چگونه به مشتریان نه بگوییم بدون آن‌که عصبانی شوند
29 ژانویه, 2015
چند نکته برای تقویت مهارت فروش
30 ژانویه, 2015
نمایش همه

مسئولیت اجتماعی در تبلیغات و بازاریابی

علی درخشی مدیرعامل آژانس تبلیغاتی پارادایس است که یکی از بزرگ‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی تهران است و با برندهای بزرگی سابقه کار دارد. هفته پیش علی در یک سمینار تخصصی بانام «تبلیغات و مسئولیت اجتماعی» که توسط جامعه طراحان گرافیک برگزارشده بود سخنرانی داشت و در مورد مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و نقش مهمی که تبلیغات و بازاریابی در ارتقای سطح زندگی مردم می‌تواند داشته باشد سخنرانی می‌کرد و مثالی هم در مورد نقشی که تبلیغات و بازاریابی در زلزله اخیر آذربایجان داشت ارائه کرد.

Online-Marketing-Seminar-Banner-copy

پس از سخنرانی علی و در بخش پرسش و پاسخ سمینار یکی از شرکت‌کننده‌ها که به نظر بسیار عصبانی نیز می‌آمد یک سوال جنجالی مطرح کرد که به نظر می‌آمد بیشتر شرکت‌کنندگان نیز با او موافق هستند. این شرکت‌کننده باحالتی عصبانی گفت که هیچ بازاریاب و تبلیغاتچی‌ای به مسئولیت اجتماعی بهایی نمی‌دهد و همه آن‌ها در جهت منافع اقتصادی خود قدم برمی‌دارند. ادعا داشت که هیچ‌گاه شرکتی را ندیده که بتواند همزمان هم به تبلیغ محصول خود بپردازد و هم به ارتقای سطح زندگی افراد جامعه کمک کرده باشد. او تاکید می‌کرد که نه‌تنها شرکت‌ها به ارتقای کیفیت زندگی کمکی نمی‌کنند بلکه باعث ایجاد عادت‌های منفی در بعضی اعضای جامعه مانند کودکان نیز می‌شوند. وی مثال تبلیغ یک شرکت تولیدکننده خمیردندان را زد که در تبلیغ خود به کودکان این‌گونه القا می‌کرد که قبل از استفاده از خمیردندان می‌توانند هراندازه که دوست دارند شیرینی و شکلات بخورند.

او همچنین می‌گفت که تبلیغات کالاهای لوکس و گران‌قیمت باعث تقسیم شدن جامعه به دو قشر «دارا» و «ندار» می‌شود و افرادی که توانایی خرید این نوع کالاها را ندارند حس محرومیت و فقر پیدا می‌کنند.

تاکید این شرکت‌کننده بر این بود که بازاریابان باید بیش‌ازپیش مصرف‌کنندگان را در نظر بگیرند و فقط به فکر فروش نباشند و باید به سمت اخلاقیات حرکت کنند.

سوالی که این شرکت‌کننده درنهایت مطرح کرد این بود که آژانس‌های تبلیغاتی و واحدهای بازاریابی شرکت‌ها چگونه باید به سمت این نوع تبلیغات اخلاقی حرکت کنند؟

این سوال شدیدا فکر علی را به خود مشغول کرده بود و سعی داشت تا پاسخی منطقی و قانع‌کننده پیدا کند.

آیا شما نیز با نظر این شرکت‌کننده موافقید؟

آیا تبلیغی را به یاد دارید که جنبه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی را نیز رعایت کرده باشد؟

شما به‌جای علی بودید چه پاسخی به او می‌دادید؟

 پی نوشت: نام های استفاده شده فرض اند. 

برچسب ها: آژانس تبلیغاتی, تبلیغات

1 دیدگاه

  1. سجاد بخت استواری گفت:

    بهترین جواب به این شرکت کننده مثال زدن چند شرکت که شاید تعدادشون به انگشت های دست هم نرسه نیست،در واقع پاسخ تایید سخن این شرکت کننده هست.چرا که بدون شک وقتی از 100 شرکت بتونید 10 شرکت رو مثال بزنید که چارچوب اخلاقیات رو در تبلیغات رعایت کردن،این نمیتونه کمکی به متقاعد ساختن این شرکت کننده کنه.به هر حال در ایران این موضوع،حقیقتی ناراحت کننده و انکارناپذیره.
    ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *