بسته بندی: یک ویترین متحرک برای برند شما
9 نوامبر, 2014
محیط خرد یک سازمان چیست؟
10 نوامبر, 2014
نمایش همه

چگونه با محصول موجود در بازار نفوذ خود را افزایش دهید؟

نفوذ در بازار از طریق روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. گاهی اوقات شما کالای جدیدی تولید می کنید و در بازار جدیدی عرضه می شود که ریسک این نفوذ بسیار بالا و پرهزینه است. گاهی اوقات محصول جدید تولید می کنید و در بازار موجود عرضه می شود.

 

هرچند ریسک آن نسبت به روش اولی پایین‌تر است ولی ریسک و هزینه تولید جدید و سرمایه گذاری بسیار بالائی دارد و گاهی اوقات شما محصول مورد قبولی را تولید کرده‌اید که بازار خاص خود را دارد ولی به علت قیمت و کیفیت بالا قشر خاصی از آن کالا استفاده می کنند و شاید شما قشر خاصی یا منطقه خاصی از کشور را هدف قرار داده اید و قیمت گذاری و توزیع در همان شهرها ومناطق انجام شده است حالا شما می خواهید نفوذ کالای خود را در بازار افزایش دید و سهم بیشتری در بازار کسب کنید و ریسک کمتری متحمل شوید پس باید کالای موجود را در بازارهای دیگر نیز معرفی کنید.

 

bigstock-Wrecking-Ball-6204353

نفوذ در بازار از طریق محصول موجود شرایطی را برای شما ایجاد می کند که به بررسی بازارهائی که شما تبلیغات ، توزیع، را برای آنها انجام نداده اید منجر می شود. شاید لازم باشد سیستم توزیع خود را گسترده تر کنید و یاشاید لازم باشد بسته بندی کالای خود را تغییر دهید و اطلاعات بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهید تا کسانی اطلا عات کافی در مورد کالای شما ندارند نیز جذب کالای شما شوند. شاید لازم باشد برای کالایتان در شهرهای دیگرمتناسب با وضعیت موجود و بنیه مالی مصرف کنندگان قیمت گذاری مجدد صورت گیرد. و با تمرکز بر روی مشتریان وفادارانان را علاقمند به تکرار خرید و در نتیجه افزایش فروش و نفوذ شما شود.

نتیجه:

در صورتی که شما می خواهید در بازار نفوذ بیشتری داشته باشید و هزینه کمتری را متحمل شوید باید روی قسمت‌هائی از بازار که خریدار کالای شما به هر دلیلی نیستند تمر کز بیشتری داشته باشید و با با علت یابی و رفع موانع خرید به ترغیب مصرف کنندگان به خرید کالای شما یا محصول موجود اقدام کنید پس قبل از تولید کالای جدید فکر کنید می شود بازارهای موجود کالا را افزایش داد.

برچسب ها: نفوذ در بازار

2 دیدگاه ها

  1. محمودی گفت:

    مرسی استاد میشه در مورد اینکه ما چگونه تشخیص دهیم در کجای بازار هستیم و سهم کالای ما چقدر است نوشته ای از شما دریافت کنیم

  2. هادی گفت:

    خوب بود ولی بسیار کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *