مشتریان خودتان را با یک روز زندگی مانند آن ها، بشناسید
15 آگوست, 2014
نمونه هایی از پوسترهای تبلیغات خلاق / قسمت دوم
16 آگوست, 2014
نمایش همه

منبع پنهانی شما برای داشتن یک محصول بهتر: خدمات مشتریان

کسب و کارهای کوچک امروز می دانند که چابکی نام این بازی است. با توجه به محبوبیت روش راه اندازی استارت آپ، کارآفرینان، دیگر محصولات به طور کامل ساخته شده را با این امید که مشتریان از آنها استفاده خواهند کرد، راه اندازی نمی کنند.در عوض، آنها حداقل محصول قابل دوام (MVP) را به بازار عرضه می کنند، یک نسخه اولیه که به آن ها بینش در رابطه با نیاز به تکرار و ارائه ویژگی هایی که مطمئن هستند که مشتریان آن ها را خواهند خرید، می دهد.

برای حرکت فراتر از MVP، استارت آپ ها نیاز دارند تا به سرعت و به صورت مقرون به صرفه بازخورد مشتری را به دست آورند و آن را تایید کنند. چه راهی بهتر از بهینه کردن خدمات مشتریان ؟ به عنوان معاون رئيس ارشد و مدیر عمومی در Desk.com، من به صورت بی واسطه می شنوم که چگونه استارت آپ های امروزی از خدمات مشتریان برای حرکت و پیشرفت محصولات خود به جلو و بطور سریع استفاده می کنند.
گفتگو با مشتریان واقعی

این که آیا شما سه نفر یا 30 نفر در تیم پشتیبانی خود دارید، آنها یک لینک بسیار مهم به جهان خارج از کسب و کار شما می باشند. بر خلاف مدیریت محصول و یا تیم های بازاریابی – که فقط با مشتریان در بعضی مواقع صحبت می کنند- عاملین و نمایندگان شما با مشتریان واقعی هر روزه صحبت می کنند.
آنها می توانند خیلی بیشتر از پاسخ به سوالات انجام دهند. آنها می توانند به شما بگویند که چگونه مشتریان با محصول شما تعامل می کنند و چه تغییراتی باید ایجاد شود تا آن را به ارزشمندترین محصول تبدیل کند. بینش آنها باید تصمیم گیری های مهم مربوط به محصول شما را هدایت کنند.
به طور مداوم رضایت را اندازه گیری کنید. استارت آپ های موفقیت آمیز به اندازه گیری رضایت مشتریان به طور مداوم می پردازند و اغلب بررسی می کنند تا ببینند که آنها در چه وضعیتی هستند. بسیاری از ابزارها برای اندازه گیری رضایت مشتری وجود دارد، بنابراین به دنبال کسانی باشید که به راحتی با راه حل های خدمات مشتریان و یا مدیریت رابطه مشتری شما همراه باشند.

بصورت مکرر میزان رضایت مشتری را ارزیابی کنید

داشتن یک نمره رضایت کلی تنها بخشی از تجزیه و تحلیل است. هنگامی که شما تمام امتیازات خود را بررسی می کنید- هم خوب و هم بد – شما می توانید داده ها را برای پیدا کردن فرصت هایی برای بهبود در محصول یا خدمات خود با دقت جستجو کنید.

نگاهی بی طرفانه به رفتار داشته باشید

هر کسی که در بخش تحقیقات کار می کند می تواند به شما بگوید که افراد گاهی یک چیز می گویند، و سپس چیزی دقیقا مخالف آن می گویند. شاید آنها خجالتی هستند، و یا آنها نمی خواهند به احساسات شما آسیب بزنند. اگر شما به مشتریان خود یک پورتال ارائه کنید، شما می توانید ملاحظه کنیدکه کدام مقالات بیشتر خوانده می شوند. از آنجا شما می توانید ببینید که آیا دستورالعمل شما گیج کننده است و یا این ویژگی به خوبی کار نمی کند و یا آن گونه که شما می خواهید احساسات را بر نمی انگیزانند.

بازخورد محصول را به طور عمیق بررسی کنید

موارد حمایت شما حاوی حجم زیادی از اطلاعات هستند اگر شما از آنها استفاده مناسب کنید. اگر شما موارد خود را به درستی دسته بندی کنید، شما می توانید ببینید که چه تغییرات و ویژگی هایی را مشتریان می خواهند در محصول شما مشاهده کنند و یا بزرگترین نقاط ضعف چه هستند.
ما اخیرا فهمیدیم که طبقه بندی های ما واقعا صحیح نبودند. تقریبا 60 درصد از بازخورد ما به یک گروه بسیار وسیع (“آموزش”) معطوف شد، به طوری که بینش هایی که ما به دست آوردیم، آن چنان ارزش مند نبودند. ما تغییراتی انجام دادیم و دسته بندی های جدید، ایجاد کردیم، بنابراین ما می توانیم به عمق درخواست ویژگی های خاص برویم.
نتایج را با همه به اشتراک بگذارید

بسیاری از استارت آپ های موفقیت آمیز به برقراری جلسات هفتگی یا هر دو هفته برای حفظ تمامی کارکنان دارای ارتباط عمل می کنند . این امر به ویژه برای شرکت هایی که از لحاظ جغرافیایی گسترش یافته اند، مهم است.
تیم پشتیبانی یک نقش مهم در این جلسات دارد، روندها را به اشتراک می گذارد، بازخورد ویژگی های جدید را می گیرد و هر چیز قابل توجه که آنها می شنوند. آنها باید یک “صدای مشتری” را هر سه ماهه به دست آورند که دیدگاه های آن ها را خلاصه می کند. این موضوع، هر کس در شرکت را – حتی حسابداری، منابع انسانی و بخش حقوقی – در اطراف مشتریان نگه می دارد و با یکدیگر همکاری می کنند تا محصول خود را به وضعیتی فراتر از حداقل برسانند.
هنگامی که ما در مورد با ارزش ترین محصول صحبت می کنیم، این مهم است که به یاد داشته باشید که این فقط در مورد تیم محصول نیست. تیم حمایت از مشتری شما بخش مهمی از چرخه نوآوری است. بله، آنها باید راه های جدید برای ارائه خدمات بزرگ بیابند، اما همچنین باید راه های نوآورانه ای برای به دست آوردن بینش بیشتر برای کمک به بهبودها در محصول شما باشد.

برچسب ها: خدمات مشتری

1 دیدگاه

  1. a.65 گفت:

    فکر میکنم این فرایند برای کسانی هم که در ابتدای راه کارآفرینی و یا ایجاد یک کسب و کار هستند، مفید باشد. با تولید اندک و گرفتن بازخور در ارتباط با مشتری، بسیاری از شکست ها از قبل قابل پیش بینی و جلوگیری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *