کولین کامرر: پروفسور عصب‌شناسی اقتصادی در Caltech
15 آگوست, 2014
منبع پنهانی شما برای داشتن یک محصول بهتر: خدمات مشتریان
16 آگوست, 2014
نمایش همه

مشتریان خودتان را با یک روز زندگی مانند آن ها، بشناسید

یکی از راه های قدرتمند برای درک مشتریان تان، چه آنها مصرف کننده و یا مشتریان کسب و کار باشند، مکتوب کردن این است که چگونه آنها “کار” و “زندگی”می کنند.

چگونه کاربران نهایی بالقوه محصول شما، روز خود را سپری می کنند؟ آن ها چه کار می کنند؟ چه چیزی می خوانند؟ از چه محصولاتی استفاده می کنند؟ چه مدت زمانی از آنها استفاده می کنند؟ چگونه زندگی این کاربران پس از استفاده از محصول شما تغییر خواهد کرد ؟
محصولات تجاری به طور کلی خریداری می شوند تا مشکلات را حل کنند، بنابراین یک درک عمیق از خریدار لازم است. اگر شما خرده فروش ابزار آلات هستید، به عنوان مثال، آیا کسی در کار تیم شما می تواند در پشت یک گیشه به مدت چند روز به کار ادامه دهد؟

w640

هیچ راه بهتری برای درک به جز شیرجه رفتن و با موضوع درگیر شدن وجود ندارد. بیاموزید که چطور کاربران آینده، در حال حاضر مشکلات خود را حل می کنند، آنلاین یا آفلاین، و چگونه آنها آن را بصورت متفاوت، با استفاده از محصول جدید انجام خواهند داد.
برای یک محصول برای مصرف کننده، اعمال مشابه قابل اجرا می باشد. چگونه مصرف کنندگان مشکلات خود را امروز حل می کنند؟ چگونه آن ها مشکلات خود را با محصول شما حل خواهند کرد؟ آیا آنها شادتر خواهند بود؟ با هوش تر خواهند بود؟ احساس بهتری خواهند داشت؟
چه چیزی به این مشتریان، انگیزه برای خرید خواهد داد؟
یک تصویر واضح و خاص از یک روز در زندگی مشتری داشته باشید و تحقیقات را در همان محلی که آنها کار خود را انجام می دهند و یا سرگرم و شاد هستند، انجام دهید – نه در اتاق کنفرانس شرکت و یا به تنهایی در یک فروشگاه محلی.

1 دیدگاه

  1. a.65 گفت:

    این بحث خیلی مهم است. خواهش میکنم کمی بیشتر راجع به آن بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *