کاربران نتایج جستجوی گوگل را با چه ترتیبی می‌بینند؟

آگاهی از برند | Brand Awareness
18 اکتبر, 2014
پنج گام برای ایجاد استراتژی بازاریابی ویدئو
19 اکتبر, 2014
نمایش همه

کاربران نتایج جستجوی گوگل را با چه ترتیبی می‌بینند؟

روش‌هایی که به وسیله‌ی آن‌ها نتایج  صفحات جستجوی گوگل نشان داده می‌شوند، در طول دهه‌های گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. در این مقاله نتایج مطالعاتی که در سال2005 و 2014 روی جستجوی گوگل صورت گرفته است مقایسه می‌شود.

 

براساس مطالعاتی که در سال 2005 در آمریکا انجام شده بود، قانون مثلث طلایی مطرح شد که نشان می‌داد کاربران هنگام جستجو در گوگل به مثلث گوشه‌ی سمت چپ بالا صفحه‌ی جستجو که حاوی نتایج اولیه‌ی گوگل بود توجه بیشتری دارند. تحقیقات انجام شده در سال 2014 نتایج کاملا متفاوت از یک دهه‌ی اخیر را نشان داد. مثلث طلایی کاملا از بین رفته و کاربران تمایل دارند صفحه‌ی جستجو را اغلب به صورت عمودی اسکن کنند.

 

serps-mediative-061014

 

تجزیه و تحلیل‌ها نشان داد این تغییر در رفتار تا حدی ناشی از افزایش استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه است که بیشتر به صورت عمودی قابل استفاده هستند. این تغییرات باعث تغییر صفحه‌ی نتایج موتورهای جستجو شده است. در سال 2005 مرتبط‌ترین نتیجه همیشه در بالای صفحه بود اما امروزه با اضافه کردن عناصر جدید مانند گوگل‌گراف، چرخ‌وفلک و غیره نتایج کمی پراکنده‌تر نشان داده می‌شوند. این مطالعات نشان می‌دهند که هر تغییری هم که صورت گرفته باشد نتایج صفحه‌ی اول گوگل همواره از اهمیت بالایی برخوردارند.

 

 

knowledge-mediative-061014

 

 

نقش عناصر جدید در صفحه‌ی نتایج موتورهای جستجو
با اضافه کردن عناصر جدید به صفحه‌ی نتایج موتورهای جستجو در حال حاضر کاربران تمایل به اسکن صفحات با سرعت بیشتری دارند. در سال 2005 جستجوگران به طور متوسط به هر یک از لیست جستجو دو ثانیه توجه می‌کردند، اما در سال 2014 این زمان به 1.17 ثانیه کاهش پیدا کرده است.
گوگل گراف نوعی واقعیت‌بخشی به نتایج جستجوها است، در واقع گوگل گراف برای سوال‌ها نتایج بسیار متغیری ارائه می‌کند. شرکت‌کنندگان در این مطالعه نتایجی را که به نظرشان بی‌ربط بودند حذف کرده و مستقیما به نتیجه‌ی لیست شده در زیر آن می‌رفتند. با این حال اگر یک نتیجه مناسب بود، مقدار قابل توجهی از وقت خود را صرف آن می‌کردند.
چرخ‌وفلک گوگل- یک نوار از تصاویر همراه با اطلاعاتی مانند رتبه‌بندی- نسبت به گوگل گراف تاثیر کمتری روی نتایج دارد. در اغلب موارد شرکت کنندگان روی چرخ‌وفلک تمرکز نمی‌کردند و به جای آن زمان بیشتری را به قابلیت لیست شده زیر آن صرف می‌کردند.

 
گوگل ادوردز چیست؟

adwords3

 

 

زمانی که شما یک عبارت کلیدی را جستجو می‌کنید، گوگل نتایج مختلفی را مرتبط با موضوع به شما نشان می‌دهد که این نتایج شامل مقالات و توضیحاتی در مورد کلمه‌ی مورد جستجوی شما است. علاوه بر این نتایج در قسمت گوگل ادوردز تبلیغاتی را مرتبط با کلمه‌ی مورد جستجوی شما را نشان می‌دهد. این تبلیغات از طریق یکی از سرویس‌های گوگل به‌نام گوگل ادوردز ایجاد می‌شوند. سرویس گوگل ادوردز به کاربران این امکان را می‌دهد که کسب‌وکارشان را به صورت تبلیغاتی کوتاه در همان صفحه‌ی اول گوگل نمایش دهند.

برچسب ها: گوگل

1 دیدگاه

  1. علی گفت:

    متاسفانه گوگل ادورز در ایران فیلتره و بازگشت سرمایه از طریق این نوع تبلیغات خیلی کم هستش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *