راه حلی برای شیرهای آلوده به پودر شوینده
8 ژانویه, 2015
جرالد زالتمن: پرفسور مدیریت بازرگانی و نویسنده
9 ژانویه, 2015
نمایش همه

پنج مزیت بازاریابی محتوا در ایجاد وفاداری به برند

اگر شما یک استارت‌آپ جدید به راه انداخته‌اید و یا شرکتی دارید که تازه تاسیس کرده‌اید، مطمئنا شما به دنبال راه‌هایی برای افزایش فروش و حفظ مشتری هستید. در جهان تکنولوژی محور امروزی محتوا همه‌چیز است و هر کسب‌وکاری یک ناشر می‌باشد.

 

20141210203445-5-ways-content-marketing-create-brand-loyalty

 

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی بلندمدت است که با بهره‌گیری از مطالب ارزشمند و مرتبط به دنبال افزایش فروش و وفاداری مشتریان است. این روشی است که فراتر از استراتژی‌های بازاریابی سنتی است و به دنبال تعامل با مشتریان و ارائه‌ی مطالب مفید به آن‌هاست.

وبلاگ شرکت قطعا یک راه خوب برای ارائه‌ی مطالب مربوطه و محتوای سازگار به مشتریان است اما بازاریابی محتوا فراتر از یک وبلاگ است. این به این معنا نیست که شما داشتن یک وبلاگ را فراموش کنید، داشتن وبلاگ به افزایش مشتریان پایه‌ی شرکت شما و حفظ مشتریان کمک خواهد کرد. اما همه‌ی انواع بازاریابی محتوا برای کسب‌وکار شما مناسب نخواهد بود، این به شما و تیم‌تان بستگی دارد که کدام استراتژی را برای خودتان مقرون به صرفه و مفید بیابید.

برخی از انواع بازاریابی محتوا:

اینفوگرافیک‌ها، خبرنامه، کتاب‌ها، فیلم، لیست‌ها و غیره.

ترکیبی از محتوای متنی و بصری می‌تواند به شما کمک کند تا وفاداری به برند را ایجاد و افزایش دهید.

پنج دلیلی که بازاریابی محتوا برای ایجاد وفاداری به برند شما مفید است:

 

1) جذب مشتریان جدید و تعامل با مشتریان فعلی

بیشتر از بازاریابی درونی، بازاریابی محتوا مشتریان شما را در فرآیند خرید درگیر می‌کند، آن باعث درگیر شدن مشتریان فعلی و جذب و حفظ مشتریان جدید می‌شود.

 

2) معرفی شرکت‌تان به عنوان یک متخصص

با ارائه‌ی مطالب مرتبط شما شرکت خود را به عنوان متخصص در یک زمینه‌ی خاص معرفی خواهید کرد.

 

3) گسترش ابعاد برند با دادن صدا و شخصیت به برند

فراتر از فروش محصول و یا خدمات شما بازاریابی محتوا به شرکت شما صدا و شخصیت می‌دهد.

 

4) ارائه‌ی ROI (نرخ بازگشت سرمایه) قوی

بازاریابی محتوا نرخ بازگشت بسیار قوی در سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد، این یک روش درست بازاریابی است که به طور مداوم ارزش برند شما را افزایش می‌دهد.

 

5) افزایش فروش و ارجاع مشتری

ثابت شده که مشتریان از تبلیغات فراری هستند، اما محتوای خوب و مرتبط را دنبال می‌کنند. ارائه‌ی محتوای باکیفیت و سازگار در بازار هدف یکپارچگی و انسجام برند شما را حفظ خواهد کرد. بدون این‌که محصولات و خدمات شما را به دیگران تحمیل کند.

 

اگرشما به دنبال افزایش مشتریان بالقوه، ایجاد شرکت به عنوان یک متخصص در بازار هدف و گسترش بسترهای بازاریابی خود هستید. مطمئن باشید که یک استراتژی بازاریابی محتوا بهترین راه برای ایجاد وفاداری به برند شما است.

 

برچسب ها: بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *