توزیع‌کننده
چطور برای محصول یا شرکت یک توزیع‌کننده پیدا کنیم؟ – بخش دوم و پایانی
20 جولای, 2016
انتخاب نامساعد
انتخاب نامساعد چیست و در بازاریابی چه مفهومی دارد؟
21 جولای, 2016
نمایش همه

هوش دیجیتال – آچارفرانسه بازاریاب‌ها

هوش دیجیتال

به‌کارگیری فرایندهای هوش دیجیتال (Digital Intelligence) می‌تواند افزایش تعاملات مشتریان را به دنبال داشته باشد.بنا به تحقیقات صورت گرفته توسط شرکت Zyme، هوش دیجیتال را می‌توان یکی از مهم‌ترین عوامل برآورده ساختن انتظارات مشتری و جلب رضایت او در فضای بازاریابی آنلاین به شمار آورد.

 

یافته‌های شرکت مزبور، از اهمیت فوق‌العاده این مقوله در بازاریابی آنلاین پرده برمی‌دارد.

 

به نظر می‌رسد در آینده این موضوع به یکی از کانون‌های تمرکز بازاریاب‌های خوش‌فکر، در جهت بهبود سطح رضایت مشتری (Customer Satisfaction) تبدیل خواهد شد.

 

به گزارش  [ibazaryabi.com]به نقل از وب‌سایت Business Reporter، در نظرسنجی شرکت Zyme مشخص‌شده که 73 درصد شرکت‌های سخت‌افزاری و مصرف‌کنندگان فناوری، معتقدند برخورداری از هوش دیجیتال می‌تواند بر توانایی آن‌ها در رسیدن به اهداف تجاری آن‌ها در مدت‌زمان دوازده ماه آینده، تأثیر مثبت از خود بر جای گذارد.

 

این اهداف تجاری عبارت است از افزایش فروش (81 درصد)، بهبود بینش فروش و عملکرد (66 درصد) و بهبود تجربه خرید مشتری (60 درصد).

 

هوش دیجیتال

 

تقریباً دو سوم شرکت‌های مورد سؤال (67 درصد) گفته‌اند از سوی کسب‌وکارها و سهامداران خود برای ارائه جزئیاتی از رفتارهای مشتریان باهدف بهبود فروش آنلاین و به دنبال آن تعیین اولویت‌های بازاریابی، تحت‌فشار قرارگرفته‌اند.

 

کمتر از نیمی از این کمپانی‌ها معتقدند سیستم‌ها و فرایندهای کنونی قادر است تمام اطلاعات لازم برای درک رفتارهای خرید مشتریان را فراهم آورد.

 

امکان اعتماد به‌دقت و درستی داده‌های دریافتی، دغدغه 49 درصد پاسخ‌دهندگان بوده است.

 

نیک اندروز (Nick Andrews) یکی از مدیران Zyme با اشاره به این که استفاده از هوش دیجیتال، برای آن دسته از کسب‌وکارهایی که می‌خواهند در فضای آنلاین حضور پررنگی داشته باشند کاملاً ضروری است، اظهار داشت در مراحل اولیه، موفقیت یک کسب‌وکار حول محور رشد آگهی از برند (Brand Awareness) است ولی در درازمدت این فرایند به «شناسایی فرصت‌های رشد پایدار» وابسته می‌شود.

 

وی بر این باور است که بدون در دست داشتن اطلاعات تفصیلی و قابل‌اعتماد از نحوه عملکرد کانال‌های توزیع خرده‌فروشی، تهیه طرحی مؤثر و کارآمد برای پشتیبانی از شرکای خرده‌فروشی تقریباً غیرممکن است.

برچسب ها: هوش دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *