : در انتخاب کارمند فروش دقت کنید، افرادی را انتخاب کنید که شوق و ذوق کافی برای این شغل داشته باشند علاقمند به مبارزه باشند، با خود و دیگران رفتار درست و مناسبی داشته باشند و یاد گیرنده باشند و هر روز خود را بهینه کنند زیرا فروش نیاز به مهارت دارد و افرادی موفق می شوند که هوش هیجانی بالایی داشته باشند.

برچسب ها: هوش هیجانی

4 دیدگاه ها

 1. مجید شریفی گفت:

  جالب بود

 2. جوادی گفت:

  عالی بود لطفا در مورد مذاکره در فروش نیز بنویسید

 3. محمودی گفت:

  مرسی استاد لطفا در مورد اینکه چگونه می توانیم تاثیر گذار باشیم در فروش بنویسید

 4. هادی گفت:

  خانم دکتر رنجبری پور استاد گرامی امیدوارم همیشه موفق و موید باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *