مزایای ابزار چت‌بات برای برندها و بازاریاب‌ها

داستان محتوا
داستان محتوا – ظهور بازاریابی جدید
22 ژوئن, 2016
برند لوکس
مدل کسب‌وکار یک برند لوکس
23 ژوئن, 2016
نمایش همه

مزایای ابزار چت‌بات برای برندها و بازاریاب‌ها

چت‌بات

امروزه استفاده از ابزارهای چت‌بات باهدف بهره‌برداری تجاری، بازاریابی و ارائه خدمات بهتر به کاربران سیر صعودی یافته است.

اوضاع به‌گونه‌ای شده که استفاده از چت‌بات توسط برندها یا ناشران محتوا که شاید تا همین چندی پیش غریب و نامأنوس می‌نمود، اکنون عادی و پیش‌پاافتاده شده است.

 

در ابتدا بد نیست یادآور شویم که چت‌بات (Chatbot) یا ربات گفتگو درواقع یک برنامه رایانه‌ای است که برای شبیه‌سازی یک مکالمه هوشمند با کاربر انسانی طراحی‌شده است.

 

این نرم‌افزارهای تعاملی از هوش مصنوعی بهره می‌گیرد و می‌توان آن‌ها را نسخه‌های هوشمندتر دستیار مجازی سیری دانست.

 

چت‌بات‌ ها در سرویس‌های پیام‌رسان (مسنجر) ظاهرشده و به کاربران در سفارش غذا، یافتن رستوران، انجام بازی‌های رایانه‌ای، خوشامدگویی، ارسال پول برای دوستان و خیلی کارهای دیگر کمک می‌کنند.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Marketing Tech News، آمار و شواهد نشان می‌دهد که کاربران هم از عملکرد چت‌بات‌ ها رضایت دارند.

 

به‌عنوان‌مثال یک ماه پس‌ازآن که پیام‌رسان وی چت (WeChat) قابلیت رزرو خودرو را به مسنجر خود افزود، 21 میلیون خودرو از طریق این برنامه کرایه شد و هزینه آن نیز پرداخت گردید.

 

چت‌بات

 

اپلیکیشن چینی Didi Dache نیز که عملکردی شبیه سرویس تاکسی‌رانی انبر دارد، موردتوجه کاربران قرارگرفته و در روز 700 هزار رزرو خودرو از طریق آن صورت می‌گیرد.

 

همین امر باعث شده که این نرم‌افزارهای هوشمند به یک فرصت جالب برای برندها و ناشران محتوا در فضای مجازی تبدیل شوند.

 

درواقع این‌یک فرصت ارزشمند برای تعامل ورزی با کاربران به‌وسیله پیام‌های شخصی است، چراکه شرکت‌ها با استفاده از چت‎بات‎های لاین، تلگرام، وی چت و مسنجر فیس‌بوک می‌توانند پیام‌های سفارشی‌شده برای مخاطبان ارسال کنند و این چیزی است که اهمیت آن به‌هیچ‌وجه قابل‌اغماض نیست.

 

نکته دیگر این‌که راه‌اندازی یک چت‌بات مزایای زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به امکان آپدیت راحت و سریع، نیاز به سرمایه‌گذاری اندک، فعالیت بیست‌وچهارساعته و… اشاره کرد.

 

برخی کارشناسان معتقدند چت‌بات‌ها این قابلیت رادارند که در شیوه استفاده از اسمارت‌فون‌ها انقلابی پدیدآورند؛ تقریباً چیزی شبیه شروع فعالیت App Store یا Google Play در سال 2008.

برچسب ها: چت‌بات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *