بدون استراتژی بازاریابی وارد بازار نشوید
14 می, 2014
قانون ذهن مشتری – سومین قانون بازاریابی
16 می, 2014
نمایش همه

مایکل پورتر

مایکل یوجین پورتر (متولد ۲۳ می ۱۹۴۷) استاد دانشگاه اسقف ویلیام لارنس در مؤسسه استراتژی و رقابت واقع در مدرسه کسب و کار هاروارد است. او از افراد برجسته در زمینه استراتژی رقابتی و توسعه رقابت و اقتصاد ملتها، کشورها و ادیان و مذاهب است. کار مایکل پورتر در بسیاری از کشورها، شرکتها و محافل دانشگاهی در سطح جهان شناخته شده است. کرسی استادی او در برنامه مدرسه کسب و کار هاروارد به مدیر عامل های تازه کار شرکت های بسیار بزرگ اختصاص داده شده است.

مایکل پورتر
مایکل یوجین پورتر مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا و مکانیک خود را در سال ۱۹۶۹ با درجه عالی از دانشگاه پرینستون دریافت کرد. او در سال ۱۹۷۱ مدرک MBA خود را نیز با نمره بالا از مدرسه کسب و کار هاروارد دریافت کرد که در آن شاگرد ممتاز جورج اف. بیکر بود. او در سال ۱۹۷۳ از دانشگاه هاروارد دکترای اقتصاد کسب و کار دریافت کرد.

پورتر با تشویق و ترغیب رولاند کریس کریستنسن، استاد دانشگاه هاروارد، برای ایراد سخنرانی در طی کلاس به شهرت و اعتبار دست یافت. دستخط کریستنسن در تشویق پورتر یادداشتی است که اینگونه آغاز میشود: «آقای پورتر شما چیزهای زیادی برای ارائه در کلاس دارید و امیدوارم این کار را انجام دهید». پورتر در سال دوم مدرسه کسب و کار هاروارد رتبه اول کلاس را به دست آورد.

مایکل پورتر ۱۸ کتاب و تعداد زیادی مقاله نوشته است، که از آن جمله می توان این موارد را نام برد: «استراتژی رقابتی»، «مزیت رقابتی»، «مزیت رقابتی کشورها» و «درباره رقابت». او برای بار ششم برنده جایزه مکنزی برای بهترین مقاله سال نشریه کسب و کار هاروارد شد. در کسب و کار و اقتصاد بیشترین استناد به منابعی که پورتر نوشته است صورت می گیرد.

برای دیدن صفحه شخصی مایکل پورتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *