ضد بازاریابی ؛ هنر فروش از طریق عدم فروش
27 آگوست, 2015
هفت راهکار بازاریابی برای کسب‌وکارهای کوچک
29 آگوست, 2015
نمایش همه

نمونه هایی از کمپین های تبلیغات خلاقانه

امروزه مخاطبان رسانه ها با انواع و اقسام تبلیغات مختلف در رسانه ها روبرو هستند تا جایی که به حد اشباع رسیده و دیگر به آنها توجه نمی کنند و اینجاست که اهمیت تبلیغات خلاقانه بیش از هر چیز نمایان می شود. در این مطلب با ارائه توضیحاتی کوتاه به معرفی چند نمونه از کمپین های تبلیغات خلاقانه پرداخته ام. در آینده نیز در مطالبی از این دست باز به معرفی کمپین های دیگری مشابه این اقدام خواهم کرد، منتظر نظرات شما در رابطه با این تبلیغات هستیم:

 

هزینه میان وعده خود را از طریق تصاویر در ماشین حمل مواد غذایی گوگل پرداخت کنید

 

معرفی

سفارش دهنده: شرکت گوگل

مجری: Deeplocal

تاریخ: 25 آگوست 2015

 

در این تبلیغ با استفاده از یک ماشین استیشن مخصوص فروش مواد غذایی آماده در محله های مختلف شرح جهت تبلیغ خدمات تصاویر گوگل (Google Photos) استفاده شده است، به این ترتیب که گوگل به مردم عادی قول دادن یک میان وعده مختصر در ازاء یافتن یک عکس بخصوص بر روی گوشی موبایل آنها در طی 20 ثانیه را می دهد.

 

 

این کمپین که توسط آژانس Deeplocal طراحی شده بر قدرت جستجو تصاویر گوگل تمرکز دارد، ابتدا از شهر نیویورک برای اولین بار شروع شد و در آن کلوچه های تولیدی مجموعه Wafels & Dinges به نمایش در آمده است. ایده اصلی شکست داده شدن یک شمارشگر معکوس مکانیکی توسط مردم از طریق پیدا یک تصویر بخصوص در رابطه با یک موضوع خاص بر روی گوشی های تلفن شرکت کننده گان – – به عنوان مثال تصویر سگ، قایق و یا ساحل دریا – – در طی مدت زمان 20 ثانیه می باشد. در این تصویر کسانی که موفق به انجام این کار هزینه این میان وعده با نشان دادن تصویر مربوطه بر روی گوشی های خود پرداخت می کردند. در عوض کسانی که موفق به انجام این کار نمی شدند آموزشی شفاهی و عملی در رابطه با چگونگی کار کردن این خدمات از گوگل دریافت می کردند.

 

تبلیغ شرکت بیمه if… برای ترویج رانندگی با دقت بیشتر

 

معرفی

سفارش‌دهنده: If Insurance

مجری: Forsman & Bodenfors

تاریخ: 24 آگوست 2015

 

 

در این تبلیغ شرکت بیمه if… در همکاری با دو شرکت دیگر اقدام به طراحی نوعی دستگاه جی‌پی‌اس جهت ترویج رانندگی با دقت بیشتر کرده‌اند.

این شرکت بیمه که به نام If… در منطقه شمال اروپا شناخته می‌شود، در همکاری با مجموعه سوئدی Forsman & Bodenfors اقدام به طراحی یک سیستم هدایت ماهواره‌ای رانندگان کرده است تا از طریق آن رانندگان را وادار کم کردن سرعت خود برای کودکان نماید. صدای تولیدشده از طریق این دستگاه برای بیان مسیر و هدایت راننده در این دستگاه جی‌پی‌اس که تحت عنوان Slow Down GPS شناخته می‌شود، به‌صورت خودکار در مناطقی احتمال حضور کودکان در آنها بیشتر است تبدیل به صدای کودک می‌شود تا از این طریق رانندگان را در حین رانندگی وادار به فکر کردن در مورد کودکان نماید. به‌عنوان‌مثال، در اولین نسخه از اپلیکیشن این دستگاه تمامی مدارس و مرکز مراقبت از کودکان به اطلاعات آن افزوده شد. اما بعدا از طریق اطلاعاتی که به‌صورت جمع سپاری از بین شهروندان جمع‌آوری‌شده بود، برخی از دیگر مکان‌های دیگر به آنها توصیه شد که در آنها صدای گوینده دستگاه باید به صدای کودکان تغییر یابد. در حال حاضر البته این دستگاه تنها در سوئد، فنلاند و نروژ قابلیت خدمات‌دهی دارد.

برچسب ها: تبلیغات خلاقانه, کمپین تبلیغاتی

4 دیدگاه ها

 1. شادی پناهی گفت:

  با تشکر از مطلب جالبتون
  شرکت DHL هم در آلمان در یک کمپین تبلیغاتی برای نشان دادن سرعت در تحویل بسته های پستی از خودروهای پرسرعت همچون فراری در سطح شهر استفاده کرده بود تا با دیدن نام DHL بر روی خودروها ، سرعت در ذهنیت مردم تداعی شود که اقدام بسیار جالبی بود.

  • محمدرضا گل آقائی گفت:

   سپاسگزارم خانم پناهی از نظر تکمیلی شما، اگر لینکی از موضوع هم داشته باشید خوشحال میشیم در اختیار دوستان بگذارید.

 2. شادی پناهی گفت:

  https://www.google.nl/search?q=brant+campioni+dhl&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI_O6W58zQxwIViz0UCh21aQs_#tbm=isch&q=DHL+advertisment+campain
  لینک فوق کلیه تصاویر کمپین های تبلیغاتی DHL می باشد که از شیوه Guerrilla marketing استفاده شده است.دیدنشون خالی از لطف نیست، لینک توضیحات لاتین بوده که برای سهولت انتقال اطلاعات لینک تصاویر را خدمت عزیزان معرفی کردم.امیدوارم مفید واقع شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *