بازاریابی برند و بازاریابی مستقیم
25 نوامبر, 2014
نرخ بازگشت سرمایه (ROI)
26 نوامبر, 2014
نمایش همه

مراحلی که یک کارآفرین باید طی کند.

محصولات و خدمات جدید نیروی حیاتی یک کسب‌وکار هستند، کارآفرین شخصی است که فرصت‌ها را شناسایی می‌کند و در صورتی که تقاضای برآورده نشده‌ای وجود داشته باشد برای تهیه‌ی آن تقاضا یک کسب‌وکاری را راه‌اندازی می‌کند.

بسیاری از بزرگ‌ترین کسب‌وکارهای جهان توسط یک شخص با یک ایده‌ی خوب شروع شده‌اند واکنون این افراد معروف‌ترین کارآفرینان هستند. برخی از مراحل وجود دارد که هر کارآفرینی برای شروع کسب‌وکار جدیدش نیازمند دانستن آن‌هاست. بخشی از کارآفرینی راه‌اندازی نوآورانه‌ی کسب‌وکار (شناسایی و توسعه‌ی ایده‌های بزرگ) است. یاد بگیرید که فرصت‌ها را براساس نیازهای واقعی مشتری شناسایی کنید، مدل‌های کسب‌وکاری را توسعه بدهید و کسب‌وکارهای موفقی را ایجاد کنید.

 

how_to_become_an_entrepreneur_in_5_steps

 

در حالی که یک کارآفرین احتمالا به سود زیادی دست خواهد یافت و حس موفقیت خواهد کرد، اما این کار مطمئنن استرس‌زا و پر از ریسک خواهد بود. این کار تا زمانی که شما سعی کنید و صبر داشته باشید و یک ایده‌ی خوب داشته باشید اصلا سخت نیست. درک مراحل اصلی موردنیاز برای شروع کسب‌وکار بسیار مهم است این مراحل عبارتند از :

 

1) تشخیص فرصت‌ها: به یک ایده‌ی بزرگ فکر کنید.

اولین قرم برای کارآفرینی شناسایی فرصت‌ها است، کارآفرینان باید قادر به تشخیص یک نیاز برآورده نشده باشند. بیشتر کسب‌وکارها با یک فکر شروع می‌شوند، این که آیا این سرویس نیاز مردم است، محصولی است که با آن زندگی راحت‌تر می‌شود و یا چیزی است که هر دو را ترکیب‌کند.

اگر ایده‌ی شما به اندازه کافی خوب و واقع‌بینانه است در مورد هزینه، زمان تولید و محبوبیت آن فکر کنید.

همواره به ایده‌‌های مختلف فکرکنید، اگر مردم محصولات شما را می‌خرند نظرات آن‌ها را بپرسید و ثبت کنید.

اگر شما هنوز ایده‌ای ندارید، بهترین کار این است که در ابتدا به بازار هدف‌تان فکر کنید. سپس با طوفان مغزی شروع به ادامه‌ی فعالیت‌ها بکنید مثلا توجه کردن به زمان تولید، هزینه‌ها، محبوبیت و غیره، سپس ساده‌ترین و بهترین محصولی را که می‌توانید ارائه دهید انتخاب کنید.

 

2) یک طرح کسب‌وکار بنویسید.

طرح کسب‌وکار در واقع به معنی برنامه‌ریزی کردن است که شامل جزئیات و توصیف‌ها است. یک طرح کسب‌وکاری خوب شامل بخش‌های زیر است:

شرح محصول: اطلاعات مختصری از محصول شما برای آگاهی مشتری.

تجزیه و تحلیل بازار: بازار هدف شما چه کسانی هستند؟ و آن‌ها در کجا واقع شده‌اند؟

رقبا: رقبای شما چه کسانی هستند؟ نقاط قوت آن‌ها چیست؟ چگونه می‌توانید آن‌ها را شکست دهید؟

بازاریابی: چگونه شما محصولات را در بازار معرفی خواهید کرد؟ چه نوع تصویری می‌خواهید از محصول‌تان نشان دهید؟ تبلیغات شما چگونه خواهد بود؟ بسته‌بندی شما چگونه خواهد بود؟

فروش: شما فروش‌تان را در کجا می‌خواهید انجام دهید؟ چگونه می‌خواهید مشتریان‌تان را برای خرید متقاعد کنید؟ پیش‌بینی‌تان از برآورد فروش چیست؟

ساخت: چگونه می‌توانید محصولات‌تان را بسازید؟ با جزئیات کامل در گام‌های متوالی توضیح دهید. برای ساخت محصولات‌تان به چه موادی نیاز دارید؟

امور مالی: برای شروع کسب‌وکار به چه مقدار پول نیاز دارید؟ سود ناخالص شما چیست؟

 

3) سرمایه‌گذار پیدا کنید.

برای شروع کردن کسب‌وکار خود نیاز دارید که یک سرمایه‌گذار پیدا کنید اگر شما ایده‌ی خوبی داشته باشید به راحتی می‌توانید سرمایه‌گذار پیدا کنید. یک پاورپوینت ارائه کنید که نشان دهد محصول شما بهترین است. برآورد خود از سودناخالص‌تان را به آن‌ها بگویید و مقدار درصد بهره‌ی آن‌ها را تعیین کنید.

 

4) فروش

محصولات خود را بفروشید و توزیع کنید. اگر هدف شما کسب درآمد است تئوری‌های موجود در بازار را آزمایش کنید، اگر تلاش کنید به زودی خواهید یافت چه چیزی واقعا کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.

 

5) ایجاد شبکه

با کارآفرینان اجتماعی نشست و برخاست کنید، با تماس با آن‌ها و شنیدن صحبت‌های آن‌ها در مورد فرصت‌ها یاد خواهید گرفت. از همه مهم‌تر این است که شما باید یاد بگیرید چطور مثل کارآفرینان فکر کنید.

همانطور که گفنیم کارآفرین به کسی گفته می‌شود که توانایی تحمل ریسک را داشته باشد و ایده‌ی خوبی داشته باشد تا این ایده را به یک فعالیت اقتصادی تبدیل کند. هر کسی در هر کاری و هر مقامی که باشد می‌تواند یک کارآفرین شود.

برچسب ها: کارآفرین, کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *