پنج راز ایجاد یک وبسایت پر مخاطب
10 جولای, 2014
باب گرین‌برگ
12 جولای, 2014
نمایش همه

17 نکته پنهان در لوگو شرکتهای معتبر

همه، لوگو معروف شرکت آمازون را می شناسند. اما آیا می دانستید که سه پیام نمادین متفاوت در آن درج شده است؟ در اینجا 17 لوگو شرکتهای معتبر را به همراه پیام های هوشمندانه ای که به صورت ضمنی در آنها پنهان شده اند، معرفی می کنیم. مثلا در مورد لوگو فیسبوک، که به صورتی رمزی لوگو شرکت رقیبش را نشان داده است، پیامی هست که تنها در صورت آگاهی از روشهای رمز نگاری می توانید به آن پی ببرید.

در لوگو لپتاپ Vaio از شرکت سونی، حروف V و A نشان دهنده شکل موج آنالوگ و حروف I و O نشان دهنده یک کد دودویی هستند.
 
w640
 
مکانهای فیس بوک در واقع پاسخ فیس بوک به برنامه Foursquare بود که هم اکنون منسوخ شده است. توجه داشته باشید که فلش قرمز رنگ به عنوان یک نشانگر، به عدد چهار اشاره دارد.
 
w640 (1)
 
لوگو Skitch همچون پرهای یک پیکان به نظر می رسد، اما همچنین، فلشهای دوگانه آن را می توان به عنوان یک S و تصویر آن در نظر گرفت.
 
w640 (2)
 
لوگو سیسکو نشان دهنده یک سیگنال دیجیتال است که به شکل پُل گلدن گیت ظاهر شده است. پلی در شهر سانفرانسیسکو که نام شرکت از آن گرفته شده است.
 
w640 (3)
 
احتمالا متوجه شده اید که یک فلش زرد رنگ که مانند یک لبخند است در زیر آرم شرکت آمازون قرار دارد، اما آیا میدانستید که آن همچنین به حروف الفبا از A تا Z اشاره دارد؟
 
w640 (4)
 
مربع ها در لوگو شرکت داده پردازی Eighty20 نشان دهنده کد دودویی هستند: خط بالا، 1010000، نشان دهنده 80 وخط پایین، 0010100 ، نشان دهنده 20
 
w640 (5)
 
لوگو Biz Stone’s Q&A app Jelly که از موسسین توئیتر است در عین حالی که شبیه ماهی ژله ای است، شبیه مغز نیز هست.
 
w640 (6)
 
لوگوبازی مکعبی Nintendo بسیار هوشمندانه است: نه نتها شبیه مکعبهای تودر تو است بلکه حرف C را که در زمینه سیاه حرف G محصورشده را نیز نشان می دهد.
 
w640 (7)
 
فرماندهی سایبر آمریکا، یک کد 32 کاراکتری را در لبه طلایی آن گنجانیده است. معنای بیشتر آنرا می توانید در این لینک آمده، پیدا کنید.
 
w640 (8)
 
واضح است که لوگو شرکت سند ساز Quip ، حرف Q است، اما در عین حال شبیه قلمی است که آماده نوشتن بر روی یک کاغذ است.
 
w640 (9)
 
مایکروسافت XNA، یک ابزار توسعه دهنده برای بازی است. لوگو آن شامل کد مورس XNA است. در واقع، “— · · —” به معنای X، “— ·” به معنای N، و “· —” به معنی A است.
 
w640 (10)
 
لوگو سیستم عامل Ubuntu در واقع نشان دهنده سه نفر است که دست در دست هم داده اند و به سمت بالا نگاه می کنند.
 
w640 (11)
 
“پیکاسای” گوگل، نام یک بازی است و به معنای خانه ای برای تصاویر شما می باشد. کاسا در اسپانیایی برای خانه به کار می رود، و شبیه خانه ای است که در داخل شاتر دوربین رنگی قرار دارد.
 
w640 (12)
 
لوگو Claimair به صورت واضحی شبیه موشک کاغذی است. اما یک جناس بصری درخشان نیز در آن دیده می شود: هنگامی که شکایتی علیه یک شرکت هواپیمایی دارید، این شرکت به شما در کارهای اداری (کاغذ بازی) کمک می کند.
 
w640 (13)
 
در لوگو Rdio از فضای نگاتیو در داخل حروف “d” و “O” برای نشان دادن دو نماد بسیار معمول در موسیقی، استفاده شده است.
 
w640 (14)
 
لوگو هتل Tonight، بسته به اینکه چگونه به آن نگاه می کنید، شبیه حرف کوچک “h” و یا یک تخت به نظر می رسد.
 
w640 (15)
 
لوگو شرکت Just In Case شامل یک فضای نگاتیو است که نشان دهنده یک بسته اسناد است که با روبانی بسته شده است.
 
w640 (16)

برچسب ها: طراحی لوگو, لوگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *